• Informacje na temat:

  firmy budowlane

Artykuły na temat: firmy budowlane
 • ​Firmy budowlane w Niemczech: Bez Polaków ani rusz

  Niemieckie firmy budowlane są u kresu możliwości. Aby budować więcej mieszkań, potrzebna jest pomoc z zagranicy, w tym z Polski - pisze dziennik "Die Welt".

 • Polskie firmy budowlane powoli wychodzą z kryzysu

  W pierwszej połowie tego roku przychody dziewięciu największych polskich spółek budowlanych notowanych na giełdzie były o 6 proc. wyższe niż rok wcześniej. Biorąc pod uwagę, że poprawiła się także ich marża ze sprzedaży zarówno na koniec roku 2013 jak i na połowę bieżącego roku, można powiedzieć, że sektor budowlany powoli zaczyna wychodzić z kryzysu.

 • "Równa płaca za taką samą pracę", czyli kolejny cios w polskie firmy budowlane i transportowe

  Siedem europejskich krajów uderza w konkurencyjność naszej gospodarki. Ministrowie spraw socjalnych Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Luksemburga, Holandii i Szwecji wystosowali list do Komisji Europejskiej wzywając do całkowitej zmiany zasad i zaostrzenia warunków pracy tymczasowej w ramach tzw. delegowania pracowników. Uderza to bezpośrednio w polskie firmy budowlane i transportowe.

 • Najczęściej płatności opóźniają polskie przedsiębiorstwa z branży budowlanej - wynika z badania profilu firmy - dłużnika przeprowadzonego na zlecenie Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

 • ...element, którym firmy budowlane kuszą pracowników? - Można konkurować o pracowników pensją, ale krótkoterminowo. Zawsze znajdzie się ktoś, kto jest w stanie zapłacić więcej. Ponadto, tego typu(...) budowlanej rotacja utrzymuje się na poziomie 10-15 proc. Na tym tle wypadamy dość dobrze. W Budimeksie jest ona dwukrotnie niższa. Jak udaje się państwu utrzymać rotację na tak niskim poziomie...

 • Niepokojąco rosną długi firm budowlanych

  Mimo dobrej koniunktury gospodarczej, długi firm z branży budowlanej rosną w szybkim tempie. Eksperci tłumaczą, że głównym problemem są zatory płatnicze. Przedsiębiorcy mają trudności z wyegzekwowaniem od swoich partnerów należnych płatności.

 • Upada Carillion - druga w W. Brytanii firma budowlana

  ...w Londynie (LSE). Powstała w lipcu 1999 r. poprzez wydzielenie się z firmy Tarmac (zał. 1903 r.) z oddziałami Tarmac Construction i Tarmac Professional Services. Do 2014 r. rozwijała się intensywnie poprzez...

 • Bardzo ważne zmiany w Prawie budowlanym

  Główny Urząd Nadzoru Budowlanego będzie mógł publikować wyniki badań materiałów budowlanych - to przewiduje przyjęta dziś przez Sejm nowela ustaw: o wyrobach budowlanych oraz Prawo budowlane.

 • Polskie firmy będą zatrudniać. Zobacz, w jakich branżach wzrośnie zatrudnienie

  ...kwartałów, wynosząc 7 proc. To dane sprzeczne z wynikami badań GUS koniunktury w sektorze przedsiębiorstw. Wskazują one, że firmy budowlane każdej wielkości planują redukcje, co jest spowodowane(...) bezrobocie faktycznie powinno maleć, choć nie podejmuję się prognozować o ile - mówi Iwona Janas, dyrektor generalna firmy doradztwa personalnego ManpowerGroup w Polsce. Przyjmując, że netto...

 • Polskie firmy są europejskim liderem w nieterminowych płatnościach. Niemal 12 proc. faktur płaconych jest co najmniej 120 dni po terminie - pisze "Rzeczpospolita".