• Informacje na temat:

  finanse publiczne

Artykuły na temat: finanse publiczne
 • Przed wizytą w banku dobrze policzmy nasze dochody.

 • Gwałtowny wzrost długu publicznego. Czy polskie finanse są zagrożone?

  - Mamy wiele mechanizmów nadzorujących dług: od regulacji w ustawie o finansach publicznych po limit konstytucyjny - mówi w wywiadzie dla "Dziennik Gazety Prawnej" Piotr Nowak, wiceminister finansów.

 • Trwa walka o pracownika. Firmy kuszą nie tylko finansami

  ...54,2 pkt., sygnalizując znaczną poprawę warunków gospodarczych. W pierwszym półroczu na skutek nowych projektów infrastrukturalnych przyspieszą też inwestycje publiczne. W sektorze przedsiębiorstw...

 • Polityczne finanse publiczne 2018. Budżetowi grozi katastrofa?

  Ledwo trzymający się torów budżet na przyszły rok może się zderzyć z pomysłami na samorządową kampanię wyborczą. Grozi mu katastrofa? Z imponującej na pierwszy rzut oka kwoty 35 mld zł może zostać na nowe wydatki zaledwie kilka miliardów lub nawet nic. Większość pochłoną bowiem tzw. wydatki sztywne już wcześniej zaprogramowane ustawowo i często waloryzowane.

 • Deloitte: Finanse i IT to najatrakcyjniejsze branże dla studentów

  Branżę IT i finanse studenci uznali za najbardziej przyszłościowe pod względem szans zatrudnienia - wynika z badania firmy doradczej Deloitte. Najważniejszym dla respondentów kryterium wyboru miejsca pracy okazał się prestiż pracodawcy, a nie zarobki.

 • Platforma Obywatelska: PiS demoluje finanse publiczne

  "Demolowaniem finansów publicznych" nazwali politycy PO: Tomasz Lenz i Izabela Leszczyna toczące się w Sejmie prace nad prezydenckim projektem obniżenia wieku emerytalnego oraz rządową propozycją nowelizacji tegorocznego budżetu.

 • Zmiany w Otwartych Funduszach Emerytalnych (OFE) stały się faktem. Rząd zabierze z OFE blisko 121 mld zł naszych oszczędności emerytalnych, by w ten sposób naprawić finanse publiczne, czyli umorzy kupione przez OFE za nasze pieniądze obligacje skarbowe, a ich równowartość zaksięguje na wirtualnych kontach emerytalnych.

 • Porażająca wielkość długu publicznego w Polsce

  Po 1989 roku nie było ani jednego roku, w którym nasze finanse publiczne nie zanotowałyby deficytu. W efekcie dzisiaj na każdego mieszkańca Polski przypada 28 755 zł jawnego długu publicznego i dodatkowo ponad 80 tys. zł ukrytego długu publicznego.

 • "Rzeczpospolita": Cudzoziemcy podporą budżetu

  ​Zagraniczni pracownicy zaczęli wypełniać lukę w finansach ZUS. Resort pracy chce ułatwić ich zatrudnianie - czytamy w piątkowej w "Rzeczpospolitej".

 • Finanse publiczne: Minister finansów się martwi

  Deficyt sektora finansów publicznych w 2014 r. był bliższy 3,6 proc. PKB niż 3,3 proc. PKB - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej minister finansów Mateusz Szczurek. Zdaniem ekspertów, trudna sytuacja budżetu wynika z deflacji i problemu ściągalności podatków.