• Informacje na temat:

  firmy biznesowe

Artykuły na temat: firmy biznesowe
 • "Wielka piątka" patologii biznesowych

  ...​Najnowsze badania Instytutu Gallupa mówią, że 15 proc. ludzi na świecie jest usatysfakcjonowanych ze swojej pracy. Dla Polski wskaźnik ten wynosi 17,6 proc., co i tak jest bardzo słabym wynikiem. Świadczy to o tym, że mniej niż co piąty pracownik lubi swoją pracę. Przedsiębiorstwa mają pięć takich samych problemów, które są niezależne od branży i ich modelu biznesowego - wskazuje Radosław...

 • Zbyt dobrze im szło - przypadki firm na biznesowym wirażu

  Świetne wyniki, pełny portfel zamówień, nadzieje na wzrost zysków... Nagle wielkie problemy - aż po widmo upadłości. Fatum? A może wybujałe ambicje?

 • Shell otworzył w Krakowie centrum usług biznesowych

  ...zrównoważonego. - Shell Energy Campus to największe centrum biurowe Shell w Europie i drugie co do wielkości centrum biznesowe na świecie. Polska jest czwartym największym krajem pod względem(...) i 7 tys. pośrednio (stacje benzynowe, firmy dostawcze). Prezes dodał, że nazwę dla całego kompleksu w Krakowie - Shell Energy Campus - wybrano w konkursie rozpisanym wśród pracowników. Oni także...

 • Nowe technologie przebojem wdzierają się w nasze życie. Ułatwiają pracę i domowe zajęcia, ale są także wykorzystywane przez zarządzających organizacjami biznesowymi. Pomagają poprawiać rentowność firm.

 • ​Centrum biznesowe Shell w Krakowie zatrudniło w tym roku 660 osób

  Ok. 660 pracowników zatrudniło w 2016 r. krakowskie centrum biznesowe koncernu Shell. W tym roku centrum przejęło nowe zadania związane m.in. z negocjacją kontraktów i zamówieniami, organizacją dostaw materiałów do fabryk.

 • Raport Interii: Firmy mogą inwestować, czekają na rządowe konkrety

  Przedsiębiorcy chcą zobaczyć jak rząd PiS będzie realizować program rozwoju polskiej gospodarki. Nie narzekają na brak gotówki i dostępność kredytu, ale kluczem jest uzyskanie pewności, że perspektywy biznesowe są dobre - pisze w analizie Bartosz Bednarz z Interii.

 • Centrum biznesowe Shell zatrudniło od początku roku 250 osób

  ...​Ok. 250 pracowników zatrudniło od początku br. krakowskie centrum biznesowe koncernu Shell; trwa rekrutacja na kolejne stanowiska. Pracownicy centrum prowadzą m.in. procesy związane z integracją Shella z BG Group w ramach jednego z największych przejęć na rynku paliwowym.

 • Prezenty świąteczne dla kontrahentów stały się już biznesowym zwyczajem. Jak wpływają na relacje z klientami i dostawcami? Czy warto wręczać je osobiście? Kiedy koszty zakupu upominków dla kontrahentów można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

 • Sektor usług biznesowych walczy o pracowników

  ...w całej Europie. Cechuje go zarówno szybki rozwój, jak i regularny wzrost zatrudnienia, ponieważ firmy mające w Polsce swoje centra BPO, SSC i IT rozszerzają zakres działalności. Z danych branżowego(...) pracowników w majątku firmy - wylicza Rafał Glogier-Osiński. Dyrektor marketingu w GI Group ocenia, że w Polsce pracodawcy są świadomi, że w sytuacji niedoboru pracowników i walki o talenty muszą...

 • Koszty związane z kontaktami biznesowymi

  Nabywanie oraz sprzedaż towarów i usług to podstawowy obszar aktywności podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Aby jednak stworzyć i utrzymać sieć odbiorców i dostawców, trzeba mieć tzw. kontakty biznesowe. Ich zapewnienie wiąże się z ponoszeniem dodatkowych wydatków, z których nie każdy stanowi firmowy koszt podatkowy.