• Informacje na temat:

  fabryki samochodowe w polsce

Artykuły na temat: fabryki samochodowe w polsce
 • ​Kongsberg Automotive otwiera nową fabrykę w Polsce

  Firma Kongsberg Automotive (KA) oficjalnie otworzyła trzecią fabrykę w Polsce. Nowy zakład o powierzchni 17 600 m kw. zlokalizowany jest w Brzeskiej Strefie Gospodarczej w województwie kujawsko-pomorskim. Po uruchomieniu wszystkich linii produkcyjnych nowy zakład będzie zatrudniał blisko 1000 osób.

 • Polski sektor motoryzacyjny idzie na rekord

  Polska produkuje stosunkowo mało samochodów osobowych, jednak polska branża motoryzacyjna szybko rośnie w siłę. W całym 2017 roku wartość jej produkcji sprzedanej może przekroczyć 150 mld zł, a liczba zatrudnionych zbliża się już do 200 tys. osób - wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez analityków Banku BGŻ BNP Paribas.

 • Nowe miejsca pracy na południu Polski

  Otwarty oficjalnie w ostatnich dniach sosnowiecki zakład SumiRiko Automotive Hose Poland w Sosnowcu, produkujący części samochodowe, w najbliższych miesiącach chce zwiększyć zatrudnienie do 350 osób - podał w poniedziałek sosnowiecki magistrat.

 • W Pile powstanie nowa fabryka Thule Group

  W Pile w województwie wielkopolskim powstanie nowa fabryka Thule Group. Prace budowalne rozpoczną się jeszcze w tym roku, natomiast otwarcie zakładu planowane jest na początek roku 2018. Powstawać tam będą m.in. bagażniki do przewozu rowerów. W pierwszym etapie działalności nowej fabryki szwedzkiego inwestora zatrudnienie wyniesie ok. 100 osób.

 • Nowa fabryka z branży motoryzacyjnej powstaje w Opolu

  Zakład w Opolu będzie docinał i obszywał elementy wnętrz samochodowych, m.in. do samochodów Volvo w standardzie premium. - Osiem miesięcy temu zwiedziliśmy kilkadziesiąt lokalizacji w całej Polsce. Ostatecznie wybraliśmy Opole, gdzie kosztem 20 mln dolarów powstanie jeden z ponad stu naszych zakładów, działających na całym świecie - powiedział Jonas Nilson, wiceprezes ds. rozwoju strategii na...

 • Koncern Daimler rozpoczął prace przy budowie pierwszej fabryki silników czterocylindrowych do samochodów osobowych Mercedes-Benz w Polsce.

 • W Wałbrzychu otwarto nową fabrykę firmy Ronal Polska

  Ponad 500 mln zł kosztowała budowa nowej fabryki producenta felg aluminiowych firmy Ronal Polska, którą w piątek otwarto w Wałbrzychu (Dolnośląskie). W nowym zakładzie zatrudnienie znalazło 480 osób.

 • Eksport branży motoryzacyjnej ruszył do Czech

  Polska coraz więcej produkcji motoryzacyjnej eksportuje do krajów Unii Europejskiej (2015: +12% r/r), a mniej poza jej granice (2015: -6% r/r) . I choć wciąż największym rynkiem zbytu pozostają Niemcy, to najnowsze dane za 2015 rok pokazują spory wzrost zamówień ze strony obiorców z Czech.

 • Fabryka szyb samochodowych w Chmielowie za 450 mln złotych

  ...następnych latach planujemy zainstalować w zakładzie urządzenia i uruchomić produkcję szyb bocznych. Spodziewamy się, że fabryka w Chmielowie podwoi naszą dotychczasową produkcję w Polsce i będzie wytwarzać rocznie 7 mln sztuk szyb do samochodów osobowych i ciężarowych - dodał. Fabryka w Chmielowie to drugi, obok Sandomierza, zakład Pilkington Automotive Poland w Polsce. Na razie na Podkarpaciu...

 • Daimler ogłosił plan budowy fabryki w Polsce

  Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler poinformował w środę, że planuje wybudowanie w Polsce fabryki silników. Ma ona powstać w Jaworze, na zachód od Wrocławia. Rozpoczęcie produkcji jest planowane na rok 2019.