• Informacje na temat:

  finanse domowe

Artykuły na temat: finanse domowe
 • Dobrze jest wiedzieć, ile i na co wydajesz swoje pieniądze, by skalkulować wszystkie wydatki. Jesień to dobry czas na zaplanowanie budżetu rodzinnego.

 • Żelazny budżet na drobne przyjemności

  Na swoje przyjemności wydajemy średnio 168 zł miesięcznie, co dziesiąty z nas może przeznaczyć na ten cel ponad 300 zł miesięcznie, ale jednocześnie ponad jedna czwarta musi się ograniczyć do kwoty 50 zł. Takie wyniki przynosi badanie "Finanse Polaków" wykonane przez PBS na zlecenie Providenta z okazji 20-lecia firmy.

 • ...kwotę możemy pożyczyć, żeby jej spłata nie zrujnowała domowego budżetu. Być może dzięki chłodnej kalkulacji dojdziemy do wniosku, że lepiej dany wydatek odłożyć lub poprosić o pomoc rodzinę(...) upominające klientów o opóźnieniu w spłacie, czy też wizyty domowe pracowników dostarczających pieniądze lub odbierających raty. Nigdy nie decydujmy się na pożyczenie pieniędzy, jeśli nie jesteśmy...

 • Budżet domowy a kredyt

  Polacy zadłużają się na potęgę. Niestety dla wielu z nich wzięcie kredytu staje się początkiem koszmaru. Można go w wielu przypadkach uniknąć, mądrze zarządzając swoimi domowymi finansami. Podpowiadamy, co robić, by comiesięczna rata nie była udręką.

 • Tymczasem nawet nieduże dochody pozwalają na odkładanie pieniędzy. Warunkiem skutecznego oszczędzania jest planowanie domowego budżetu. Nie jest to trudne. Aby określić, ile możemy miesięcznie zaoszczędzić, najpierw policzmy, ile wydajemy. Zsumujmy wydatki na stałe opłaty i przez miesiąc zapisujmy pozostałe, aby sprawdzić, czy mamy deficyt, czy też jesteśmy na plusie. Jeśli pod...

 • Kartka, ołówek i żelazna dyscyplina, czyli domowe finanse okiem kobiety

  Stereotypowe przekonanie, że kobiety potrafią wydać ostatnie pieniądze na kolejną torebkę czy buty, nie znajdują odzwierciedlenia w badaniach. Raport Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy pokazuje, że choć większość Polaków ma problem z planowaniem i kontrolowaniem swoich wydatków, problem ten w dużo większym stopniu dotyczy mężczyzn.

 • ...z powodzeniem zastąpić programem komputerowym do tworzenia domowego budżetu. W internecie znajdziemy sporo darmowych lub niedrogich aplikacji (np. ePortfel, Domowe Finanse czy GnuCash). W kontroli budżetu...

 • Zarządzanie kieszonkowym nastolatków

  Gospodarowanie własnym budżetem za młodu uczy odpowiedzialności i samodzielności. Dlatego warto pomóc nastolatkowi w wyrobieniu dobrych nawyków finansowych.

 • ...o produkcie, oferując system podpowiedzi. Znajdziemy gazetki reklamowe największych sieci handlowych. 3. Moje Finanse to kontroler budżetu. Pozwala na bieżąco śledzić, na co wydajemy pieniądze, wydatki(...) comiesięczne opłaty. Wylicz, jaki pochłaniają procent waszego domowego budżetu. Jeżeli więcej niż 50%, zastanów się, jak je zoptymalizować (np. zmiana dostawcy prądu).

 • Jak uniknąć finansowej dziury?

  Prawie jedna czwarta Polaków zawsze bardzo szczegółowo planuje swoje wydatki, ale jeszcze więcej z nas tego nie robi - wynika z badania przeprowadzonego przez PBS na zlecenie Providenta, największej firmy pożyczkowej w Polsce. Tymczasem wprowadzenie oraz przestrzeganie kilku prostych reguł pozwoliłoby uniknąć finansowych niespodzianek i domowej "dziury budżetowej".