• Informacje na temat:

  firma paradowskich

Artykuły na temat: firma paradowskich
 • Kto konsumuje owoce wzrostu

  Mam taki fach, że mogę zarobić tyle, żeby utrzymać rodzinę - tak twierdzi 9 na 10 prezesów i członków kadr kierowniczych firm, ale tylko 4 na 10 polskich robotników. Członkowie zarządów największych spółek giełdowych otrzymują miesięcznie dochody przekraczające 222 płace minimalne. Takie nierówności nie sprzyjają wzrostowi gospodarczemu.

 • Raport bieżący nr 3/2018 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd INFRA S.A. z siedzibą w Opolu (Emitent, Spółka) informuje,...

 • Firmy chcą zmian w prawie pracy: Zamiast różnych umów - jednolity kontrakt

  ...o rozwiązaniu umowy; firma przekazywałaby jedynie świadectwo pracy). Ta druga zmiana jest uzasadniana kłopotami, jakie mają obecnie przedsiębiorcy w razie porzucenia pracy przez zatrudnionego. - Takie zmiany(...) wynagrodzenie płaci firma). Jednocześnie ich zdaniem pracownik nie powinien zyskiwać urlopu wypoczynkowego za okres, w którym nie świadczył obowiązków w związku z wykorzystaniem urlopów związanych...

 • Raport bieżący nr 13/2019 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Pure Biologics S.A. (Emitent) informuje o powołaniu w dniu...

 • Koniec rocznych urlopów dla matek. W zamian pięć nowych dni wolnych od pracy dla wszystkich

  Kobiety stracą możliwość płatnej opieki nad dzieckiem przez 12 miesięcy od porodu. Każdy pracownik zyska za to dodatkowe dni wolne.

 • Resort robi firmy w konia

  Jak podzielić 330 mln zł między niemal 1500 firm, z których każda w ramach ustawy o finansowym wspieraniu inwestycji wnioskuje o wsparcie rzędu kilku-kilkunastu milionów złotych? Jest sposób - należy odrzucić maksymalnie dużo wniosków.

 • Uwolnić matki. Niepracujące Polki to największy ukryty kapitał naszej gospodarki

  Niepracujące z powodów rodzinnych Polki to największy ukryty kapitał naszej gospodarki. Tymczasem próby jego uwolnienia traktujemy jak zamach na wartości.

 • Za wakacje już nie zapłacimy kartą?

  Agent rozliczeniowy eService w ciągu ostatnich dni wypowiedział umowy 140 biurom turystycznym. Powodem są ostatnie bankructwa w tym sektorze i związane z tym ryzyko dla firmy rozliczającej transakcje kartami - poinformował prezes eService Marek Paradowski.

 • Samozatrudnieni zyskają

  ...takich pracowników. Zmniejszą się też ich obawy, że po okresie wychowania dziecka firma rozwiąże z nimi umowę. Natomiast przedsiębiorstwa otrzymają zachętę zatrudniania takich osób, bo ich etat będzie...

 • 30 dam polskiego biznesu!

  Bardzo szybko wzrasta znaczenie kobiet w biznesie. Rosnąca liczba kobiet - menedżerek i właścicielek nowych firm wyznacza nowy model zarządzania. Kobiecy sposób na sukces to indywidualizm i profesjonalizm w działaniu. Kobieta we współczesnym świecie wyraźnie odnalazła szansę zaistnienia na najwyższym szczeblu - szefa firmy.