• Informacje na temat:

  f 16 w polsce

Artykuły na temat: f 16 w polsce
 • Minimalna stawka godzinowa rośnie nie tylko w Polsce. 16 zł to dużo czy mało?

  Resort pracy zaproponował, by w 2020 r. wysokość stawki godzinowej wynosiła 16 zł. Pracodawcom się to nie podoba, ale nadal będziemy daleko w porównaniu do podobnych regulacji w krajach Europy Zachodniej.

 • Polska kupi 96 używanych myśliwców F-16? Zmieniłoby to układ sił wobec Rosji

  MON analizuje zakup 96 używanych myśliwców amerykańskich. Ich modernizacja miałaby się odbyć w Polsce. Jeśli plan zostanie zrealizowany, będziemy w czołówce sił powietrznych państw NATO. Zmieni się również układ sił w odniesieniu do Rosji, której kluczowym punktem doktryny wojennej jest zdobycie przewagi w powietrzu.

 • Nieprawidłowości w zatrudnianiu cudzoziemców w Polsce

  Rośnie liczba kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców w Polsce. W ubiegłym roku nieprawidłowości stwierdzono w 16 proc. sprawdzanych firm.

 • Jeszcze w tym roku ruszy 16. magazyn Biedronki. Sieć zatrudni ok. 250 osób

  W trzecim kwartale roku Biedronka wystartuje ze swoim 16. centrum dystrybucyjnym w Polsce.

 • Spadek liczby Ukraińców w Polsce

  ...- Spadek liczby Ukraińców ubezpieczonych w Polsce przede wszystkim może wynikać z sezonowości. W IV kwartale mamy zwykle większe zapotrzebowanie na pracowników w logistyce czy handlu, które to wraz(...) "raczej rozważa" wyjazd do innego kraju niż Polska. Jedynie 16 proc. ankietowanych zadeklarowało, że nie bierze pod uwagę dalszej emigracji zarobkowej. Ankietowani wskazali wyższe zarobki (62 proc...

 • Susza w Polsce utrzymuje się w 16 województwach kraju

  Zdaniem analityków Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa (IUNG) katastrofalna susza utrzymuje się w 16 województwach naszego kraju.

 • Zarobki opiekunek do dzieci w Polsce w 2019 r.

  Nianie i płatna opieka nad dziećmi w Polsce to zajęcia odpowiedzialne, lecz w tym zawodzie wciąż dominuje szara strefa.

 • Rok temu po raz pierwszy Polska znalazła się w raporcie inwestycyjnym UNCTAD w pierwszej dwudziestce krajów pod względem napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ). W tym roku Polska jest na bardzo dalekiej pozycji - pisze w środę "Puls Biznesu".

 • Imigranci w Polsce. Ubyło 20 tys. Ukraińców

  ZUS pierwszy raz opublikował obszerne opracowanie dotyczące imigrantów w Polsce. Wynika z niego, że imigranci zarabiają mniej niż obywatele naszego kraju. Dodatkowo wśród przebywających nad Wisłą(...) analityk Cinkciarz.pl. Najnowsze dane ZUS opublikowane przez PAP pokazują, że na koniec roku doszło do pierwszego spadku (o 20 tys.) liczby Ukraińców odprowadzających składki w Polsce.

 • Poland, Holland - brzmi podobnie i na pierwszy rzut oka bardzo podobnie wyglądają rynki pracy obu państw w ostatnich danych Eurostatu. Stopa bezrobocia w Polsce oraz w Holandii jest dokładnie taka sama - 4,4 proc. Niestety, pozostałe parametry pokazują, jak wiele brakuje nam jeszcze do Holendrów.