• Informacje na temat:

  firmy biznesowe

Artykuły na temat: firmy biznesowe
 • Shell otworzył w Krakowie centrum usług biznesowych

  ...zrównoważonego. - Shell Energy Campus to największe centrum biurowe Shell w Europie i drugie co do wielkości centrum biznesowe na świecie. Polska jest czwartym największym krajem pod względem(...) i 7 tys. pośrednio (stacje benzynowe, firmy dostawcze). Prezes dodał, że nazwę dla całego kompleksu w Krakowie - Shell Energy Campus - wybrano w konkursie rozpisanym wśród pracowników. Oni także...

 • Zbyt dobrze im szło - przypadki firm na biznesowym wirażu

  Świetne wyniki, pełny portfel zamówień, nadzieje na wzrost zysków... Nagle wielkie problemy - aż po widmo upadłości. Fatum? A może wybujałe ambicje?

 • ​Centrum biznesowe Shell w Krakowie zatrudniło w tym roku 660 osób

  Ok. 660 pracowników zatrudniło w 2016 r. krakowskie centrum biznesowe koncernu Shell. W tym roku centrum przejęło nowe zadania związane m.in. z negocjacją kontraktów i zamówieniami, organizacją dostaw materiałów do fabryk.

 • Nowe technologie przebojem wdzierają się w nasze życie. Ułatwiają pracę i domowe zajęcia, ale są także wykorzystywane przez zarządzających organizacjami biznesowymi. Pomagają poprawiać rentowność firm.

 • Centrum biznesowe Shell zatrudniło od początku roku 250 osób

  ...​Ok. 250 pracowników zatrudniło od początku br. krakowskie centrum biznesowe koncernu Shell; trwa rekrutacja na kolejne stanowiska. Pracownicy centrum prowadzą m.in. procesy związane z integracją Shella z BG Group w ramach jednego z największych przejęć na rynku paliwowym.

 • Raport Interii: Firmy mogą inwestować, czekają na rządowe konkrety

  Przedsiębiorcy chcą zobaczyć jak rząd PiS będzie realizować program rozwoju polskiej gospodarki. Nie narzekają na brak gotówki i dostępność kredytu, ale kluczem jest uzyskanie pewności, że perspektywy biznesowe są dobre - pisze w analizie Bartosz Bednarz z Interii.

 • Krajowy sektor usług biznesowych wciąż rośnie. Do 2020 r. może w nim pracować nawet 250 tys. osób

  .... - W porównaniu z firmami zachodnimi jesteśmy ciągle w tyle, ale w ciągu ostatnich trzech lat szybko nadganialiśmy zaległości. Jak wynika z ostatniego raportu firmy ABSL pod koniec 2015 roku działały(...) o wiele mniej - tłumaczy Paweł Panczyj. - Nie jest to duży rynek, choć wiele zależy od tego, jak zakwalifikujemy tamtejsze firmy. W Szwajcarii są zarejestrowane na przykład Procter & Gamble, Roche...

 • Prezenty świąteczne dla kontrahentów stały się już biznesowym zwyczajem. Jak wpływają na relacje z klientami i dostawcami? Czy warto wręczać je osobiście? Kiedy koszty zakupu upominków dla kontrahentów można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

 • Rola prezentów w budowaniu relacji biznesowych

  ...obdarowanym, ale także tym, które ten prezent przekazują. Takie sytuacje zbliżają ludzi i na długo pozostawiają w pamięci miłe wspomnienia. Wybór prezentu dla pracownika lub partnera biznesowego nie należy do(...)? Decydując się na wybór prezentu warto wziąć pod uwagę takie kwestie jak: wiek, płeć oraz relacje, jakie nas łączą z drugą osobą. Zupełnie inny podarunek wybierzemy dla partnera biznesowego, a inny dla...

 • Koszty związane z kontaktami biznesowymi

  Nabywanie oraz sprzedaż towarów i usług to podstawowy obszar aktywności podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Aby jednak stworzyć i utrzymać sieć odbiorców i dostawców, trzeba mieć tzw. kontakty biznesowe. Ich zapewnienie wiąże się z ponoszeniem dodatkowych wydatków, z których nie każdy stanowi firmowy koszt podatkowy.