• Informacje na temat:

  firma recyklingowa

Artykuły na temat: firma recyklingowa
 • Opłata recyklingowa nadal wywołuje zamieszanie. Za foliówkę zapłacimy również w restauracji

  Lokal gastronomiczny, który zapakuje klientowi niezjedzoną część dania w plastikową torebkę, musi pobrać opłatę recyklingową. Tak samo jest w każdym innym przypadku, gdy jedzenie brane jest na wynos.

 • Sieci handlowe powinny podawać w gazetkach ceny tzw. foliówek. Zyskałyby na tym wizerunkowo

  Już prawie kwartał obowiązuje zakaz darmowego wydawania jednorazowych, foliowych opakowań. Wydaje się, że po wprowadzonej regulacji klienci mniej z nich korzystają, bo nie chcą tracić pieniędzy, nawet drobnych kwot.

 • Polska w ogonie Europy - możemy stracić wielkie pieniądze

  Środki unijne dla Polski na gospodarkę odpadami mogą być zagrożone. Mamy niewystarczający poziom recyklingu - przestrzegają eksperci.

 • 10 000 ludzi bez pracy? U nas już nawet skupy złomu się nie opłacają

  Zwolnienia i zamknięcia grożą skupom złomu i stacjom recyklingu samochodów. Powód? Niskie ceny surowców, głównie metali.

 • Patent na ustawę torebkową. Przedsiębiorcy wiedzą, jak obejść przepisy o płatnych reklamówkach

  Przedsiębiorcy już znaleźli sposób na obejście przepisów o płatnych reklamówkach. Wystarczy prosta zmiana na linii produkcyjnej. Od początku 2018 r. jednorazowe torebki będą płatne. Za każdą trzeba będzie zapłacić 20 gr, a pieniądze te trafią do budżetu państwa (dodatkową kwotę może narzucić właściciel sklepu).

 • "Puls Biznesu": Foliówki dadzą budżetowi 1,1 mld zł

  Opłaty za torebki foliowe nie pójdą bezpośrednio na ochronę środowiska, ale zasilą budżet państwa - resort środowiska ucina spekulacje - czytamy w czwartkowym "Pulsie Biznesu".

 • Motoryzacyjne wiraże i miraże

  Polski przemysł motoryzacyjny daje 8 proc. PKB i 12 proc. eksportu i stale rośnie - z dumą podkreślają politycy. Nie jest tak różowo: od 15 lat nie udało się przyciągnąć do nas żadnej nowej inwestycji któregoś z globalnych koncernów motoryzacyjnych.

 • Branża recyklingowa ma przed sobą przyszłość

  Popyt na surowce z recyklingu jest globalny, a kraje, które wprowadziły recykling przyczyniają się do rozwoju gospodarek - uważają uczestnicy trwającego od poniedziałku warszawskiego spotkania World Recycling Convention. Ich zdaniem wiedza o segregacji śmieci powinna być upowszechniana.

 • Fiskusowe "skróty" na straty państwa

  Urzędnicy kontroli skarbowej działają wbrew orzecznictwu Trybunału Sprawiedliwości UE i pogrążają polską branżę recyklingową. Przedsiębiorstwa tracą przez wielomiesięczne kontrole i kontrowersyjne decyzje organów fiskusa. Straci też Skarb Państwa: na podatkach, sądowych odszkodowaniach, a przede wszystkim karach za niedostosowanie się do wymogów UE. Po 2013 r. mogą one wynosić 250 tys. euro dziennie. "Przepisy to źródło obowiązków, ale też praw, które powinny respektować organa podatkowe" -...

 • Zabrali twoje 500 zł!

  Sprowadzasz z Unii Europejskiej używany samochód i zżymasz się, że musisz przed jego zarejestrowaniem wyłożyć 500 zł na tzw. opłatę recyklingową? Płacisz z ciężkim sercem, ale pocieszasz się, że zostaną one wydane na sprzątanie samochodowych wraków i ich utylizację. Ale grubo się mylisz. Rząd zmienił prawo i przeznaczy twoje 500 zł na konferencje, debaty i bankiety.