• Informacje na temat:

  farmaceuta

Artykuły na temat: farmaceuta
 • Farmaceuci nie chcą emigrować z Polski

  Mimo spowolnienia gospodarczego nie brakuje ofert pracy w branży farmaceutycznej, zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju. Jednocześnie rośnie też średnia liczba osób aplikujących na jedną ofertę pracy na takie stanowiska, jak kierownik apteki, technik farmacji czy przedstawiciel farmaceutyczny.

 • Farmaceuta może wypisać receptę w nagłych przypadkach

  życia pacjenta, farmaceuta może "wejść w buty" lekarza specjalisty.

 • Leki nocą są droższe

  W porze nocnej (od godziny 21 do 8) za lekarstwa możesz zapłacić więcej niż w ciągu dnia. Do każdego medykamentu farmaceuta ma prawo doliczyć 3,20 zł....

 • Eksperci przestrzegają przed destrukcją rynku farmaceutycznego

  Proponowane zmiany w prawie farmaceutycznym mogą negatywnie wpłynąć na sytuację farmaceutów i właścicieli aptek, ale przede wszystkim dadzą się boleśnie we znaki pacjentom - przestrzegają eksperci ZPP i PharmaNET. Apelują o okrągły stół branży aptecznej tak, by wprowadzane zmiany nie niszczyły, a porządkowały rynek. Krytyków projektu przybywa. W opinii UOKiK i resortu rozwoju proponowane przepisy nie rozwiążą problemów rynku, o jakich mowa w uzasadnieniu projektu.

 • Apteka to nie jest zwykły sklep, a farmaceuta to nie jest po prostu sprzedawca. Tu obowiązują przepisy prawa farmaceutycznego i zarządzenia NFZ. Aptekarz i kierownik placówki mają szczególne obowiązki wobec klienta-pacjenta. Chodzi przecież o nasze zdrowie!

 • Celon Pharma: Szykuje się największe IPO w tym roku

  To może być największa oferta publiczna w tym roku. Na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych zamierza wejść Celon Pharma S.A. pierwsza spółka biofarmaceutyczna specjalizująca się jednocześnie w opracowywaniu, wytwarzaniu i wprowadzaniu na rynek specjalistycznych leków generycznych, a także prowadzącą badania nad innowacyjnymi terapiami.

 • .... Zwrot opłaty za egzamin nastąpi, jeśli powyżej wspomniane pismo zostanie złożone nie później niż na 21 dni przed rozpoczęciem sesji egzaminacyjnej, w której farmaceuta miał przystąpić do egzaminu(...) każdą sesję egzaminacyjną. W przypadku otrzymania negatywnego wyniku praktycznej części egzaminu państwowego farmaceuta może przystąpić do egzaminu państwowego w innej sesji egzaminacyjnej. W takim...

 • Sejm za prawem otwierania nowych aptek tylko dla farmaceutów

  Sejm uchwalił w piątek nowelizację prawa farmaceutycznego, która przewiduje, że prawo otwierania nowych aptek będą mieć tylko farmaceuci oraz wprowadza ograniczenia demograficzne i geograficzne dla nowo tworzonych aptek.

 • Najlepsze zawody na 2012 rok

  Wykwalifikowany pielęgniarz, programista, farmaceuta, web developer, asystent medyczny, administrator baz danych i fizjoterapeuta - co wspólnego mają ze sobą te wszystkie profesje? Każda z nich znalazła się na liście najlepszych zawodów 2012 roku. Ranking stworzony został przez jeden z największych amerykańskich portali informacyjnych, US News & World Report.

 • W 2019 roku ruszy internetowy system weryfikacji leków

  Od 2019 roku farmaceuta lub osoba, która wydaje pacjentowi lek, będzie musiała sprawdzić jego autentyczność w ogólnopolskiej bazie. To odpowiedź na coraz poważniejszy problem, którym jest fałszowanie leków i wprowadzanie ich do legalnego obrotu. Uchronić rynek i pacjentów ma unijna dyrektywa fałszywkowa. Zgodnie z jej wymogami za dwa lata w Polsce i każdym innym unijnym kraju ma działać