• Informacje na temat:

  finansowanie inwestycji

Artykuły na temat: finansowanie inwestycji
 • Firma zapłaciła za szkolenie? Jak cię zwolni z twojej winy, to będziesz musiał zwrócić

  Finansowanie edukacji pracownika, związanej z jego pracą i profilem działalności firmy, to dla przedsiębiorcy opłacalna inwestycja. W określonych przypadkach odliczy ją od podatku. Ma też prawo zobowiązać zatrudnionego do pozostania na etacie nawet do 3 lat po zakończeniu szkolenia, kursu czy też studiów podyplomowych. Gdyby jednak, we wskazanym czasie pracobiorca został zwolniony z przyczyn...

 • Boryszew podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na finansowanie odbudowy mocy produkcyjnych w fabryce plastikowych, wtryskiwanych elementów galwanizowanych dla przemysłu motoryzacyjnego w Prenzlau. Inwestycja realizowana jest przy dofinansowaniu ze środków landu Brandenburg, we współpracy z PKO Bank Polski Niederlassung Deutschland.

 • Polska gospodarka traci impet, spadek bezrobocia niepewny

  ...zatrzymanie inwestycji mimo bardzo korzystnych warunków finansowania, ani rosyjskie embargo. Pewną szansę stworzą unijne środki z nowej perspektywy budżetowej, ale na ich efekty trzeba będzie poczekać...

 • Resort środowiska krytykuje plany i inwestycje poprzedniego kierownictwa ministerstwa

  - Nieuchwalenie nowego Prawa wodnego, nieuwzględnienie ważnych inwestycji i błędy w planach na nową unijną perspektywę finansową oraz wysokie koszty innych inwestycji - zarzucił w poniedziałek poprzedniemu kierownictwu resortu wiceminister środowiska Mariusz Gajda.

 • ​Polskie przedsiębiorstwa nie są innowacyjne. Ustępujemy większości krajów europejskich

  Pod względem innowacyjności Polska jest w ogonie Europy. Europejski raport innowacyjności wskazuje, że na inwestycje przeznaczamy 0,9 proc. PKB, czyli znacznie mniej niż średnia europejska (2,06 proc.). Środki pochodzą głównie z sektora publicznego - zaledwie 37,2 proc. badań przeprowadza sektor przedsiębiorstw, w UE średnia wynosi 63 proc.

 • Nord Stream 2: EBI nie wyklucza finansowania inwestycji

  Należący do państw UE Europejski Bank Inwestycyjny nie wykluczył w czwartek finansowania rozbudowy gazociągu Nord Stream 2. Jego prezes Werner Hoyer podkreślał, że decyzja będzie zależna od wyniku debaty, jaką w sprawie tego projektu, prowadzą politycy.

 • KE zaleca Polsce reformy rynku pracy i emerytur

  KE w rekomendacjach gospodarczych dla krajów UE zaleciła Polsce m.in. zwiększenie aktywności zawodowej kobiet poprzez lepszą opiekę nad dziećmi, wygaszanie górniczych emerytur i zmniejszanie bezrobocia młodych. Ma być też mniej biurokracji i więcej inwestycji.

 • Raport bieżący nr 46/2016 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd ERGIS S.A. (Emitent) z siedzibą w Warszawie informuje, że...

 • Australijczycy dadzą wschodniej Polsce 2000 nowych miejsc pracy

  ...- Prace w ramach naszej inwestycji nabierają tempa. Chcemy, aby wydobycie ruszyło już w 2020 roku. Łączne nakłady na inwestycje mogą wynieść nawet ponad 2,5 mld zł. Wierzę, że to przedsięwzięcie na(...): Cyców, Wierzbica, Siedliszcze i Urszulin w powiatach chełmskim i łęczyńskim. Nakłady inwestycyjne Spółki przekroczyły jak dotąd ponad 20 mln złotych, natomiast cały etap wstępny inwestycji szacowany jest...

 • Najpierw długa cisza po wymianie prezesa. Potem zmiana statutu i rady nadzorczej. Od kilku tygodni Polskie Inwestycje Rozwojowe podpisują kolejne umowy. Ale to już nie jest ten sam PIR.