• Informacje na temat:

  fakt waloryzacja emerytur w 2014 r

Artykuły na temat: fakt waloryzacja emerytur w 2014 r
 • Wesołe życie staruszka w mundurze. Zobacz, jakie emerytury dostają żołnierze i policjanci

  Emerytury byłych policjantów i żołnierzy rosną nie tylko szybciej niż pensje ich kolegów w czynnej służbie. Zwiększają się również różnice między świadczeniami mundurowymi a tymi pobieranymi z ZUS.

 • Już za niecały miesiąc w życie wejdzie ustawa obniżająca wiek emerytalny. Od 1 października świadczenie mogą otrzymać kobiety, które ukończyły 60 lat oraz mężczyźni po 65. roku życia - łącznie około 330 tys. kolejnych uprawnionych osób .

 • Budżet na 2015: Czy nowy rząd rozluźni politykę fiskalną?

  Z powodu zmiany rządu istnieje ryzyko, że projekt przyszłorocznego budżetu trafi do prac parlamentarnych z pewnym opóźnieniem - powiedział w tym tygodniu minister finansów Mateusz Szczurek.

 • Polski biznes wyprowadza się nie tylko do Wielkiej Brytanii

  Emigracja biznesowa zatacza coraz szersze kręgi i już dawno przestała dotyczyć wyłącznie nazwisk z listy najbogatszych Polaków. Różne formy optymalizacji zyskują na popularności także wśród mniejszych firm, a nawet mikroprzedsiębiorstw, które korzystając z unijnych przepisów wyprowadzają swoje siedziby za granicę.

 • Opodatkowanie Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych, to uderzenie w gospodarkę - Nowoczesna

  - Opodatkowanie Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych (FIZ), to uderzenie w polską gospodarkę i polskie inwestycje; proponowana przez PiS zmiana godzi w oszczędności Polaków i doprowadzi do odpływu kapitału z Polski - ocenili w piątek posłowie Nowoczesnej.

 • Dług publiczny może nie wytrzymać przedwyborczych obietnic

  Licytacja polityków i ich walka o elektorat przybiera na sile. Liderzy partii obiecują coraz więcej, zapominając przy tym o kosztach proponowanych zmian i zapowiedzianych reform. W rzeczywistości budżet państwa jest znacznie mniej hojny niż politycy przed wyborami.

 • To oni trzęsą polską gospodarką. Oto 50 najbardziej wpływowych osób

  Przedstawiamy ranking 50 najbardziej wpływowych osób w polskiej gospodarce. Redakcja i tylko redakcja ocenia potencjalnych kandydatów oraz ich wpływ na polską rzeczywistość gospodarczą w danym roku, a taka ocena zawsze budzi kontrowersje. Czy w tym roku będzie podobnie?

 • Rafalska: Jeśli w tym roku urodzi się mniej niż 400 tys. dzieci, to będzie moja porażka

  - Jestem przekonana, że w krótkiej perspektywie wzrost urodzeń będzie widoczny, ale nie umiem stwierdzić, na ile będzie to trwała tendencja - należy być ostrożnym. Nie chciałabym, aby był to jedynie efekt świeżości programu, ale w dużym stopniu przyszłość zależy od naszych działań - mówi minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska w wywiadzie dla "DGP".

 • Fałszywe uzasadnienia pośpiechu legislacyjnego ws. zmian w systemie emerytalnym

  Forum Obywatelskiego Rozwoju ostrzega przed szkodliwym dla przyszłych emerytów i polskiej gospodarki zmiany w systemie emerytalnym przepchnięto przez Parlament w ekspresowym tempie uzasadniając ten pośpiech co najmniej trzema fałszywymi argumentami: potrzebą waloryzacji "przenoszonych" środków, wypłatą świadczeń z filaru kapitałowego i wzmocnieniem konstytucyjności ustawy.

 • Projekty emerytur kapitałowych niekorzystne

  Brak emerytur małżeńskich, ograniczona możliwość dziedziczenia emerytury, odejście od systemu emerytur z gwarantowanym okresem wypłaty - to najważniejsze zarzuty PiS pod adresem rządowych projektów ustaw o emeryturach kapitałowych.