• Informacje na temat:

  fabryka samochodów star

Artykuły na temat: fabryka samochodów star
 • Szykują się zwolnienia w branży motoryzacyjnej

  Dane rok do roku wskazują na spadek produkcji samochodów w Polsce. W całej Europie popyt osłabiło zniesienie dopłat unijnych do zakupu nowych pojazdów, co w znacznej mierze wpłynęło na zmniejszenie liczby zamówień w polskich fabrykach. Skutkiem tego jest redukcja etatów, która może dotknąć nawet do 12 proc. pracowników tego sektora.

 • Daimler ogłosił plan budowy fabryki w Polsce

  Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler poinformował w środę, że planuje wybudowanie w Polsce fabryki silników. Ma ona powstać w Jaworze, na zachód od Wrocławia. Rozpoczęcie produkcji jest planowane na rok 2019.

 • Tysiąc nowych miejsc pracy w Fiacie

  O ponad tysiąc osób zwiększy docelowo zatrudnienie fabryka Fiata w Tychach, dzięki rozpoczynającej się produkcji nowego fiata 500 oraz planowanej na przyszły rok produkcji forda ka. Rekrutacja nowych pracowników jest już w toku - poinformowali przedstawiciele koncernu.

 • Jelcz. Z progu bankructwa do nowych technologii

  Reforma wojska, która rozpoczęła się z przemianami społeczno-politycznymi w kraju pod koniec lat osiemdziesiątych, sprawiła, że z armii zaczęto wycofywać stary sprzęt transportowy, zwłaszcza poradziecki, który był wyjątkowo paliwożerny i do którego brakowało części zamiennych. Armia stanęła przed widmem kłopotów transportowych, które do dziś dokuczają wojsku.

 • Jak dobrze mieć bogatego sąsiada, czyli dokąd Polacy jadą do pracy

  ...nie odrzuca pomysłu zarobkowej emigracji, a 27 proc. otwarcie przyznaje, że zamierza starać się o posadę za granicą. Młodzi mówią wprost, że w Europie najbardziej pociągające są zarobki. "...Połowa(...) jest różna. GUS stara się określić, kto przebywa za granicą powyżej trzech miesięcy, tutaj takiego kryterium nie było - skomentował dr Piotr Szukalski, demograf z Uniwersytetu Łódzkiego, na łamach...

 • Nasza gospodarka się odprzemysłowiła. Sny o kominach to mrzonka

  Marzenie o powrocie fabryk, które dadzą wiele dobrych i stabilnych miejsc pracy, to mrzonka. Na wielki comeback przemysłu nie ma co liczyć, a na przyszłość musimy mieć z tyłu głowy, że nie z każdej fabryki należy się cieszyć.

 • Polska powalczy o kolejną inwestycję Belgów

  Polska może zyskać nowego dużego inwestora. Belgijska firma Umicore jest poważnie zainteresowana, aby właśnie w Polsce produkować najistotniejszy składnik baterii do pojazdów elektrycznych. Po decyzji o utworzeniu fabryk komponentów do takich pojazdów w Chinach i Korei Umicore postanowiła zlokalizować nową inwestycję w Europie.

 • Wehikuł dla Polski powiatowej

  Co łączy powstanie listopadowe, malarza Zdzisława Beksińskiego i Andrzeja Dudę? Zakłady Autosan w Sanoku!

 • 20 kwietnia br. w Jeleniej Górze przy ulicy Legnickiej otwarty został market DIY popularnej sieci Leroy Merlin.

 • Rządowa komisja sterująca chińską gospodarką zatwierdziła we wtorek nowe regulacje dotyczące inwestycji w sektorze motoryzacyjnym. Przepisy wywołują obawy koncernów samochodowych, gdyż ograniczają możliwość zwiększenia produkcji pojazdów spalinowych.