• Informacje na temat:

  finansowanie

Artykuły na temat: finansowanie
 • Morawiecki: Polska finansowała krajom Zachodu naszych znakomitych lekarzy

  ...finansowanie polskiej nauki było zwiększone, i żeby było zwiększane co roku - w znaczący sposób również w stosunku do PKB, po to, by nauka polska była lokomotywą wzrostu gospodarczo-społecznego dla naszej...

 • Firmy w Polsce muszą chcieć inwestować w innowacje, prowadzić prace badawczo-rozwojowe, a przede wszystkim otworzyć się na ryzyko, które z pomocą pieniędzy publicznych może być skutecznie ograniczone. W przeciwnym razie miliardy, które trafią na rynek, do MŚP i start-upów, niewiele zmienią.

 • Ten ostatni pozwala również na finansowanie szkoleń indywidualnych. Jeśli bowiem urząd pracy nie oferuje szkoleń grupowych, które nas interesują, lub trzeba długo czekać na takie kursy, możemy wystąpić o dofinansowanie szkolenia indywidualnego. W tym przypadku zazwyczaj trzeba złożyć oświadczenie od przyszłego pracodawcy, że daje gwarancję zatrudnienia lub zadeklarować...

 • Tauron: Sukces w pozyskiwaniu finansowania

  Tauron pozyskał nowe źródło finansowania w postaci programu emisji obligacji na łączną kwotę 6,27 mld zł z gwarantowanym objęciem przez banki. Do dzisiaj najwięksi emitenci obligacji korporacyjnych to: PGNiG 2,5 mld zł, TPE 1,75 mld, PKO BP 1,6 mld, Multimedia Polska 1,38 mld zł, PGE 1 mld zł.

 • ZNP chce, by wynagrodzenia nauczycieli były finansowane z dotacji budżetowej

  ...zaznaczyła, jednym z tematów jest finansowanie, w tym także zagadnienia związane z wynagrodzeniami nauczycieli. - Podczas spotkań w regionach spotykamy się z różnymi propozycjami, sugestiami, pomysłami...

 • Boryszew podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na finansowanie odbudowy mocy produkcyjnych w fabryce plastikowych, wtryskiwanych elementów galwanizowanych dla przemysłu motoryzacyjnego w Prenzlau. Inwestycja realizowana jest przy dofinansowaniu ze środków landu Brandenburg, we współpracy z PKO Bank Polski Niederlassung Deutschland.

 • ...polegać na zawarciu przez niego z przewoźnikiem indywidualnej umowy na usługę przewozu. Generalnie w związku z zakupem i sfinansowaniem tej usługi przez zakład pracy po stronie pracowników powstaje...

 • Podmioty gospodarcze, które poszukują kapitału finansującego ich działalność mają do wyboru wiele form jego pozyskiwania. W przypadku spółek kapitałowych paleta możliwości obejmuje m.in. emisję udziałów lub akcji, zaciągnięcie pożyczki lub kredytu, a także emisję obligacji. Każde z wymienionych działań niesie ze sobą inny pakiet kosztów i korzyści.

 • Ile kosztują nas wynagrodzenia w instytucjach finansowanych ze środków publicznych?

  Polska nie należy niestety do krajów, które mogłyby się pochwalić nadwyżkami budżetowymi. Corocznie problemem naszym nie jest to jak uniknąć dziury budżetowej, ale co zrobić, aby się nie powiększała i z jakich środków ją sfinansować. W tym kontekście szczególnie drażliwym problemem jest zasadność i efektywność wydawanych przez nasze państwo pieniędzy.

 • Minister energii przeciwny kontraktom różnicowym przy finansowaniu elektrowni jądrowej

  - Finansowanie budowy elektrowni jądrowej poprzez mechanizm kontraktów różnicowych jest nie do przyjęcia - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.