• Informacje na temat:

  financial times pl

Artykuły na temat: financial times pl
 • "Times": Możliwy powrót pozwoleń na pracę i wiz dla imigrantów?

  Dziennik "The Times" poinformował w środę, że brytyjski rząd bierze pod uwagę wprowadzenie pozwoleń na pracę oraz wiz dla imigrantów przyjeżdżających w przyszłości do Wielkiej Brytanii. Szczegółowe plany mają być przedstawione latem.

 • Dziennikarze "Financial Timesa" zapowiadają strajk

  Dziennikarze brytyjskiego "Financial Timesa" zapowiadają 24-godzinny strajk. Nie znany jest jeszcze termin protestu. Wiadomo, że będzie to pierwszy strajk w tej redakcji od 30 lat.

 • Morawiecki dla "FT": Zmiany ws. pracowników delegowanych "strzałem w stopę" UE

  Zmiany w dyrektywie dotyczącej pracowników delegowanych są "strzałem w stopę" Unii Europejskiej - ocenił w poniedziałek w rozmowie z "Financial Times" wicepremier Mateusz Morawiecki. Ostrzegł, że zmiany mogą ograniczyć konkurencyjność Wspólnoty.

 • "Financial Times" o zapowiedziach "pożegnania z neoliberalizmem" w Polsce

  Wolnorynkowa gospodarka dobrze służyła Polsce, a kraj w krótkim czasie nadrobił ogromne zapóźnienia. Dlatego zapowiedź "pożegnania z neoliberalizmem" złożona przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego wywołała zrozumiałe zaniepokojenie - pisze "Financial Times".

 • Dajemy Brytyjczykom o wiele więcej, niż dostajemy

  Przybywający do Wielkiej Brytanii imigranci z krajów UE w ogólnym rozrachunku nie stanowią obciążenia dla państwa, a wskaźnik bezrobocia wśród nich jest niższy niż wśród rdzennych Brytyjczyków - pisze "Financial Times".

 • Ranking szkół biznesu "Financial Times" 2018

  Brytyjski dziennik ekonomiczny "Financial Times" potwierdził wysoką pozycję Akademii Leona Koźmińskiego w opublikowanym 3 grudnia 2018 r. rankingu europejskich szkół biznesu.

 • "FT": Merkel: Europejczycy będą musieli bardzo ciężko pracować

  W wywiadzie udzielonym "Financial Times" kanclerz Niemiec Angela Merkel ostrzega przed kosztami hojnego europejskiego państwa opiekuńczego i podkreśla, że Europejczycy będą musieli "bardzo ciężko pracować", aby pozostać konkurencyjną gospodarką w skali globu.

 • "Financial Times" Polska europejską stolicą smogu

  Brytyjski dziennik "Financial Times" nazywa Polskę "europejską stolicą smogu". Gazeta donosi, że w grudniu na południu Polski odnotowano wyższe stężenie szkodliwych substancji, niż w Pekinie.Zanieczyszczenie środowiska w Chinach uważa się za przyczynę setek tysięcy przedwczesnych zgonów.

 • Brytyjski biznes niepokoi się polityką migracyjną T. May

  Niepokój wyraża też "Financial Times", a Związek Przedsiębiorców wydał oświadczenie, w którym stwierdza, że "polityka imigracyjna to pięta achillesowa manifestu". Tymczasem ośrodek analityczny Global Future ostrzegł, że limity to zagrożenie dla służby zdrowia i sektora opieki nad starszych. Media donoszą, że niepokój panuje wśród części szeregowych posłów konserwatywnych obawiających się, że...

 • "The Financial Times" sprzedany za 4,92 mld złotych

  Dziennik "The Financial Times", wchodzący przez ostatnich 60 lat w skład holdingu wydawniczego Pearson, został kupiony przez grupę medialną Nikkei. Wartość transakcji to w przeliczeniu 4,92 miliarda złotych.