• Informacje na temat:

  fabryka wodki

Artykuły na temat: fabryka wodki
 • Holendrzy będą produkować w Opolu elementy do platform wiertniczych

  ...składane w Holandii i Wielkiej Brytanii. To jest dobre miejsce do inwestycji, ponieważ w naszych fabrykach w Holandii pracuje dużo osób z tego rejonu i stąd decyzja o zlokalizowaniu fabryki właśnie(...) fabryka dostarcza takie elementy jak: barierki, klatki schodowe, blachownice, które są wykorzystywane przy produkcji platform wiertniczych. 

 • Czy likwidacja "małpek" to dobry pomysł?

  Stale rosnący popyt na małe i tanie buteleczki alkoholu niepokoi społeczeństwo. Przyciągają one osoby, które nie mają zbyt dużo pieniędzy, ale alkohol lubią kosztować często w niemałych ilościach. Ich całkowita likwidacja lub podwyższenie cen może natomiast spowodować odwrotny od zamierzonego efekt. Wtedy bardziej opłacalne stanie się kupienie większej butelki, a to zdecydowanie nie sprzyja polityce walki z alkoholizmem.

 • Będą zwolnienia w Polmosie w Łańcucie. Pracę może stracić ponad 130 osób

  Ponad 130 osób może stracić pracę w łańcuckim Polmosie. Zwolnienia są coraz bardziej prawdopodobne, bo czwartkowe negocjacje z właścicielem firmy zakończyły się fiaskiem. Jak mówią związkowcy, pracownicy pogodzili się z tym, że pójdą na bruk, ale walczą jeszcze o godne odprawy.

 • Rekordowy eksport trunków. Najwięcej polskiej wódki wypijają Francuzi

  Zaczynają ją też doceniać Japończycy i Chińczycy. W tym roku za granicę wysłanych zostanie 24 milionów litrów alkoholu wyprodukowanego w Polsce, czyli o 9 proc. więcej niż przed rokiem - wylicza Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. IERiGŻ szacuje, że w tym roku wyprodukowanych zostanie 125,7 mln l.

 • Przeczytaj, zanim postanowisz jechać w ciemno

  ...w fabrykach, urzędach pracy, a także napotkanych ludzi. W czasie podróży nasuwały im się ciekawe spostrzeżenia. Nocleg za wódkę - To bardzo dziwny kraj, moim zdaniem nieporównywalny do żadnego(...). - Spotykaliśmy mnóstwo Polaków i Litwinów. Prawie wszyscy jednak od lat przyjeżdżają w to samo miejsce, ewentualnie polecają swoich znajomych. Skoro w fabrykach i przy remontach nie było pracy, pomyśleli...

 • W Polsce otworzono butelkę najstarszej whisky na świecie!

  Butelka Old Vatted Glenlivet 1862 - czyli najstarsza rocznikowa whisky na świecie - została otworzona 14 marca 2017 r. w Warszawie. Gdy wśród szkockich wzgórz rodziła się ta wyjątkowa whisky, świat znajdował się w samym środku wieku pary i przeobrażał się pod wpływem rewolucji przemysłowej.

 • Najgorsze prace dla młodych

  Oto przewodnik, żebyś wiedział, czego się spodziewać. Kolejność przypadkowa, bo czymkolwiek się zajmiesz, będziesz żałować.

 • Niemiecka firma Mubea inwestuje 49 mln euro w fabrykę w Ujeździe

  210 osób znalazło dotąd pracę w nowej fabryce komponentów dla motoryzacji niemieckiej firmy Mubea, wybudowanej w gminie Ujazd na Opolszczyźnie. Docelowo zatrudnienie wzrośnie do 500 osób, a wartość inwestycji sięgnie 49 mln euro.

 • Szykują się potężne zwolnienia w Polmosie Łańcut. Właściciel chce zwolnić prawie całą załogę

  Napięta sytuacja w Fabryce Wódek Polmos w Łańcucie. Związki zawodowe są oburzone ostatnimi posunięciami właściciela zakładu, który chce zwolnić 130 ze 159 pracowników. Wycofał się jednak z programu dobrowolnych odejść. To oznacza, że oprócz zwykłych zasiłków dla bezrobotnych, pracownicy nie otrzymają żadnych dodatkowych pieniędzy.

 • Zwykłe centra handlowe to za mało. Klienci chcą dziś czegoś ekstra

  Współczesny klient centrum handlowego jest dużo bardziej wymagający niż jeszcze 10 lat temu. Oczekujemy nie tylko szerokiej oferty handlowej, ale dużego wachlarza usług najróżniejszego typu. Ostra konkurencja między wielkimi obiektami handlowymi sprawia, że galerie przestają być tylko miejscem zakupów. Stają się po prostu miejscem spędzania czasu - z ofertą rekreacyjną, społeczną, a nawet kulturalną.