• Informacje na temat:

  farmy wiatrowe

Artykuły na temat: farmy wiatrowe
 • Rozwój morskiej energetyki wiatrowej może dać ok. 9 tys. miejsc pracy

  Ok. 9 tysięcy miejsc pracy może powstać do 2025 roku w Polsce dzięki rozwojowi morskiej energetyki wiatrowej. Zakłada się, że do 2030 r. mogą być zbudowane farmy wiatrowe o mocy 6 GW, co oznacza zainwestowanie ok. 20 mld euro.

 • Farmy wiatrowe o mocy przekraczającej 40 kW będą mogły być lokowane wyłącznie na podstawie planu miejscowego, a nie - jak dotychczas - decyzji o warunkach zabudowy. Sejm w tym tygodniu ma głosować nad nowelą rozwiązującą m.in. problem lokowania elektrowni wiatrowych.

 • Nowa inwestycja firmy KK-Electronic Polska

  ...sterowania i kontroli będą trafiać na farmy wiatrowe powstające na całym świecie. Cały proces testowania produktów dla Siemensa będzie przeniesiony do Szczecina. System sterowania, tzw. power unit(...) przeprowadzana symulacja pracy urządzenia w elektrowni wiatrowej. Po przejściu testów systemy sterowania będą montowane w turbinach wiatrowych nowej generacji o mocy 3 MW. W przedsiębiorstwie pracuje 350

 • Polenergia i Statoil zamierzają wspólnie zbudować farmy wiatrowe na Bałtyku

  Polenergia z Kulczyk Investments podpisała z Statoil przedwstępną umowę o sprzedaży tej firmie 50 proc. udziałów w swoich spółkach, które mają budować morskie farmy wiatrowe o mocy 1200 MW na Bałtyku - poinformowała Polenergia.

 • ...energię, w zasadzie będzie niemożliwa. Istniejące już farmy wiatrowe, jeśli nie będą spełniać nowych przepisów, nie będą mogły być rozbudowywane. Przepisy te wejdą w życie w lipcu.

 • Farmy wiatrowe odmienią Polskę. Jest plan, dzięki któremu gospodarka urośnie o 60 mld zł

  Po zakończeniu prac nad założeniami Narodowego Programu Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej przedstawimy je rządowi. Naszym ambitnym celem jest, żeby rząd przyjął program dedykowany morskiej energetyce wiatrowej do końca 2018 roku - mówi poseł Zbigniew Gryglas, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Morskiej Energetyki Wiatrowej.

 • Co ma etat do wiatraka?

  ...interesująco prezentują się wiatrowe farmy morskie, których budowa, choć trudniejsza w realizacji i bardziej kosztochłonna, może zwiększyć zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę inżynierską(...)W połowie kwietnia w największych internetowych giełdach pracy pracodawcy opublikowali ponad 120 ofert pracy w branży energetyki wiatrowej. Poszukiwani są specjaliści w dziedzinie konstrukcji oraz...

 • Jedno słowo, które może przesądzić o losie wiatraków. Znów będzie można je budować obok domów?

  Zmiana jednego słowa w ustawie spowoduje, że farmy wiatrowe znów będzie można budować tuż obok domów. Eksperci mówią wprost: to nieetyczny lobbing.

 • Tauron chce zredukować zatrudnienie o ponad 3 tysiące

  ...ruchu farmy wiatrowej. Główne inicjatywy poprawy efektywności dotyczą restrukturyzacji w obszarze zasobów ludzkich. Jednym z elementów pozwalających na uzyskiwanie oszczędności będzie kontynuacja...

 • Rząd dał zgodę na budowę największej morskiej farmy wiatrowej na świecie

  Brytyjski Departament ds. Energii i Zmian Klimatu wydał pozwolenie na budowę morskiej farmy wiatrowej Dogger Bank Creyke Beck. Farma o mocy 2,4 GW będzie największym tego typu projektem na świecie.