• Informacje na temat:

  farmy wiatrowe

Artykuły na temat: farmy wiatrowe
 • Rozwój morskiej energetyki wiatrowej może dać ok. 9 tys. miejsc pracy

  Ok. 9 tysięcy miejsc pracy może powstać do 2025 roku w Polsce dzięki rozwojowi morskiej energetyki wiatrowej. Zakłada się, że do 2030 r. mogą być zbudowane farmy wiatrowe o mocy 6 GW, co oznacza zainwestowanie ok. 20 mld euro.

 • Farmy wiatrowe o mocy przekraczającej 40 kW będą mogły być lokowane wyłącznie na podstawie planu miejscowego, a nie - jak dotychczas - decyzji o warunkach zabudowy. Sejm w tym tygodniu ma głosować nad nowelą rozwiązującą m.in. problem lokowania elektrowni wiatrowych.

 • Nowa inwestycja firmy KK-Electronic Polska

  ...sterowania i kontroli będą trafiać na farmy wiatrowe powstające na całym świecie. Cały proces testowania produktów dla Siemensa będzie przeniesiony do Szczecina. System sterowania, tzw. power unit(...) przeprowadzana symulacja pracy urządzenia w elektrowni wiatrowej. Po przejściu testów systemy sterowania będą montowane w turbinach wiatrowych nowej generacji o mocy 3 MW. W przedsiębiorstwie pracuje 350

 • Polenergia i Statoil zamierzają wspólnie zbudować farmy wiatrowe na Bałtyku

  Polenergia z Kulczyk Investments podpisała z Statoil przedwstępną umowę o sprzedaży tej firmie 50 proc. udziałów w swoich spółkach, które mają budować morskie farmy wiatrowe o mocy 1200 MW na Bałtyku - poinformowała Polenergia.

 • ...energię, w zasadzie będzie niemożliwa. Istniejące już farmy wiatrowe, jeśli nie będą spełniać nowych przepisów, nie będą mogły być rozbudowywane. Przepisy te wejdą w życie w lipcu.

 • Rząd dał zgodę na budowę największej morskiej farmy wiatrowej na świecie

  Brytyjski Departament ds. Energii i Zmian Klimatu wydał pozwolenie na budowę morskiej farmy wiatrowej Dogger Bank Creyke Beck. Farma o mocy 2,4 GW będzie największym tego typu projektem na świecie.

 • Co ma etat do wiatraka?

  ...interesująco prezentują się wiatrowe farmy morskie, których budowa, choć trudniejsza w realizacji i bardziej kosztochłonna, może zwiększyć zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę inżynierską(...)W połowie kwietnia w największych internetowych giełdach pracy pracodawcy opublikowali ponad 120 ofert pracy w branży energetyki wiatrowej. Poszukiwani są specjaliści w dziedzinie konstrukcji oraz...

 • Jedno słowo, które może przesądzić o losie wiatraków. Znów będzie można je budować obok domów?

  Zmiana jednego słowa w ustawie spowoduje, że farmy wiatrowe znów będzie można budować tuż obok domów. Eksperci mówią wprost: to nieetyczny lobbing.

 • Tauron chce zredukować zatrudnienie o ponad 3 tysiące

  ...ruchu farmy wiatrowej. Główne inicjatywy poprawy efektywności dotyczą restrukturyzacji w obszarze zasobów ludzkich. Jednym z elementów pozwalających na uzyskiwanie oszczędności będzie kontynuacja...

 • Projekt nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym przewiduje konieczność uwzględniania w miejscowych planach elektrowni wiatrowych o mocy ponad 40 kW.