• Informacje na temat:

  expo 2010

Artykuły na temat: expo 2010
 • Bliski Wschód kierunkiem dla profesjonalistów na rynku pracy

  ...rozwijający się sektor budowlany, w którym po kryzysie lat 2009/2010 ponownie zatrudnienie znajdują inżynierowie i architekci. Ambasada w Abu Zabi przewiduje, że szczyt boomu w tej branży przypadnie na około rok lub dwa lata przed EXPO 2020 i MŚ 2022 w Dubaju. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego Zjednoczone Emiraty Arabskie znajdowały się w 2011 r. na drugim miejscu wśród krajów azjatyckich...

 • EXPO w Astanie: Polska chce zaoferować to, co najlepsze

  Polski udział w wystawie Astana EXPO 2017 r. ma przyczynić się do zwiększenia wymiany handlowej pomiędzy Polską a Kazachstanem. Nowe rozwiązania w obszarze zielonej energetyki, zalesiania i wykorzystania paliw kopalnych, w tym węgla, to główne tematy, które znalazły się w polskim pawilonie na terenie EXPO.

 • Janusz Daszczyński nowym prezesem Telewizji Polskiej

  Janusz Daszczyński prezesem; Marian Zalewski i Wiesław Rola członkami zarządu TVP na kolejne cztery lata - zdecydowała w środę Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej. Teraz decyzja o powołaniu lub odrzuceniu składu zarządu należy do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

 • Magdalena Sroka dyrektorem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  Zgodnie z ustawą o kinematografii, kadencja dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, którego powołuje minister kultury po przeprowadzeniu konkursu, trwa pięć lat. Od 3 października br. funkcję tę pełnić będzie Magdalena Sroka z Krakowa.

 • Akcje Elewarru zostaną przekazane MSP - decyzję tę podjęto na posiedzeniu rządu przy okazji rozpatrywania projektu nowelizacji ustawy o Agencji Rynku Rolnego - poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki. Taka zmiana nie zamyka możliwości prywatyzacji - zaznaczył.

 • InPost - globalny lider w obszarze automatyzacji usług pocztowo-kurierskich i właściciel największej na świecie sieci Paczkomatów® - rozpoczął współpracę z IBS.it. Dzięki niej klienci tej największej księgarni internetowej we Włoszech będą mogli zamówić wymarzoną książkę i odebrać ją w jednym ze 100 innowacyjnych terminali funkcjonujących obecnie w tym kraju. Nowa usługa zapewni klientom wygodną i szybką opcję dostawy.

 • Raport bieżący nr 13/2017 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Spółka Elektrociepłownia "Będzin” S.A....

 • Czerwińska ministrem finansów. Emilewicz ministrem przedsiębiorczości i technologii

  We wtorek prezydent powołał Teresę Tatianę Czerwińską na stanowisko ministra finansów. Od 7 czerwca 2017 r. Czerwińska pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. Nowa minister urodziła się w 1974 roku w Dyneburgu na Łotwie (wtedy ZSRR).

 • Majman: Na Expo 2010 doceniono potencjał gospodarczy Polski

  Według szefa polskiego pawilonu na Expo 2010 w Szanghaju Sławomira Majmana udało się przekonać zwiedzających, że potencjał Polski można wykorzystać we wzajemnych kontaktach gospodarczych. W piątek w Warszawie gościł chiński komisarz Expo Huo Junduo.

 • Kielce nie znalazły się na liście 30 miast świata, które zaprezentują się na EXPO 2010 w Szanghaju - poinformował w środę prezydent Kielc Wojciech Lubawski.