• Informacje na temat:

  fakt jaka waloryzacja em roku

Artykuły na temat: fakt jaka waloryzacja em roku
 • Stopa bezrobocia na koniec 2011 roku niższa niż 11 proc. - Fedak

  Stopa bezrobocia na koniec 2011 roku powinna być niższa niż 11 proc. - poinformowała minister pracy Jolanta Fedak. Jej zdaniem, nie ma obaw, aby wysoki odczyt inflacji za marzec spowodował nadmierny wzrost wynagrodzeń.

 • W 2019 r. nowy mechanizm waloryzacji rent i emerytur!

  - Proponujemy w 2019 r. nowy mechanizm waloryzacji rent i emerytur, wzrost minimalnych emerytur i rent do 1100 zł, a najmniejszą waloryzację na poziomie 70 zł - poinformowała w środę szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. - Myślę, że to dobra propozycja dla emerytów - oceniła.

 • Nauczyciele dostaną podwyżki? MEN chce też zreformować system ich wynagradzania

  Resort edukacji zamierza - na prośbę związków - poruszyć temat wzrostu płac nauczycieli w przyszłym roku. A przy okazji zreformować system ich wynagradzania.

 • Nawet 300 tysięcy emerytów dostanie mniejsze podwyżki. Powód? Rząd pomylił się, prognozując waloryzację. Tyle że jak zawsze pomylił się na korzyść państwa i na emeryckich podwyżkach budżet może zaoszczędzić w tym roku nawet 100 milionów złotych!

 • Urlop macierzyński będzie płatny gorzej, niż zapowiadano

  Pierwsze pół roku na przedłużonym urlopie macierzyńskim będzie płatne w 100 procentach, ale drugie pół - jedynie w 60 procentach - ustaliła nieoficjalnie reporterka RMF FM. Okazuje się, że ci, którzy sądzili, iż drugie sześć miesięcy przedłużonego urlopu będzie płatne w 80 procentach... źle zrozumieli ministerialne zapowiedzi.

 • Kolejnym krokiem rządu może być nowa stawka podatkowa dla najbogatszych

  Nowe rozwiązania zaproponowane przez wicepremiera Morawieckiego skomplikują system podatkowy. Przy okazji podwyżki kwoty wyjętej z opodatkowania ma być także wprowadzony przepis o jej waloryzacji.

 • ZNP domaga się wzrostu wynagrodzeń nauczycieli o 10 proc. w 2017 r.

  ...- Nasz postulat wynika z faktu, że od 2012 roku nie było żadnych ruchów płacowych, nawet waloryzacji - powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz w poniedziałek na konferencji prasowej w Warszawie(...) do znalezienia środków na podwyżki wynagrodzeń nauczycieli w przyszłym roku. Po raz ostatni płace zasadnicze nauczycieli wzrosły we wrześniu 2012 r. (w zależności od ich stopnia awansu zawodowego od...

 • Jak obniżenie wieku emerytalnego wpływa na wysokość emerytur kobiet?

  Od października 2017 roku kobiety, które ukończyły 60 lat, a mężczyźni 65, uzyskali prawo do emerytury. Obniżenie wieku emerytalnego powoduje wzrost liczby wypłacanych emerytur i wiąże się również z konsekwencjami dla samych uprawnionych do świadczeń.

 • ...podlega kwota świadczenia i podstawa jego wymiaru w wysokości przysługującej ostatniego dnia lutego roku kalendarzowego, w którym przeprowadza się waloryzację. Waloryzacja obejmuje renty przyznane przed(...) spełnił łącznie następujące warunki: jest niezdolny do pracy, ma wymagany okres składkowy i nieskładkowy (od roku do lat 5), niezdolność do pracy powstała w okresach określonych w ustawie albo nie...

 • Hojny jak senior. Emeryci coraz częściej pomagają swoim dzieciom i wnukom

  W 2015 r. seniorzy przekazali swoim dzieciom, wnukom i innym osobom dary warte ponad 4 mld zł.