• Informacje na temat:

  fakt podwyżka emerytur w 2015

Artykuły na temat: fakt podwyżka emerytur w 2015
 • ...otrzymania zawiadomienia płacimy dwukrotność dotychczasowej stawki. Całość stawki przewidzianej w podwyżce zapłacimy dopiero w trzecim roku. To pewne ułatwienie, ale nie zmienia ono faktu, że wiele osób(...) wynosić co najmniej 3899,78 zł (tak było w 2015 r.). Tak więc limit dochodu na osobę wyniesie ok. 2 tys. zł. Wlicza się do niego m.in.: dochody z tytułu umowy o pra cę, działalności gospodarczej...

 • W żadnej z przygotowanych przez nas prognoz nie ma informacji, czy i o ile może wzrosnąć składka emerytalna. Jeśli otrzymamy zalecenie przygotowania takiego szacunku, to je wykonamy - mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w rozmowie z DGP.

 • Starość wywoła rewolucję. Rynek pracy czeka trzęsienie ziemi

  ...pracodawcy. Ten jest niemal zawsze w gospodarce rynkowej faktem. U nas nie miał szczególnie wymagającego partnera po stronie związków zawodowych czy rad pracowniczych, a dodatkowo bardziej pomaga mu jeszcze(...) pozbywać się roszczeniowo nastawionych ludzi. Jestem stary, ty nie możesz mnie zastąpićFakty są takie, że pracodawcom coraz trudniej będzie znaleźć pracowników, a roboty nie zastąpią ich w takiej skali...

 • Dzisiejszy czterdziestolatku! Lepiej zacznij martwić się o swoją przyszłość

  To tekst o tobie, czterdziestolatku. Za najdalej trzy dekady twoje pokolenie będzie utrapieniem, które może sprowadzić świat na krawędź zapaści.

 • Niemcy boją się wzrostu nielegalnego zatrudnienia i rozkwitu szarej strefy

  ...obawy, że plany nowego rządu koalicyjnego: wprowadzenie ustawowych płac minimalnych od roku 2015 i możliwość przejścia na emeryturę w wieku 63 lat po 45 latach płacenia składek emerytalnych, znów(...) w RFN, przejście na emeryturę w wieku 63 lat czy wyższe składki na ubezpieczenie pielęgnacyjne sprawiają, że legalne zatrudnienie staje się mniej atrakcyjne. Summa summarum eksperci wyliczyli, że...

 • Emerytury i 13 zł za godzinę na kongresie partii Kaczyńskiego: Czym się PiS pochwali, a co przemilczy

  Po okresie burzy i naporu teraz partia Jarosława Kaczyńskiego - jak mówią jej politycy - chce tonować nastroje i wyciszać, na ile to możliwe, konflikty. Ma to jej zapewnić głosy wyborców zbliżonych do centrum.

 • Budżet na 2015: Czy nowy rząd rozluźni politykę fiskalną?

  Z powodu zmiany rządu istnieje ryzyko, że projekt przyszłorocznego budżetu trafi do prac parlamentarnych z pewnym opóźnieniem - powiedział w tym tygodniu minister finansów Mateusz Szczurek.

 • 4 mln Polaków nie zapłaci podatku PIT, jeśli ziści się zapowiedź Andrzeja Dudy

  Dziś osób, które mają za niski dochód, by go opodatkować, jest 1,8 mln. Po podwyżce kwoty wolnej od PIT do 8 tys. zł będzie ich o ponad 2 mln więcej - takie wnioski płyną z danych Ministerstwa Finansów.

 • Cudów nie było: Subiektywny bilans dwóch kadencji rządów PO i PSL

  gospodarczych sukcesach kraju w latach 2007-2015 - wyliczamy sprawy, które stały się już symbolami niepowodzeń dwóch mijających kadencji. Wszystkim przekonanym, że to "wina Tuska" przypominamy, że razem z PO

 • Ukraina reformuje system emerytalny

  Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy przyjęła ostatnunio w pierwszym czytaniu ustawę o reformie emerytalnej, której przeprowadzenie jest jednym z warunków wydzielenia kolejnej transzy pomocy od Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW).