• Informacje na temat:

  filar dariusz

Artykuły na temat: filar dariusz
 • Głównym zagrożeniem dla inflacji pozostaje rynek pracy, choć źródłem wzrostu wskaźnika CPI może być seria szoków cen żywności czy wysokie ceny ropy - poinformował Dariusz Filar, członek RPP. Rada pozostaje zależna od danych, dodał.

 • Filar: Niższe stopy procentowe nie zachęcą firm do inwestycji

  Rząd może się przeliczyć zakładając, że niższe stopy procentowe mogą skusić polskich przedsiębiorców do sięgnięcia po kredyt i inwestowania. Oni wolą najpierw zgromadzić gotówkę - ocenia Dariusz Filar, były członek Rady Polityki Pieniężnej, profesor Uniwersytetu Gdańskiego w rozmowie z Pawłem Czuryło.

 • ...naszym zdaniem powstrzymają członków RPP od sugerowania, że skala obniżek stóp powinna być już ograniczana czy nawet że przyszła pora na przerwę w luzowaniu polityki pieniężnej (Dariusz Filar). Jeśli...

 • Dariusz Filar: To nie jest czas na przymiarki do euro

  - Jeżeli chce się reprezentować pierwszą prędkość w Unii Europejskiej nie będąc w strefie euro, to trzeba uporządkować swoją politykę fiskalną i pieniężną, ale również społeczną - mówi Dariusz Filar, ekonomista, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, były członek Rady Polityki Pieniężnej w rozmowie z Pawłem Czuryło.

 • GUS: Wynagrodzenie w lutym wzrosło o 4,1 proc. rok do roku

  ...najważniejszy filar wzrostu gospodarczego, czyli konsumpcja jest niezagrożony.- mówi dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. - - - - - - Nie da się jednoznacznie(...) zatrudnienia. Członek zarządu Forum Dariusz Lamot również mówił, że trudno oszacować skalę wyjazdów po likwidacji barier na rynku pracy. W jego opinii, gotowość Polaków do wyjazdów do pracy znacząco spadła od...

 • Prof. Filar: Polska nie potrzebuje finansowej bazooki

  Około 3,5-proc. wzrost polskiej gospodarki jest do utrzymania przy obecnych warunkach polityki monetarnej i nie ma potrzeby nadzwyczajnych działań. Ważnym czynnikiem pozostaje wciąż popyt wewnętrzny - ocenia Dariusz Filar, były członek Rady Polityki Pieniężnej w rozmowie z Pawłem Czuryło.

 • Mądre małpki i przemądrzały jeż

  ...nie dojdzie. "Zasadzie lisa" przeciwstawia się "zasada jeża". "Jeż" dobrze zna i skutecznie stosuje trzy wymienione wyżej prawidła. Dzięki nim wygrywa. Ważnym filarem wartościowej kreatywności jest(...) z twoimi pomysłami - ty powinieneś już mieć nowe. Żeby mieli co gonić. Żeby to oni gonili". Dariusz Duma...

 • Węgiel - filar polskiej energetyki. Ale jak długo?

  Jeszcze długo węgiel pozostanie filarem polskiej energetyki, ale jego znaczenie będzie systematycznie spadać. Spółki węglowe już o tym wiedzą.

 • Rada Nadzorcza TFI PZU SA dokonała w dniu dzisiejszym zmian w zarządzie spółki. Do zarządu TFI PZU SA, powołała Dariusza Laska, byłego członka zarządu Skarbiec TFI SA i Union Investment TFI SA, który obejmie funkcję Chief Investment Officer, równocześnie dokonując zmian w strukturze menedżerskiej obszaru inwestycji.

 • Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PZU wymieniło w czwartek siedmiu członków rady nadzorczej spółki - wynika z komunikatu po posiedzeniu NWZ PZU.