• Informacje na temat:

  firmy częstochowa

Artykuły na temat: firmy częstochowa
 • Częstochowa: Koncern TRW zatrudni co najmniej 200 osób w centrum księgowości

  ...3 mld zł. Wśród pozyskanych w tym roku projektów KSSE istotną część stanowią polskie firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Tegoroczni inwestorzy w strefie reprezentują m.in. branżę motoryzacyjną, ale także np. przemysł tworzyw sztucznych. Wśród najważniejszych nowych projektów jest druga huta szkła amerykańskiej firmy Guardian w Częstochowie - docelowa wartość tej inwestycji może...

 • W trzecim kwartale 2019 r. amerykańska firma Guardian Glass, wyspecjalizowana m.in. w produkcji szkła dla budownictwa, uruchomi swój drugi zakład w Częstochowie. Pracę znajdzie ponad 150 osób - wynika z poniedziałkowej informacji firmy.

 • Częstochowa: Nowe miejsca pracy w hucie szkła

  ...80 miejsc pracy stworzy huta szkła Stolzle Częstochowa. Spółka rozpoczęła budowę nowych linii produkcyjnych, dzięki którym jej wydajność zwiększy się niemal dwukrotnie - poinformował w piątek o przebiegu spotkania z przedsiębiorcą Urząd Miasta w Częstochowie.

 • W pierwszym kwartale 2020 r. amerykańska firma Guardian Glass uruchomi w Częstochowie drugi zakład, wyspecjalizowany w produkcji szkła m.in. dla budownictwa. Pracę znajdzie ponad 150 osób. We wtorek wmurowano kamień węgielny pod budowę. Inwestor modernizuje też swoją pierwszą hutę.

 • ZF Global Electronics zatrudni ok. 300 osób w nowej fabryce w Częstochowie

  ...systemów bezpieczeństwa. Placówki te będą wspierać rozwój naszej firmy w zakresie zaawansowanego bezpieczeństwa i zautomatyzowanego prowadzenia pojazdów" - poinformował, cytowany w komunikacie prasowym, p.o(...) magistrat, przedsięwzięcie koncernu ZF to kolejna w ostatnich miesiącach, po nowej hucie szkła amerykańskiej firmy Guardian, strategiczna inwestycja w mieście, gdzie znajdują się tereny włączone do dwóch...

 • W trzecim kwartale 2019 r. amerykańska firma Guardian Glass uruchomi w Częstochowie swój drugi zakład, wyspecjalizowany w produkcji szkła m.in. dla budownictwa. Pracę znajdzie ponad 150 osób. W poniedziałek oficjalnie ogłoszono rozpoczęcie tej wartej w sumie ok. 200 mln euro inwestycji.

 • WUP włączył się w działania na rzecz zwalnianych z ISD Huta Częstochowa

  O działaniach, które mogłyby wesprzeć 1,5 tys. pracowników zwalnianych z ISD Huta Częstochowa rozmawiali w czwartek przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy, huty oraz władz miasta. Ustalono m.in., że takie spotkania będą się odbywać co tydzień.

 • Jeden z czołowych producentów szkła na świecie - Guardian Industries - zainwestuje minimum 400 mln zł w nowy zakład produkcyjny w Polsce. O inwestycji poinformował wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki podczas wizyty gospodarczej w Stanach Zjednoczonych, a także wiceprzewodniczący firmy Guardian - Robert Joyce.

 • Dlaczego warto założyć spółdzielnię socjalną

  Urzędy pracy mają coraz mniej pieniędzy na dotacje dla bezrobotnych, którzy chcą założyć firmy. Rząd zapowiada wręcz, że niebawem takich dotacji w ogóle nie będzie, a na założenie własnego biznesu będzie można dostać pożyczkę.

 • Kosztem 8 mln zł do jesieni 2020 r. Zakłady Wapiennicze Lhoist o 99 proc. zredukują emisję pyłów w swoim zakładzie w Częstochowie. Będzie to możliwe dzięki wyposażeniu trzech pieców szybowych do wypału wapna dolomitowego w instalacje odpylające.