• Informacje na temat:

  fiat zwolnienia

Artykuły na temat: fiat zwolnienia
 • Co najmniej 120 miejsc pracy m.in. dla osób zwolnionych z Fiata

  Ok. 120 osób z Tychów i okolic znajdzie pracę dzięki temu, że przez rok część kosztów ich wynagrodzenia będzie pokrywana z publicznych środków. Docelowo projekt obejmie 200 osób, m.in. zwolnionych z fabryki Fiata. Tyski urząd pracy czeka na wnioski pracodawców.

 • Fiat Chrysler Automobiles zwolni 1300 pracowników w USA

  Fiat Chrysler Automobiles zwolni 1300 pracowników i zlikwiduje jedną z dwóch zmian w fabryce w Sterling Heights na obrzeżach Detroit w stanie Michigan. Chrysler 200 sedan (klasa średnia) słabo się bowiem sprzedaje...

 • Kooperujące z tyską fabryką Fiata firmy z woj. śląskiego zadeklarowały - w ślad za zwolnieniami w Fiacie - zmniejszenie zatrudnienia o ok. 750 osób. Redukcje mogą być większe, bo dotąd na ankietę urzędu pracy odpowiedziała niespełna trzecia część pytanych firm.

 • Bruksela nie zostawi polskich bezrobotnych

  Parlament Europejski zatwierdził we wtorek przyznanie 1,26 mln euro z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji na pomoc dla 777 zwolnionych pracowników Fiata Auto Poland w Tychach oraz dostawców i producentów współpracujących z tyską fabryką. Za wnioskiem w głosowaniu opowiedziało się 603 europosłów, 81 było przeciw, a 17 się wstrzymało.

 • Samorząd Tychów opracował program pomocowy dla zwalnianych m.in. z Fiata

  Samorząd Tychów opracował program, mający wspomóc znalezienie nowego zatrudnienia przez zwalnianych pracowników fabryki Fiata i firm kooperujących. We wtorek samorządowcy mają oficjalnie przedstawić program ministrowi pracy z wnioskiem o jego finansowanie.

 • Solidarność prze do strajku. Związkowcy chcą 420 zł podwyżki

  Związkowcy z fabryki Fiata w Tychach będą dziś protestować, domagając się podwyżek płac. Zarząd spółki uzależnia wzrost wynagrodzeń od zgody pracowników na wydłużenie okresów rozliczeniowych czasu pracy do 12 miesięcy.

 • Polscy związkowcy boją się masowych zwolnień

  Przeniesienie produkcji Fiata Panda z tyskich zakładów do fabryk we Włoszech doprowadzi do likwidacji linii produkcyjnych i masowych zwolnień - uważają związkowcy z Fiat Auto Poland. Polski oddział koncernu na razie o zwolnieniach nie mówi.

 • Cyberobrońcy banków budują nowe twierdze

  Zaostrza się wyścig pomiędzy hakerami, którzy próbują okraść banki lub ich klientów, a twórcami zabezpieczeń. Bankowcy coraz głośniej mówią o konieczności stworzenia wspólnej instytucji, która zajmowałaby się cyberochroną banków.

 • Bałagan w resorcie pracy opóźnił wypłatę pieniędzy dla zwalnianych z Fiata

  Pracownicy zwalniani z tyskich zakładów Fiata nie dostali jeszcze pieniędzy z rezerw resortu pracy. Wszystko dlatego, że ministerstwo zgubiło wniosek, który dostało w tej sprawie od Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach. Po interwencji reporterki RMF FM dokument udało się odnaleźć. Ministerstwo deklaruje, że wyjaśni sprawę i rozpatrzy ją w ekspresowym tempie.

 • Motoryzacja 2018-2020 - koniec "low cost country"

  Przedstawiciele zakładów produkcyjnych z optymizmem patrzą na możliwości rozwoju branży motoryzacyjnej w Polsce w ciągu najbliższych 3 lat. 44 proc. liczy na uruchomienie produkcji nowego modelu samochodu, a 34 proc. ma nadzieję na rozwój nowych technologii.