• Informacje na temat:

  faktura wewnętrzna

Artykuły na temat: faktura wewnętrzna
 • Przed świętami w galerii handlowej podeszła do mnie ankieterka i zadawała pytania dotyczące świątecznych wydatków. Potem poprosiła o dane z dowodu osobistego, potrzebne, jak twierdziła, do konkursu organizowanego przez firmę. Skusiła mnie cennymi nagrodami i pozwoliłam spisać z dowodu moje imię, nazwisko i PESEL. Po powrocie usłyszałam w telewizji informację o oszustach wyłudzających dane osobowe. Czym grozi utrata danych? Halina L., Pruszcz Gdański

 • E-faktury wystawiane przez podatników

  W obrocie gospodarczym e-faktury stanowią bardzo powszechną formę dokumentowania transakcji przez podatników VAT. Fakturę uznaje się za elektroniczną, jeżeli została wystawiona oraz otrzymana w dowolnym formacie elektronicznym. Obowiązkiem podatnika wystawiającego e-faktury jest zapewnienie autentyczności pochodzenia, integralności treści i czytelności faktury.

 • Krezusi i nędzarze w białych fartuchach, czyli ile zarabiają lekarze

  Specjalista w stolicy z tytułem doktora, 15 lat doświadczenia, pełny etat, trzy dyżury w miesiącu. Pensja: 5,2 tys. zł. Asystenci w Oleśnie: od 12,5 do 22 tys. zł. Nie ma jednej prostej prawdy o zarobkach lekarzy.

 • Co należy rozumieć przez pustą fakturę?

  Pomimo szerokiej palety narzędzi informatycznych i weryfikacyjnych, którymi dysponuje Krajowa Administracja Skarbowa, w dzisiejszych realiach gospodarczych wciąż występuje zjawisko wprowadzania do obrotu prawnego tzw. pustych faktur.

 • Powstała pierwsza w Polsce Agencja Pracy Robotów

  Pracodawcy, którzy mierzą się z problemem znalezienia odpowiednich kandydatów do pracy od teraz będą mogli zatrudnić roboty, zamiast pracowników. Wykonają one powtarzalne i monotonne czynności, a pracownicy zajmą się bardziej skomplikowanymi i odpowiedzialnymi zadaniami. To ważny krok na rynku pracy w Polsce w dobie ogromnych braków kadrowych i 165 tys. nieobsadzonych miejsc pracy.

 • Jakie faktury przedsiębiorcy najczęściej zgłaszają do faktoringu?

  Najczęściej finansowane przez faktoring faktury, to nie te z maksymalnie 30-dniowym terminem zapłaty, choć jest ich najwięcej na rynku. Nie są to też te najbardziej uciążliwe, z terminem zapłaty wyznaczonym na ponad 90 dni. Największy udział faktorowanych zobowiązań jest z przedziału 61-90 dni zapłaty.

 • ...spełnić szereg warunków. Przede wszystkim należy udokumentować wydatki fakturami VAT. Muszą być wystawione po 1 stycznia 2004 r. i przed 1 stycznia 2014 r., na nazwisko twoje, męża lub na was oboje...

 • Coraz więcej naszych kontrahentów chce przysyłać nam faktury w formie elektronicznej. Czy możemy faktury te drukować wraz z treścią maila, z którym zostały...

 • ...należy droga osiedlowa lub wewnętrzna, uzyskamy w urzędzie miasta lub gminy. Wniosek o odszkodowanie wraz z dokumentacją (piszemy o tym w ramce obok) najlepiej złożyć jak najszybciej, choć według...

 • Faktura tylko za paragon z NIP-em. Kasy online ukrócą handel kosztami

  Koniec kupowania druków z kas fiskalnych i wystawiania faktur na ich podstawie. MF chce ukrócić proceder, na którym państwo traci rocznie nawet 1,5 mld zł.