• Informacje na temat:

  fabryce opla

Artykuły na temat: fabryce opla
 • Porozumienie płacowe w gliwickiej fabryce Opla

  ...​Związki zawodowe działające w General Motors Manufacturing Poland podpisały z pracodawcą porozumienie płacowe na lata 2017-2020. Wyższe wynagrodzenia pracownicy gliwickiej fabryki Opla otrzymają od stycznia tego roku - podała we wtorek śląsko-dąbrowska Solidarność.

 • Gliwicka fabryka Opla liczy w tym roku na wyprodukowanie ok. 150 tys. samochodów modelu Astra piątej generacji. W związku z dużym popytem na ten wytwarzany w Gliwicach od jesieni zeszłego roku model, zakład zwiększył zatrudnienie i przyspieszył proces produkcyjny.

 • Opel Manufacturing Poland zmniejszy zatrudnienie o kolejnych 300 osób

  ...- na trzy zmiany. Ponadto ok. 400 pracowników zostało czasowo oddelegowanych do pracy za granicą, głównie w niemieckiej fabryce Opla w Ruesselsheim. Osobom oddelegowanym przysługują dodatkowe(...) w należącej do Opla fabryce w Tychach, gdzie od kilku lat nie była prowadzona produkcja. Tyska fabryka przygotowuje się obecnie do jej uruchomienia - zmodernizowano infrastrukturę zakładu, powiększono...

 • Konsolidacja rynku motoryzacyjnego widoczna jest już od kilku lat i teraz tak naprawdę zaczyna się rozkręcać. Pierwsze znaczne fuzje i przejęcia mogliśmy zaobserwować już w 2007 roku, jednak to ostatnie dwa lata (2015-2016) były rekordowe w tym zakresie.

 • Podwyżki płac w gliwickiej fabryce Opla

  Co najmniej o 3,8 proc. rosną w tym roku płace w gliwickiej fabryce Opla. To, czy podwyżki mogą być większe, okaże się w połowie roku. Dyrekcja zdecydowała się też przyjąć do pracy w zakładzie ponad 60 osób, zatrudnianych dotąd przez agencję pracy tymczasowej.

 • Umowa z PSA przewiduje poszanowanie obecnych umów - przedstawiciele załogi zakładów Opla

  Umowa dotycząca sprzedaży firmy Opel na rzecz francuskiego koncernu motoryzacyjnego PSA zawiera zapisy dotyczące poszanowania wszystkich istniejących umów i porozumień zbiorowych w fabrykach Opla - wynika z poniedziałkowego oświadczenia Europejskiej Rady Zakładowej Opla.

 • Będzie praca dla około 600-700 osób

  Około 600-700 osób ma wkrótce znaleźć pracę w gliwickiej fabryce Opla. Zwiększenie zatrudnienia ma związek z decyzją o uruchomieniu trzeciej zmiany, co ma nastąpić w połowie tego roku.

 • Niemiecka firma Mubea inwestuje 49 mln euro w fabrykę w Ujeździe

  210 osób znalazło dotąd pracę w nowej fabryce komponentów dla motoryzacji niemieckiej firmy Mubea, wybudowanej w gminie Ujazd na Opolszczyźnie. Docelowo zatrudnienie wzrośnie do 500 osób, a wartość inwestycji sięgnie 49 mln euro.

 • Podwyżka 500 zł i dwie premie w Oplu

  Zakończył się trwający od października spór zbiorowy w gliwickiej fabryce Opla. Załoga dostanie podwyżkę i dwie jednorazowe premie - poinformowała "Solidarność", która wraz z innymi związkami domagała się podwyżek i dodatkowych świadczeń dla załogi.

 • "Gazeta Polska Codziennie": Konie (mechaniczne) ciągną gospodarkę

  Prognozy wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego zakładające, że Polska ma szansę wkrótce wyprzedzić Czechy, jeśli chodzi o łączną produkcję przemysłu motoryzacyjnego, już się sprawdzają - pisze "Gazeta Polska Codziennie".