• Informacje na temat:

  federacja rosyjska

Artykuły na temat: federacja rosyjska
 • Wynagrodzenia w Moskwie

  Stolica Rosji pod względem wysokości wynagrodzeń zbliża się do poziomów zachodnich. Płaca minimalna w Moskwie jest ponad 2,5 razy wyższa niż obowiązująca na pozostałym obszarze Federacji Rosyjskiej i wynosi obecnie w przeliczeniu około 1240 zł, czyli zaledwie o jedną trzecią mniej od polskiego minimum. W wielu zawodach zarobki moskwian są zdecydowanie wyższe od płac warszawiaków.

 • Rosyjskie regiony na skraju wypłacalności

  Rosyjskie regiony tracą płynność finansową. Według dziennika "Wiedomosti", co najmniej 20 z nich jest na granicy wypłacalności.

 • Ile zarabiają Putin, Merkel i Komorowski?

  Jak wynika z informacji publikowanych przez CNN Money, przywódca Federacji Rosyjskiej zarabia nieco ponad 11 tys. dolarów miesięcznie. W kwietniu ubiegłego roku prezydent Władimir Putin wydał dekret, za pomocą którego niemal potroił wysokość swojej pensji. Niecały rok później obniżył swoje zarobki o 10 proc. Wartość jego majątku pozostaje tajemnicą.

 • Prof. Stanisław Gomułka: Tania ropa coraz bardziej osłabia Rosję

  Niskie ceny nośników energii mogą się utrzymać jeszcze przez co najmniej 10, a może nawet 15 lat - uważa prof. Stanisław Gomułka z Business Centre Club. Tani gaz oraz ropa naftowa mają niekorzystne przełożenie na kondycję największych eksporterów - głównie Rosji, ale sprzyjają krajom importującym surowce.

 • Hortex planuje grupowe zwolnienia w zakładzie w Rykach

  160 do 170 osób mają objąć grupowe zwolnienia w wytwarzającym mrożonki z warzyw i owoców zakładzie Hortexu w Rykach (Lubelskie). Powodem jest rosyjskie embargo na import mrożonek.

 • Rosyjskie embargo nie działa

  Z wprowadzeniem rosyjskiego embarga na produkty unijne w tym polskie, nastąpiła niepewność. Straszono, że taki obrót sprawy będzie nieść straszne skutki dla polskich producentów. Szczególnie narażoną grupą mieli być rolnicy. Okazało się jednak, że bilans handlowy Polski po wprowadzeniu embarga systematycznie się poprawia.

 • Sposób na bezrobotnego: Chcesz bumelować, płać za tę przyjemność

  ...zasadnicza zakazuje pracy przymusowej oraz przyznaje prawo do dobrowolnego bezrobocia. O wycofanie dekretu zaapelowały też do Łukaszenki Międzynarodowa Federacja Praw Człowieka (FIDH) oraz Centrum Praw(...) wystąpiła Rosyjska Federalna Służba Pracy i Zatrudnienia. Nino Dżikija 26 czerwca 2015

 • "Wiedomosti": W Rosji nadciąga druga fala kryzysu

  Rosja wciąż tkwi w kryzysie spowodowanym przede wszystkim niskimi cenami ropy naftowej. Ekonomiści przewidują kolejne kłopoty w przyszłym roku.

 • Rola pracowników ze Wschodu będzie rosła. Dają oni polskim firmom szanse na ciągłość produkcji

  Blisko połowa pracodawców ma problemy ze znalezieniem odpowiedniej kadry - wynika z raportu Manpower Group. W zachowaniu ciągłości produkcji pomóc mogą pracownicy ze Wschodu, przede wszystkim Ukrainy - podkreśla Michał Podulski, wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia. Dlatego mimo wyższych kosztów zatrudnienia, przedsiębiorcy coraz częściej sięgają po wschodnią siłę roboczą. Tylko w III kwartale polscy przedsiębiorcy 313 tys. oświadczeń o zamiarze zatrudnienia pracowników z Ukrainy.

 • Polsko-rosyjska wojna o transport. "Polskie ciężarówki powinny opuścić Rosję do 31 stycznia..."

  Rząd nie może dogadać się z Rosjanami w sprawie przewozów drogowych w stronę Moskwy. Inspekcja transportu drogowego mówi już wprost: polskie pojazdy ciężarowe powinny opuścić terytorium Federacji Rosyjskiej najpóźniej 31 stycznia 2016 r. Stawką w tej grze jest 400 mln euro obrotów generowanych przez polski transport w kierunku wschodnim.