• Informacje na temat:

  finanse publiczne kanada

Artykuły na temat: finanse publiczne kanada
 • Polska straci 2 mln osób!

  ...z Mizuho Securities w Japonii stwierdza, że w starzejącym się społeczeństwie jest bardzo trudno przywrócić życie gospodarki, bez dzieci i młodych ludzi. Kiedy następuje proces starzenia, finanse publiczne(...) ZUS-u oraz prezentowanie sytuacji tak, jakby samo wystąpienie deficytu i długu było kluczowe. Natomiast sytuacja długu publicznego jest o tyle niepokojąca, o ile wzrasta on niepokojąco w relacji do...

 • Podzielona władza supermocarstwa

  Ameryka wybrała nie tylko prezydenta, ale także Kongres. Amerykański wpływ na gospodarkę i politykę świata może być pozytywny lub negatywny.Globalna Wielka Depresja - nazywana również Wielkim Kryzysem - zaczęła się w Nowym Jorku w 1929 r., a globalna Wielka Recesja w tym samym Nowym Jorku w 2008 r. Kryzys rozpoczęty na Wall Street w 1929 r. zniszczył nie tylko finanse, a potem realną gospodarkę

 • Awans w rankingu światowym. Polska na 42. miejscu w Indeksie Wolności Gospodarczej

  Wskaźnik wolności gospodarczej w Polsce wynosi 68,6 pkt, co plasuje nasz kraj na 42. pozycji wśród gospodarek świata - takie wnioski płyną z ogłoszonego dzisiaj Indeksu Wolności Gospodarczej The Heritage Foundation i Wall Street Journal. Jest to awans aż o 8 miejsc w stosunku do ubiegłego roku.

 • Raport bieżący nr 32/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego...

 • Środowa sesja okazała się mało udana. Szczególnie odczuli to posiadacze akcji spółek technologicznych, po tym jak Nasdaq zanotował spadek o 1,19 proc. (7995,20). S&P 500 również stracił, tym razem 0,28 proc. (2888,34).

 • Brexit zmusi ministra finansów W. Brytanii Philipa Hammonda do zmiany reguł budżetowych oraz polityki oszczędności, które firmował jego poprzednik; rząd będzie też musiał zaciągnąć większy dług, by uchronić kraj przed recesją - pisze we wtorek agencja Reutera.

 • Nadciąga globalne spowolnienie, nikt mu się nie oprze

  Dynamika wzrostu światowego PKB zacznie od przyszłego roku obniżać się. W Polsce tempo rozwoju też będzie wolniejsze, ale i tak będziemy rośli szybciej, niż przewidywano.

 • Błyskotliwa kariera Morawieckiego pełna problemów. Wszystkie wojny wicepremiera z ministrami

  Minister rozwoju i finansów nie ma łatwego życia w rządzie. Z jednej strony cieszy się pełnym zaufaniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, dzięki czemu został wykreowany na głównego architekta gospodarczej "dobrej zmiany". Z drugiej - jest nowy w polityce i jego błyskotliwa kariera jest trudna do przełknięcia dla partyjnego aktywu.

 • Raport bieżący nr 12/2016 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Raport bieżący nr 12/2016 – Zmiany...

 • Gospodarka będzie rosnąć wolniej, ale bez szoków

  Polska gospodarka będzie rosnąć wolniej niż do tej pory. Wzrost PKB już w III kwartale spadł poniżej 5 proc., ale nie powinno zdarzyć się nic, co rzeczywiście mogłoby nam zaszkodzić. Dlaczego wzrost musi hamować? Bo odczujemy światowe spowolnienie. Ale ponieważ polska gospodarka jest dobrze zrównoważona, odczujemy je mniej niż inni - twierdzą analitycy PKO Banu Polskiego.