• Informacje na temat:

  firma budowlana

Artykuły na temat: firma budowlana
 • Upada Carillion - druga w W. Brytanii firma budowlana

  Upada druga w W. Brytanii firma budowlana Carillion. Zagrożone są tysiące miejsc pracy. Tamtejszy rząd przeprowadzi błyskawiczne śledztwo w sprawie okoliczności upadku przedsiębiorstwa.

 • Polskie firmy budowlane powoli wychodzą z kryzysu

  W pierwszej połowie tego roku przychody dziewięciu największych polskich spółek budowlanych notowanych na giełdzie były o 6 proc. wyższe niż rok wcześniej. Biorąc pod uwagę, że poprawiła się także ich marża ze sprzedaży zarówno na koniec roku 2013 jak i na połowę bieżącego roku, można powiedzieć, że sektor budowlany powoli zaczyna wychodzić z kryzysu.

 • Szkodę ma naprawić ten, kto ją spowodował, czyli w tym przypadku firma prowadząca roboty budowlane. Jak ma to zrobić, decydują Państwo – jako poszkodowani. Albo firma naprawi to, co się zniszczyło, albo wypłaci odszkodowanie. Nie warto, by mieszkańcy lokali, w których doszło do szkody, występowali osobno – siła przebicia grupy jest większa. Dlatego może Was reprezentować wspólnota czy...

 • Branża budowlana: Krótkotrwałe załamanie czy zapowiedź kryzysu?

  Firmy z branży infrastrukturalnej już od dłuższego czasu mówią o potrzebie nowych zleceń publicznych. Ich brak odbija się bowiem na kondycji przedsiębiorstw. Pod koniec lipca spore zwolnienia zapowiedziała Skanska, argumentując swoją decyzję "gorszą koniunkturą gospodarczą" i zmniejszeniem liczby przetargów. W ostatnim tygodniu do tych głosów dołączył się GUS. Spadek w budownictwie w stosunku do lipca ubiegłego roku wyniósł aż 18 procent - poinformował. Czy to zapowiedź nowego kryzysu w...

 • 2/3 firm budowlanych ma problemy rekrutacyjne

  Lato to szczyt sezonu budowlanego, który w połączeniu z nową perspektywą unijną oznacza wzmożony popyt na pracowników. Z tymi jest jednak kłopot. Z najnowszych badań Work Service wynika, że 69 proc. firm budowlanych ma problemy ze znalezieniem odpowiednich kadr niższego szczebla. A sytuacja może być jeszcze trudniejsza, bo aż 45,1 proc. niewykwalifikowanych pracowników wykazuje silną lub bardzo silną wolę do podjęcia zatrudnienia poza granicami Polski. Co więcej, poszukiwania specjalistów...

 • Zatory płatnicze groźne dla firm budowlanych

  Przedsiębiorcy wciąż narzekają na zatory płatnicze. Nie wszystkie branże są narażone na rujnujące skutki opóźnień w płaceniu należności, jednak szczególnie boleśnie zatory płatnicze uderzają w firmy budowlane.

 • Podwyżka płac w niemieckiej branży budowlanej

  Mediacje w negocjacjach płacowych dla branży budowlanej w RFN zakończyły się owocnie. Będą znaczne podwyżki płac.

 • Sytuacja finansowa w branży budowlanej coraz gorsza

  Choć budownictwo wraz z powiązanymi sektorami generuje blisko 13 proc. PKB, popyt na usługi rośnie, a dynamika produkcji budowlano-montażowej wciąż jest wysoka, to niepokoi fakt, że zadłużenie w sektorze, według danych KRD, wzrasta i obecnie wynosi 2,41 mld zł. Dodatkowo wielu podwykonawców trzymanych jest w szachu przez nierzetelnych kontrahentów. Już 10 proc. kwoty całego zadłużenia stanowią wzajemne zobowiązania branży.

 • ​Duńska firma zapłaci za oszukiwanie Polaków

  Prawie dwa i pół miliona euro zapłaci duńska firma budowlana za oszukiwanie zatrudnionych w niej polskich pracowników.

 • Firma budowlana bankrutuje? Deweloperski Fundusz Gwarancyjny zwróci pieniądze

  Jest nowy pomysł na zabezpieczenie osób kupujących mieszkania. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów proponuje utworzenie Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego, który w razie bankructwa firmy budowlanej ma nam zwracać pieniądze. UOKiK przygotował ostateczny projekt ustawy w tej sprawie.