• Informacje na temat:

  faktura uproszczona

Artykuły na temat: faktura uproszczona
 • Ty pytasz, ekspert odpowiada: Działalność gospodarcza w trakcie urlopu bezpłatnego

  Pracuję w firmie informatycznej i jestem zatrudniony na umowę o pracę. Od czasu do czasu otrzymuję propozycje zawarcia krótkotrwałych kontraktów z innymi przedsiębiorstwami, co wiąże się z podjęciem działalności gospodarczej. Jeżeli decyduję się na realizację kontraktu, to zwracam się z prośbą do stałego pracodawcy o wyrażenie zgody i składam wniosek o urlop bezpłatny. Jak powinienem prawidłowo rozwiązać tę sytuację w ZUS i urzędzie skarbowym? Czy podczas urlopu bezpłatnego powinienem płacić...

 • Paragon fiskalny jako faktura uproszczona

  Z przepisów ustawy o VAT wynika, że faktury określane jako faktury "uproszczone" to dokumenty wystawiane w przypadku, gdy kwota należności ogółem nie przekracza kwoty 450 zł albo 100 euro (jeżeli kwota ta określona jest w euro). Na każde żądanie klienta sprzedawca powinien umieścić NIP nabywcy na paragonie fiskalnym. Umieszczenie NIP nabywcy nie jest warunkowane wartością transakcji sprzedaży. Przy czym nabywca może żądać zarówno wystawienia faktury pełnej, jak i wydania paragonu z NIP.

 • Poszukiwany, poszukiwana

  Doradca podatkowy i biegły rewident to najbardziej atrakcyjne zawody związane z podatkami i rachunkowością. Firmy najczęściej poszukują jednak księgowych.

 • E-faktury wystawiane przez podatników

  W obrocie gospodarczym e-faktury stanowią bardzo powszechną formę dokumentowania transakcji przez podatników VAT. Fakturę uznaje się za elektroniczną, jeżeli została wystawiona oraz otrzymana w dowolnym formacie elektronicznym. Obowiązkiem podatnika wystawiającego e-faktury jest zapewnienie autentyczności pochodzenia, integralności treści i czytelności faktury.

 • Faktura tylko za paragon z NIP-em. Kasy online ukrócą handel kosztami

  Koniec kupowania druków z kas fiskalnych i wystawiania faktur na ich podstawie. MF chce ukrócić proceder, na którym państwo traci rocznie nawet 1,5 mld zł.

 • VAT: Faktura będzie papierem wartościowym?

  Dzięki nowym przepisom trudniej będzie oszukiwać przy odwróconym VAT - mówi PAP wiceminister finansów Jarosław Neneman. Przyznaje jednocześnie, że nie jest fanem tego mechanizmu, m.in. dlatego, że dochody z niego są opóźnione w stosunku do klasycznego VAT.

 • ING Bank Śląski proponuje klientom bezpłatny dostęp do ING Księgowość przez trzy miesiące kalendarzowe. Promocja obowiązuje do 28 lutego br.

 • Duplikat faktury a ulga na złe długi - termin odliczenia VAT

  Jestem czynnym podatnikiem VAT. W marcu 2018 r. nabyłem towar handlowy. Nie otrzymałem jednak wystawionej wówczas faktury i nie uregulowałem zobowiązania wobec kontrahenta. W styczniu 2019 r. kontrahent wystawił (a ja otrzymałem) duplikat tej faktury. VAT z duplikatu faktury odliczyłem w deklaracji VAT-7 za styczeń 2019 r. Natomiast zobowiązanie ureguluję dopiero w czerwcu 2019 r. Jakie przepisy dotyczące ulgi na złe długi powinienem zastosować w tej sytuacji - obowiązujące w 2018 r., czy w...

 • MF wypowiada wojnę oszustom skarbowym: Za lewe faktury zakaz prowadzenia działalności

  Przedsiębiorca posługujący się lewymi fakturami, dostanie sądowy zakaz prowadzenia działalności. To samo czeka paserów trzymających nielegalne banderole.

 • Kiedy paragon uprawnia do odliczenia VAT?

  Aby podatnik mógł skorzystać z prawa do odliczenia podatku naliczonego, musi dysponować fakturą potwierdzającą dokonany zakup, zawierającą kwotę podatku VAT. Tak więc generalnie dokumentem uprawniającym podatników do odliczania VAT są faktury dokumentujące zakupy towarów lub usług. Jednak w niektórych przypadkach przepisy dopuszczają możliwość odliczenia VAT z paragonu.