• Informacje na temat:

  firmy deweloperskie

Artykuły na temat: firmy deweloperskie
 • Wielka firma szuka w Polsce 800 pracowników

  ...2013 rok, mimo trudnej koniunktury dla branży budowlanej i deweloperskiej, był bardzo dobrym czasem dla Grupy Skanska. Sama tylko część budowlana Grupy - Skanska SA osiągnęła przychody w wysokości(...) budowie oraz utożsamianie się z wartościami naszej firmy. Rekrutacja to jednak początek drogi. Naszą politykę personalną prowadzimy bardzo świadomie - przyciągamy do firmy właściwe osoby, ale stosujemy...

 • Nabywcy mieszkań będą lepiej chronieni. UOKiK chce zmian w ustawie deweloperskiej

  Przygotowywana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nowelizacja ustawy deweloperskiej wprowadzi dodatkowe zabezpieczenia dla klientów w przypadku upadłości dewelopera czy nieukończenia przez niego budowy. Lepiej chronieni mają być również nabywcy garaży czy boksów rowerowych. Zmiany obejmą też sprzedaż gotowych już nieruchomości.

 • Sytuacja na rynku pracy będzie coraz lepsza, również dzięki ostatniej decyzji EBC

  W ciągu roku bezrobocie w Polsce obniżyło się z 13,4 proc. do 11,5 proc. Coraz mniej osób rejestruje się w urzędach pracy, za to coraz szybciej przybywa nowych ofert zatrudnienia. To zaś oznacza, że firmy chętniej inwestują. Nowym inwestycjom, a tym samym tworzeniu nowych miejsc pracy, sprzyjać będzie ostatnia decyzja Europejskiego Banku Centralnego o skupowaniu obligacji państw eurolandu.

 • Dekpol dołączył do grona członków prestiżowego związku zrzeszającego największe firmy deweloperskie w Polsce. Dekpol systematycznie poszerza ofertę mieszkaniową i planuje dynamiczny rozwój segmentu deweloperskiego.

 • PwC zatrudni w Katowicach kolejnych 300 osób

  Działające od ośmiu lat w Katowicach i zatrudniające obecnie 1,4 tys. osób Centrum Usług Wspólnych międzynarodowej firmy doradczej PwC chce pozyskać do lipca 2018 r. kolejnych 300 pracowników. Firma wynajęła już dodatkowe powierzchnie w kompleksie Silesia Business Park.

 • Czy w 2015 roku czeka nas powtórka sprzed 3 lat, kiedy na rynku mieliśmy do czynienia z prawdziwym wysypem nowych inwestycji deweloperskich? W tamtym czasie firmy - przynajmniej formalnie - rozpoczynały nowe budowy i sprzedaż, by uchronić się przed skutkami wejścia w życie tzw. ustawy deweloperskiej (o ochronie praw nabywców). Obecnie może być podobnie, bowiem szykuje się nowelizacja ustawy.

 • Skandynawowie jedni z najbardziej pożądanych pracodawców

  W dwóch tysiącach firm ze skandynawskim kapitałem pracuje w Polsce ponad 170 tys. osób. Nordyckie firmy zatrudniają na podstawie umów o pracę, oferują programy emerytalne, opiekę medyczną czy programy rozwoju pracowniczego, a także dbają o środowisko i lokalne społeczności.

 • Czy nowela ustawy deweloperskiej wstrząśnie mieszkaniówką?

  całej branży deweloperskiej, o jej potencjalnych klientach nie wspominając.

 • Dwa tygodnie temu sąd ogłosił likwidację firmy Gant. To największe bankructwo dewelopera, które do tej pory miało miejsce w Polsce. Setki osób straciło swoje pieniądze. Wyjaśniamy jak się przed tym uchronić...

 • Deweloperzy nie hamują z podażą. Nowe mieszkania rosną jak grzyby po deszczu

  Na rynku deweloperskim lokomotywa inwestycyjna nie zwalnia. Firmy zachęcone świetną sprzedażą budują jak szalone. Pobijane są kolejne rekordy w zakresie liczby nowych, oddanych mieszkań i projektów w realizacji. Pytanie - co będzie - gdy rynek spowolni? Czy grozi nam nadpodaż?