• Informacje na temat:

  finanse osobiste

Artykuły na temat: finanse osobiste
 • ...utrzymuje rodzinę. Jeśli jego firma zacznie przynosić straty i wpadnie w długi, finanse całej rodziny będą lepiej chronione. Mąż bowiem będzie spłacał zadłużenie tylko ze swego majątku (np. dochodów...

 • Wspólne finanse najbardziej się opłacają

  Badania opinii publicznej nie pozostawiają wątpliwości - zdecydowana większość Polaków potwierdza, że prowadzenie wspólnego budżetu w związku pozwala zaoszczędzić niemałe kwoty i jest najbardziej opłacalne.

 • Zanim założymy konto osobiste, zastanówmy się, na jakich usługach nam najbardziej zależy. Czy będziemy dokonywać płatności w oddziale banku, czy przez internet lub telefon? Czy dużo przelewów będziemy robić w miesiącu? Czy planujemy ustanowić zlecenia stałe lub polecenia zapłaty? Jak często będziemy płacić kartą?

 • Finanse w czołówce technologicznej rewolucji

  Widać to na ulicy, w biurach i szkołach, przy rodzinnych stołach i podczas spotkań przyjaciół - urządzenia mobilne, a przede wszystkim smartfony, odgrywają coraz większą rolę w naszym codziennym życiu. Co prawda w skali światowej czy europejskiej, Polacy nie znajdują się w peletonie technologicznej rewolucji, ale również u nas powszechna "smartfonizacja" staje się faktem. Rozwój internetu i nowoczesnych technologii zmienia sposób, w jaki pracujemy, utrzymujemy kontakty i zarządzamy swoimi...

 • ...„Chwilówka” może być kołem ratunkowym albo pętlą założoną na rodzinny budżet. Jeśli chcesz podreperować swoje finanse, dowiedz się, jak bezpiecznie korzystać z usług firm, które udzielają szybkich pożyczek.

 • Zgubiłeś portfel lub dokumenty? Sprawdź, co grozi twoim finansom

  Co zrobić, gdy zginie nam portfel? Jak zabezpieczyć się przed wzięciem pożyczki na nasze nazwisko? Oto porady ekspertów Związku Firm Pośrednictwa Finansowego.

 • Chcesz odpowiedzialnych zadań i nieszablonowych wyzwań już na początku swojej kariery zawodowej?

  ...uczelni wyższych, najczęściej z kierunków: marketing, zarządzanie i finanse. Oczywiście określony kierunek nie jest warunkiem koniecznym - często poszukiwane są też kompetencje związane np. z ukończoną(...) działy w firmie: Finanse, Marketing i Sprzedaż, HR i Produkcję. Szkolenie menedżerskie to nie tylko praktyka zawodowa, ale szereg kursów i szkoleń międzynarodowych (np. w Wielkiej Brytanii). Osoby...

 • Kim jest bankowy klient premium? To przedstawiciel kształtującej się wciąż jeszcze w Polsce klasy średniej. Grupa ta jednak rośnie i tym samym staje się dla banków coraz bardziej istotnym segmentem.

 • Trzy branże z najwyższymi pensjami

  Na szczycie tabeli, biorąc pod uwagę wysokość zarobków w 2017 roku, plasują się specjaliści i menedżerowie pracujący w obszarze IT - to najbardziej opłacany zawód. Średnie miesięczne wynagrodzenie brutto wynosi 12 600 zł (wzrost o 16 proc. rok do roku). Na drugim miejscu znajduje się farmacja - 11 879 zł brutto (+4 proc. r/r), a na trzecim finanse i księgowość - 10 861 zł brutto (+20 proc...

 • Marcin Iwuć, autor popularnego bloga "Finanse bardzo osobiste" i bestsellerowej książki "Jak zadbać o własne finanse?", zdradza nam swój sposób na PIT-a.