• Informacje na temat:

  finance

Artykuły na temat: finance
 • 5275 zł to nowa średnia pensja w Polsce

  Jeszcze nigdy zarobki Polaków nie był tak wysokie. Gdyby wierzyć w dane GUS przeciętna pensja Polaka w grudniu 2018 wynosiła 5275 złotych miesięcznie. Niestety diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach, bo większość obywateli zarabia mniej, a najczęściej wypłacana pensja to około 2,5 tys. zł i to brutto, a nie netto – wynika z szacunków Open Finance.

 • Prestiżowe i uznane na rynku wyróżnienie Superbrands trafiło do Open Finance SA - lidera na rynku pośrednictwa finansowego w Polsce. Spółka otrzymała tytuł "Created in Poland Superbrands 2015/16" w kategorii doradcy finansowi. Wyróżnienie przyznawane jest najsilniejszym polskim markom na podstawie oceny rekomendacji oraz co najważniejsze - znajomości konsumentów.

 • Ojcowie zarabiają więcej

  Większa determinacja czy pracowitość to czynniki, które mogą sprawiać, że ojcowie zarabiają więcej niż bezdzietni mężczyźni. Różnica jest spora, bo ci pierwsi zarabiają aż o 13,6 proc. więcej - wynika z szacunków Open Finance. W ciągu roku daje to przeciętnie dodatkowe 4,5 tys. zł w budżecie domowym statystycznego ojca.

 • Grupa Kapitałowa Open Finance, w skład której wchodzą Open Finance SA, Home Broker SA, Open Finance TFI SA, Open Life TU Życie SA i Open Brokers SA, odnotowała za 2015 roku zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej na poziomie niemal 29 mln złotych. W porównaniu do końca 2014 roku jest to wzrost aż o 14 proc. Jednocześnie, przychody grupy także wzrosły o 9,1 proc. w stosunku do

 • Nawet 140 dni wolnych w 2019 roku

  Aż dwa bardzo długie "weekendy" pozwalające odpocząć przynajmniej 9 dni - na takie uroki mogą liczyć najbardziej zapobiegliwi pracownicy, którzy zawczasu zaplanują sobie urlopy w tym roku - wylicza Bartosz Turek, analityk Open Finance. Nawet bez urlopu do pracy nie będzie trzeba iść 114 razy, a po dodaniu 26 dni wolnych dla pracowników z odpowiednim stażem zyskujemy aż 140 dni wolnych w 2019 roku.

 • FAST FINANCE, notowana na GPW firma windykacyjna, specjalizująca się w zakupie i odzyskiwaniu wierzytelności konsumenckich, zamknęła 17 stycznia ostatni etap uzgodnień z zagranicznym partnerem wyspecjalizowanym w transakcjach venture financing. Wartość pierwszej umowy, której podpisanie przewidywane jest w najbliższych dniach, to około 5 mln euro. Inwestycja zostanie dokonana za pośrednictwem

 • Przedstawiamy prognozy w finansach analityków Open Finance. W 2014 r. dobra passa na giełdzie ma duże szanse na kontynuację. Głównym motorem...

 • FAST FINANCE, notowana na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych spółka specjalizująca się w obsłudze wierzytelności detalicznych, w I półroczu 2015 r. wypracowała zysk netto w wysokości 4,3 mln zł przy przychodach na poziomie 14 mln zł. Spółka konsekwentnie zmniejsza wskaźniki zadłużenia - na koniec czerwca dług netto stanowił 0,9x kapitału własnego.

 • Dzięki rekordowo niskim stopom procentowym kredyty mieszkaniowe są wciąż dość tanie. Ich oprocentowanie przeciętnie wynosi 4,6 proc. Open Finance sprawdził, gdzie uzyskamy najlepszy kredyt.

 • W raporcie z 29 października BESI Grupo Novo Banco podtrzymuje rekomendację SPRZEDAJ dla Open Finance. Cena docelowa akcji została zmniejszona do 3,9 PLN (z 11 PLN) ze względu na znaczące obniżki prognoz analityków.