• Informacje na temat:

  farmer

Artykuły na temat: farmer
 • Wygrali z angielskim farmerem - dostali po kilkanaście tysięcy funtów

  Rozmowa z Michałem Obiegło. Pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego student Uniwersytetu Warszawskiego, który latem ubiegłego roku wyjechał do sezonowej pracy w Szkocji. Wraz z kolegą z Lublina zatrudniony został na farmie w hrabstwie Perthshire. Obaj stanęli tam na czele strajku, za co zostali wyrzuceni z pracy. Wtedy wytoczyli proces farmerowi. Sąd uznał ich racje i kazał wypłacić odszkodowanie...

 • Asseco Poland w konsorcjum z należącymi do Grupy Asseco spółkami - ZETO Bydgoszcz oraz Unizeto Technologies - podpisało z KRUS umowę na kompleksową obsługę systemu informatycznego, wspomagającego obsługę świadczeń emerytalno-rentowych 1,3 mln rolników. Wartość projektu to ponad 92 mln zł brutto.

 • Nie ma kto zbierać Anglikom truskawek

  W Wlk. Brytanii zdrożeją truskawki, ponieważ maleje liczba pracowników z Polski i innych nowych krajów UE, gotowych pracować dorywczo na farmach. Takie ostrzeżenie wystosował Narodowy Związek Farmerów (NFU) do ministra ds. imigracji Liama Byrne.

 • Rosyjski koncern rolno-spożywczy sprowadził z Kalifornii 15 kowbojów, którzy mają nauczyć rosyjskich farmerów hodowli bydła wołowego do celów spożywczych.

 • FAZ: Niemieccy farmerzy grożą, że nie będą zatrudniać Polaków

  ..."Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ) opisuje wrażenia z rozmowy z niemieckim farmerem Walterem Jägerem, który "nie rozumie świata". Wszyscy chcą jeść warzywa z regionu, ale już niedługo będzie to niemożliwe, twierdzi i wskazuje na winnego - na jednolitą stawkę minimalną. Niemiecki farmer uprawia małe ogórki do przetworów. Jak informuje, do ich zbiorów nie może używać maszyn. Musi je zbierać...

 • Sytuacja materialna polskich rolników nie jest najgorsza

  Ponad połowa rolników dobrze lub bardzo dobrze ocenia swoją sytuację finansową! Wiemy o tym z cyklicznych badań prowadzonych przez firmę analityczną Martin&Jacob na użytek banku BGŻ.

 • Praca sezonowa w Niemczech to dla Polaków dobry interes

  Godzinowa stawka minimalna 7,40 euro brutto to dla bezrobotnych lub żyjących z umów śmieciowych Polaków dobry zarobek. Ale niemieccy farmerzy płacą ją z ciężkim sercem.

 • Umowa na "Kompleksową obsługę systemów informatycznych wspomagających obsługę ubezpieczeń i świadczeń krótkoterminowych" została podpisana 03.07.2018 r. i będzie ważna przez najbliższe cztery lata. Wartość kontraktu realizowanego przez konsorcjum Asseco Data Systems (lider) i Asseco Poland wynosi 58,056 mln zł brutto

 • Na truskawki do Norwegii

  ...plantacje dzięki poleceniu znajomych, zatrudnionych od lat u tych samych farmerów. Z tego powodu niewielu Norwegów szuka pracowników za pośrednictwem ogłoszeń. Jeśli nie masz w tym kraju żadnych znajomych(...) działa około 40 plantatorów truskawek zrzeszonych w grupie producenckiej Valldal Gront. Farmerzy należący do tego zrzeszenia stanowią niemal połowę wszystkich producentów truskawek w Norwegii. Większość...

 • Waldemar Humięcki po niespełna dwóch latach kierowania Agencją Nieruchomości Rolnych odszedł ze stanowiska. Zastąpiła go Irena Błaszczyk, dotychczas dyrektor Biura Finansowo-Księgowego w ARR.