• Informacje na temat:

  faktura zaliczkowa 2013

Artykuły na temat: faktura zaliczkowa 2013
 • E-faktury wystawiane przez podatników

  W obrocie gospodarczym e-faktury stanowią bardzo powszechną formę dokumentowania transakcji przez podatników VAT. Fakturę uznaje się za elektroniczną, jeżeli została wystawiona oraz otrzymana w dowolnym formacie elektronicznym. Obowiązkiem podatnika wystawiającego e-faktury jest zapewnienie autentyczności pochodzenia, integralności treści i czytelności faktury.

 • Nowe prawo - zmiany w zakresie fakturowania od 1 stycznia 2013 r.

  Z dniem 1 stycznia 2013 r. znowelizowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie m.in. wystawiania faktur. Zmiany w tym rozporządzeniu zasadniczo utrzymują dotychczasowe zasady i terminy wystawiania faktur, a także sposób ich przechowywania. Ponadto, większość zmian ma charakter fakultatywny (z których podatnik może, ale nie musi skorzystać).

 • Zmiany w VAT uproszczą życie przedsiębiorcom

  Moment powstania obowiązku płacenia VAT i zmiana przepisów dotyczących wystawienia faktur to jedne z ważniejszych zmian w ustawie o VAT, nad którymi pracuje Sejm. Przepisy zmieniają też wysokość podatku VAT na niektóre wyroby. Z kolei ustawa okołobudżetowa utrzymuje do końca 2013 roku ograniczenia możliwości odliczania podatku VAT od tzw. samochodów z kratką.

 • Nowe przepisy podatkowe od 1 stycznia. Jak je obejść?

  Jak obchodzić przepisy o ograniczeniu kosztów uzyskania przychodów 50 proc. dla twórców, które wejdą w życie 1 stycznia 2013 r.?

 • Raport bieżący nr 26/2013 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Zarząd Spółki Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych...

 • Eksperci: Projekt zmian w ustawie o VAT ma liczne niedociągnięcia

  Projekt nowelizacji ustawy o VAT zawiera liczne błędy legislacyjne; ponadto części przedsiębiorców może poważnie utrudnić funkcjonowanie - ocenili w czwartek podczas konferencji prasowej eksperci PKPP Lewiatan.

 • Podczas realizacji każdego projektu, który otrzymał dofinansowanie pojawia się pytanie, jak przejściowo - do momentu otrzymania refundacji, sfinansować tę część wydatków projektu, na którą beneficjent otrzymał dotację.

 • Raport bieżący nr 30/2009 Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Polimex-Mostostal S.A. informuje,...

 • Po Nowym Roku grozi nam paraliż?

  Część firm może nie zdążyć na 1 stycznia 2011 r. z dostosowaniem swoich urządzeń do nowych stawek VAT. Zdaniem analityków, Nowy Rok może przynieść paraliż wielu firm. To już ostatni dzwonek na zabranie się za ten problem.