• Informacje na temat:

  financial times polska

Artykuły na temat: financial times polska
 • "Times": Możliwy powrót pozwoleń na pracę i wiz dla imigrantów?

  Dziennik "The Times" poinformował w środę, że brytyjski rząd bierze pod uwagę wprowadzenie pozwoleń na pracę oraz wiz dla imigrantów przyjeżdżających w przyszłości do Wielkiej Brytanii. Szczegółowe plany mają być przedstawione latem.

 • "Financial Times" o zapowiedziach "pożegnania z neoliberalizmem" w Polsce

  Wolnorynkowa gospodarka dobrze służyła Polsce, a kraj w krótkim czasie nadrobił ogromne zapóźnienia. Dlatego zapowiedź "pożegnania z neoliberalizmem" złożona przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego wywołała zrozumiałe zaniepokojenie - pisze "Financial Times".

 • Morawiecki dla "FT": Zmiany ws. pracowników delegowanych "strzałem w stopę" UE

  Zmiany w dyrektywie dotyczącej pracowników delegowanych są "strzałem w stopę" Unii Europejskiej - ocenił w poniedziałek w rozmowie z "Financial Times" wicepremier Mateusz Morawiecki. Ostrzegł, że zmiany mogą ograniczyć konkurencyjność Wspólnoty.

 • "Financial Times" Polska europejską stolicą smogu

  Brytyjski dziennik "Financial Times" nazywa Polskę "europejską stolicą smogu". Gazeta donosi, że w grudniu na południu Polski odnotowano wyższe stężenie szkodliwych substancji, niż w Pekinie.Zanieczyszczenie środowiska w Chinach uważa się za przyczynę setek tysięcy przedwczesnych zgonów.

 • Wielka Brytania uderza w imigrantów. Także z Polski

  Cameron napisał w "Financial Times", że swobodny dostęp do brytyjskiego rynku pracy nie może być nieograniczony i w ramach planowanych rozmów z Brukselą na temat nowego statusu członkowskiego Wielkiej Brytanii Londyn będzie dążył do większej kontroli w tym zakresie. Najważniejsza z propozycji Camerona przewiduje, że nowo przybyli imigranci z UE będą musieli odczekać trzy miesiące zanim będzie im...

 • Ranking szkół biznesu "Financial Times" 2018

  Brytyjski dziennik ekonomiczny "Financial Times" potwierdził wysoką pozycję Akademii Leona Koźmińskiego w opublikowanym 3 grudnia 2018 r. rankingu europejskich szkół biznesu.

 • Dajemy Brytyjczykom o wiele więcej, niż dostajemy

  Przybywający do Wielkiej Brytanii imigranci z krajów UE w ogólnym rozrachunku nie stanowią obciążenia dla państwa, a wskaźnik bezrobocia wśród nich jest niższy niż wśród rdzennych Brytyjczyków - pisze "Financial Times".

 • "Financial Times": Deutsche Bank podejrzany o łamanie sankcji wobec Rosji

  Deutsche Bank (DB) nie przestrzegał prawdopodobnie międzynarodowych sankcji wobec w Rosji i grozi mu teraz kara - twierdzi dziennik "Financial Times".

 • "FT": Merkel: Europejczycy będą musieli bardzo ciężko pracować

  W wywiadzie udzielonym "Financial Times" kanclerz Niemiec Angela Merkel ostrzega przed kosztami hojnego europejskiego państwa opiekuńczego i podkreśla, że Europejczycy będą musieli "bardzo ciężko pracować", aby pozostać konkurencyjną gospodarką w skali globu.

 • Bruksela chce powiązać dostęp do funduszy unijnych z praworządnością

  KE chce zaproponować, by w przyszłej siedmioletniej perspektywie finansowej UE uczynić praworządność warunkiem dostępu do środków budżetowych, czym ryzykuje starcie z Polską - poinformował w poniedziałek na swej stronie internetowej "Financial Times".