• Informacje na temat:

  fabryka gliwice opel

Artykuły na temat: fabryka gliwice opel
 • Ok. 250 pracowników gliwickiej fabryki Opla oddelegowanych do pracy w Niemczech

  ...i osiągnięcie prognozowanych zysków. Opel Manufacturing Poland w Gliwicach i Tychach zatrudnia ok. 3370 osób. W ubiegłym roku gliwicka fabryka wyprodukowała ponad 165,2 tys. samochodów. - o 18 proc(...) oddelegowania, które umożliwiają nam odpowiedzialne zarządzanie nadwyżką zatrudnienia - wyjaśnił w czwartek dyrektor generalny Opel Manufacturing Poland Andrzej Korpak. Aby dostosować poziom...

 • Gliwicka fabryka Opla liczy w tym roku na wyprodukowanie ok. 150 tys. samochodów modelu Astra piątej generacji. W związku z dużym popytem na ten wytwarzany w Gliwicach od jesieni zeszłego roku model, zakład zwiększył zatrudnienie i przyspieszył proces produkcyjny.

 • Porozumienie płacowe w gliwickiej fabryce Opla

  .... pracowników. Gliwicka fabryka produkuje Opla Astrę hatchback V generacji, Astrę sedan IV generacji, Astrę GTC oraz kabriolety Cascada. Ubiegły rok był dla GMMP rekordowy pod względem wielkości produkcji(...). W 2015 r. gliwicka fabryka wyprodukowała ponad 169,4 tys. samochodów kilku modeli, o 53 proc. więcej niż rok wcześniej. Ubiegłoroczna wielkość produkcji rzędu 201 tys. aut oznacza, w odniesieniu do...

 • Grupa PSA zainwestowała w fabrykę silników Opla w Tychach

  Fabryka Opel Manufacturing Poland w Tychach oficjalnie rozpoczęła wczoraj produkcję silników benzynowych PureTech, stosowanych w pojazdach Grupy PSA, której częścią jest Opel. Inwestycja kosztowała 250 mln euro. Zdolności produkcyjne zakładu sięgną 460 tys. silników rocznie.

 • Opel Manufacturing Poland zmniejszy zatrudnienie o kolejnych 300 osób

  Spółka Opel Manufacturing Poland, z której na początku tego roku dobrowolnie odeszło 190 pracowników, zamierza zmniejszyć zatrudnienie w Gliwicach i Tychach o dalsze 300 osób. W poniedziałek w spółce rozpocznie się kolejna tura programu dobrowolnych odejść (PDO).

 • Związkowcy ze śląskich fabryk motoryzacyjnych: Opla w Gliwicach i Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Tychach są zaniepokojeni o przyszłość obu zakładów. W piątek związek Sierpień 80 skierował w tej sprawie list do premiera Mateusza Morawieckiego, z prośbą o spotkanie.

 • Związkowcy z Opla pytają: Co robi rząd, aby ochronić miejsca pracy?

  ...aktywa GM, czyli Opel we francuskie ręce? Francuska grupa motoryzacyjna PSA (Peugeot Citroen) rozważa odkupienie od General Motors (GM) europejskich aktywów, w tym marek Opel i Vauxhall (w Wielkiej Brytanii). Gliwicka fabryka Opla stałaby się w ten sposób francuska? PSA to wytwórca Peugeotów, Citroenów i DS. Francuski rząd ma 14 proc. udziałów w PSA, podobnie jak rodzina Peugeot oraz Chińczycy...

 • General Motors Manufacturing Poland przygotowuje się do produkcji nowej generacji modelu Astra i planowanym uruchomieniem trzeciej zmiany. Przyjęcia oznaczają wzrost zatrudnienia w zakładzie o ok. 10 proc.

 • "Gazeta Wyborcza": W fabrykach aut mniej pracy

  ..."We wrześniu jest planowanych siedem dni przerwy w produkcji samochodów" - poinformował "Gazetę Wyborczą" rzecznik Fiata Auto Poland Bogusław Cieślar. Przerwy produkcyjne zapowiedziano także w niemieckich fabrykach Opla, który w Polsce ma zakład w Gliwicach. - Obecnie w Gliwicach trwają analizy organizacji pracy do końca roku - powiedział Przemysł Byszewski, rzecznik koncernu General Motors...

 • Nie ma obaw o miejsca pracy w fabrykach Opla w Polsce - Morawiecki

  - Nie ma obaw o miejsca pracy w fabrykach Opla w Polsce - powiedział w środę dziennikarzom wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Wskazał na umowę między związkami zawodowymi a GM, która ma być respektowana przez nowe kierownictwo Opla.