• Informacje na temat:

  federacja rosyjska

Artykuły na temat: federacja rosyjska
 • Wynagrodzenia w Moskwie

  Stolica Rosji pod względem wysokości wynagrodzeń zbliża się do poziomów zachodnich. Płaca minimalna w Moskwie jest ponad 2,5 razy wyższa niż obowiązująca na pozostałym obszarze Federacji Rosyjskiej i wynosi obecnie w przeliczeniu około 1240 zł, czyli zaledwie o jedną trzecią mniej od polskiego minimum. W wielu zawodach zarobki moskwian są zdecydowanie wyższe od płac warszawiaków.

 • Rosyjskie regiony na skraju wypłacalności

  Rosyjskie regiony tracą płynność finansową. Według dziennika "Wiedomosti", co najmniej 20 z nich jest na granicy wypłacalności.

 • Ile zarabiają Putin, Merkel i Komorowski?

  Jak wynika z informacji publikowanych przez CNN Money, przywódca Federacji Rosyjskiej zarabia nieco ponad 11 tys. dolarów miesięcznie. W kwietniu ubiegłego roku prezydent Władimir Putin wydał dekret, za pomocą którego niemal potroił wysokość swojej pensji. Niecały rok później obniżył swoje zarobki o 10 proc. Wartość jego majątku pozostaje tajemnicą.

 • Prof. Stanisław Gomułka: Tania ropa coraz bardziej osłabia Rosję

  Niskie ceny nośników energii mogą się utrzymać jeszcze przez co najmniej 10, a może nawet 15 lat - uważa prof. Stanisław Gomułka z Business Centre Club. Tani gaz oraz ropa naftowa mają niekorzystne przełożenie na kondycję największych eksporterów - głównie Rosji, ale sprzyjają krajom importującym surowce.

 • Hortex planuje grupowe zwolnienia w zakładzie w Rykach

  160 do 170 osób mają objąć grupowe zwolnienia w wytwarzającym mrożonki z warzyw i owoców zakładzie Hortexu w Rykach (Lubelskie). Powodem jest rosyjskie embargo na import mrożonek.

 • "Wiedomosti": W Rosji nadciąga druga fala kryzysu

  Rosja wciąż tkwi w kryzysie spowodowanym przede wszystkim niskimi cenami ropy naftowej. Ekonomiści przewidują kolejne kłopoty w przyszłym roku.

 • Sposób na bezrobotnego: Chcesz bumelować, płać za tę przyjemność

  ...zasadnicza zakazuje pracy przymusowej oraz przyznaje prawo do dobrowolnego bezrobocia. O wycofanie dekretu zaapelowały też do Łukaszenki Międzynarodowa Federacja Praw Człowieka (FIDH) oraz Centrum Praw(...) wystąpiła Rosyjska Federalna Służba Pracy i Zatrudnienia. Nino Dżikija 26 czerwca 2015

 • Polsko-rosyjska wojna o transport. "Polskie ciężarówki powinny opuścić Rosję do 31 stycznia..."

  Rząd nie może dogadać się z Rosjanami w sprawie przewozów drogowych w stronę Moskwy. Inspekcja transportu drogowego mówi już wprost: polskie pojazdy ciężarowe powinny opuścić terytorium Federacji Rosyjskiej najpóźniej 31 stycznia 2016 r. Stawką w tej grze jest 400 mln euro obrotów generowanych przez polski transport w kierunku wschodnim.

 • Rola pracowników ze Wschodu będzie rosła. Dają oni polskim firmom szanse na ciągłość produkcji

  Blisko połowa pracodawców ma problemy ze znalezieniem odpowiedniej kadry - wynika z raportu Manpower Group. W zachowaniu ciągłości produkcji pomóc mogą pracownicy ze Wschodu, przede wszystkim Ukrainy - podkreśla Michał Podulski, wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia. Dlatego mimo wyższych kosztów zatrudnienia, przedsiębiorcy coraz częściej sięgają po wschodnią siłę roboczą. Tylko w III kwartale polscy przedsiębiorcy 313 tys. oświadczeń o zamiarze zatrudnienia pracowników z Ukrainy.

 • Kolejna odsłona rosyjskiej wojny z naszą żywnością

  Rosyjska służba ochrony praw konsumentów zamknęła granicę dla polskich serów i produktów serowarskich. Inspektorzy Rospotriebnadzoru dopatrzyli się naruszenia norm technologicznych w jednej z partii serów, pochodzących z naszego kraju.