• Informacje na temat:

  ferma drobiu

Artykuły na temat: ferma drobiu
 • Szymański: Badamy informacje o zakażonych salmonellą jajach z Polski

  Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański poinformował w piątek w Brukseli, że polskie władze badają informacje o zakażonych salmonellą jajkach z Polski, które miały trafić na rynek kilku krajów unijnych. Resort rolnictwa poinformował, że producentem jaj zakażonych salmonellą jest ferma drobiu z Wielkopolski.

 • Fipronil w jajach pochodzących z trzech polskich ferm

  - W trzech próbkach jaj z trzech ferm z Mazowsza i Wielkopolski wykryto przekroczenie norm fipronilu - poinformował Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk, powołując się na informacje Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Spożycie znacznej ilości tej substancji jest szkodliwe.

 • Zwalczanie ptaszyńca - jednego z najgroźniejszych pasożytów drobiu - jest niezwykle trudne, stąd też niedawne afery spowodowane zastosowaniem szkodliwej dla zdrowia substancji - fipronilu, który pomaga zwalczyć roztocze, ale nie może być stosowany w kurnikach.

 • Producenci jaj w Polsce i w UE mogą w najbliższych latach mieć kłopoty rynkowe z powodu planowanych przez Ukrainę nowych inwestycji w produkcję jaj na Łotwie, ale niewykluczone także i w Polsce - informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

 • Prezes Konspolu: Produkcja drobiu w Polsce jest zbyt duża

  - W 2017 roku produkcja drobiu w Polsce nadal rośnie, choć wolniej niż w latach ubiegłych. Według mnie jest nawet zbyt duża. Obecnie produkujemy 140 procent krajowego zapotrzebowania. To dobrze, póki mamy gdzie eksportować. A podczas epidemii ptasiej grypy był to problem. Ceny poleciały bardzo mocno w dół i rentowność spadła nawet poniżej zera - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl

 • Szwajcarzy docenili smak polskiego strusia. Teraz czas na Polskę

  Podczas gdy rekordowe wartości notuje w Polsce spożycie drobiu, na stałym poziomie utrzymuje się konsumpcja wieprzowiny, a coraz chętniej sięgamy także po wołowinę i dziczyznę, swoją obecność na rynku zaznaczają także bardziej niszowe kategorie mięsne.

 • Dania: Groźny wirus wśród gęsi hodowlanych

  Pierwszy przypadek groźnego wirusa ptasiej grypy, H5N8, stwierdzono w Danii u gęsi hodowlanych - poinformowała w poniedziałek duńska służba weterynaryjna i kontroli żywności. Ten sam wirus wykryto wcześniej w kilku innych miejscach kraju u dzikiego ptactwa.

 • Wielkoprzemysłowe fermy zwierząt są bardzo uciążliwe dla osób mieszkających w sąsiedztwie i środowiska naturalnego. Nadzór nad nimi jest dziurawy, co wykorzystują niektórzy właściciele ferm - wynika z kontroli NIK.

 • Polski drób dopuszczony na tajwański rynek

  Władze Tajwanu uznały Polskę za kraj wolny od epidemii grypy ptaków (HPAI) i ponownie otworzyły tamtejszy rynek dla eksportu polskiego drobiu - poinformował resort rolnictwa.

 • Najpierw Holandia, teraz Wielka Brytania. Na jednej z ferm kaczek w angielskim hrabstwie Yorkshire, wybuchła epidemia ptasiej grypy. Komisja Europejska może dziś ogłosić środki prewencyjne w związku z groźną odmianą wirusa ptasiej grypy.