• Informacje na temat:

  faktury 2013

Artykuły na temat: faktury 2013
 • ...ich honorować. Zupełnie niesłusznie. Wyjaśniamy zatem, czym są e-faktury i dlaczego warto z nich korzystać. Dlaczego tak ważne jest, byśmy się do nich przyzwyczaili i je zaakceptowali? Unia Europejska chce w najbliższych latach wprowadzić przepisy, które sprawią, że e-faktury staną się głównym systemem fakturowania w Europie. Korzystanie z tradycyjnych dokumentów stanie się nieopłacalne i dla...

 • E-faktury wystawiane przez podatników

  W obrocie gospodarczym e-faktury stanowią bardzo powszechną formę dokumentowania transakcji przez podatników VAT. Fakturę uznaje się za elektroniczną, jeżeli została wystawiona oraz otrzymana w dowolnym formacie elektronicznym. Obowiązkiem podatnika wystawiającego e-faktury jest zapewnienie autentyczności pochodzenia, integralności treści i czytelności faktury.

 • ...musisz pamiętać Gdy tylko otrzymasz od pracodawcy PIT-11 z wyliczonym dochodem za rok 2013, możesz przystąpić do wypełniania PIT-37 (dla etatowców, osób na zleceniach, z umowami o dzieło). Skala podatkowa jest taka sama jak w 2012 r. (tabelka niżej). Płacisz 18-proc. podatek, jeśli za cały 2013 r. zarobiłaś nie więcej niż 85 528 zł lub 32-proc., jeśli więcej. Część ulg jest bez zmian...

 • Paragon fiskalny jako faktura uproszczona

  Z przepisów ustawy o VAT wynika, że faktury określane jako faktury "uproszczone" to dokumenty wystawiane w przypadku, gdy kwota należności ogółem nie przekracza kwoty 450 zł albo 100 euro (jeżeli(...). Przy czym nabywca może żądać zarówno wystawienia faktury pełnej, jak i wydania paragonu z NIP.

 • ...nabywcy), danymi dostawcy usług internetowych), rodzajem zakupionej usługi i kwotą zapłaty (np. faktury VAT, rachunki, dowody wpłaty, potwierdzenia przelewu). Odliczeniu podlegają wydatki zarówno na internet stacjonarny, jak i mobilny. Do końca 2012 r. takie wydatki można było odliczać co roku. Od 1 stycznia 2013 r. odliczenia w ramach ulgi internetowej możemy dokonać wyłącznie w następujących...

 • Fiskus będzie kupował puste faktury

  Być ponad prawem w imieniu prawa - fiskus chce kupować faktury dokumentujące fikcyjne transakcje, czyli w praktyce brać czynny udział w nielegalnym obrocie tzw. pustymi fakturami. Jak duże mogą być konsekwencje balansowania na granicy nakłaniania przedsiębiorców do popełnienia przestępstwa?

 • Po pierwsze: musicie Państwo mieć fakturę za internet za 2013 r. na jedno z Was lub oboje. Po drugie: konieczny jest PIT-40. Ten PIT wysyła ZUS każdemu emerytowi pocztą. Jest(...) 2013 r. od pracodawcy. Elżbieta Szepietowska ekonomistka...

 • Odpowiedzialność karno-skarbowa osoby fizycznej, która wystawiła pustą fakturę - wyrok Trybunału Konstytucyjnego

  Podatnik, który wystawił "pustą" fakturę (czyli fakturę, która nie dokumentuje rzeczywistej transakcji) i w tej fakturze wykazał kwotę podatku, jest zobowiązany do jej zapłaty. Tak wynika z art. 108 ust. 1 ustawy o VAT.

 • Kiedy przedawniają się różne płatności

  W listach do naszej redakcji wiele osób pyta, po jakim czasie... nie muszą płacić zaległej faktury czy mandatu. Nasi eksperci wyjaśnią, jakie są okresy przedawnienia różnych roszczeń, podpowiedzą, jak postąpić, gdy mamy zaległości sprzed lat.

 • Faktura tylko za paragon z NIP-em. Kasy online ukrócą handel kosztami

  Koniec kupowania druków z kas fiskalnych i wystawiania faktur na ich podstawie. MF chce ukrócić proceder, na którym państwo traci rocznie nawet 1,5 mld zł.