• Informacje na temat:

  finansowanie nieruchomości

Artykuły na temat: finansowanie nieruchomości
 • Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z najnowszą propozycją banku Credit Agricole, który – zgodnie ze swoim motto „Prosto i z sensem” – przygotował promocję 3x0. Klienci nie zapłacą prowizji za udzielenie kredytu, nie poniosą kosztów związanych z wyceną nieruchomości, a gdy zechcą wcześniej spłacić zaciągnięty kredyt, to również z tego tytułu nie zapłacą prowizji. W trakcie obowiązywania oferty...

 • Nieruchomość inwestycyjna to obiekt, który powstał w wyniku długotrwałego procesu budowlanego, przy najczęściej sporych nakładach finansowych. Sam proces ustalenia wartości początkowej takiej nieruchomości może przysparzać zatem potencjalnym inwestorom wielu problemów. Jak nie pogubić się w obowiązujących zasadach wyceny nieruchomości inwestycyjnych?

 • Zamierzasz kupić mieszkanie na kredyt i nie masz na to odłożonych żadnych pieniędzy? To ostatni moment, by to zrobić, bo od 1 stycznia 2013 r. banki nie będą mogły udzielać kredytów hipotecznych osobom, które nie mają wkładu własnego na zakup nieruchomości.

 • Podmioty gospodarcze, które poszukują kapitału finansującego ich działalność mają do wyboru wiele form jego pozyskiwania. W przypadku spółek kapitałowych paleta możliwości obejmuje m.in. emisję udziałów lub akcji, zaciągnięcie pożyczki lub kredytu, a także emisję obligacji. Każde z wymienionych działań niesie ze sobą inny pakiet kosztów i korzyści.

 • Coraz większa konkurencja w wolnych zawodach. Jak przetrwać na brutalnym rynku?

  ...dokumentacji. Nowoczesne narzędzia zmieniają też pracę np. zarządów nieruchomości. Odpowiednie oprogramowanie ułatwia nadzorowanie całego procesu zarządzania nieruchomością, dopilnowanie jej remontów(...) większa część nadzoru jest wykonywana przez maszyny. Mówiąc o zarządcach nieruchomości, warto wspomnieć również o architektach. Nowoczesne narzędzia telekomunikacyjne spowodowały, że normą w ich świecie...

 • Finansowanie budowy domu na gruncie małżonka nie daje prawa do ulgi podatkowej

  Aby uniknąć podatku od przychodów ze sprzedaży nieruchomości, trzeba wydać je na realizację własnych potrzeb mieszkaniowych - wynika z przepisów. Dla fiskusa własna oznacza to zakup, budowę lub remont nieruchomości, do której podatnik ma prawo własności.

 • Odpowiada nasz ekspert: Dziewczyna nie ma racji. Właścicielem nieruchomości jest ten, kto formalnie ją kupił. Jeśli zgodnie z aktem notarialnym nabywcą mieszkania jest Pani syn, to z punktu widzenia prawa właśnie on jest właścicielem. Kwestia finansowania rat nie ma tu znaczenia, można powiedzieć, że są to wasze wewnętrzne rozliczenia. Jeśli była dziewczyna syna ma dowody na to, że dokładała do...

 • Chiński rynek nieruchomości może się załamać

  Chińska gospodarka nadal rozwija się w szybkim tempie, ale na rynku nieruchomości widać sygnały nasycenia. Zdaniem analityków rynek mieszkań jest bliski przesiedleniu. Chiński rząd planuje ratować trudną sytuację i przesiedlić ze wsi do miast nawet pół miliarda swoich obywateli.

 • Dla kogo „Mieszkanie Plus”?

  Znamy już ogólne założenia nowego programu państwowego, który ma pomóc w uzyskaniu własnego mieszkania. Jest on skierowany przede wszystkim do ludzi, których nie stać na kupno nieruchomości na(...) Nieruchomości Rolnych). Ich koszt ma się zamykać w 2600 zł netto za metr kwadratowy. Podstawowe założenie jest takie, że mieszkanie będzie wynajmowane. ❱ Czynsz za wynajem ma wynosić 10-20 zł za metr...

 • Nieruchomości: Czynszówki na dużą skalę

  Mieszkania dla najmniej zamożnych, czyli socjalne i czynszówki to lokale na które wielu Polaków czeka bardzo długo, a ich szanse na zdobycie takiego lokum są bardzo niskie. Teraz ma to się zmienić, może nie dla wszystkich chętnych, ale dużo polskich rodzin będzie mogło w najbliższych latach starać się o tanie mieszkanie.