• Informacje na temat:

  firmy deweloperskie warszawa

Artykuły na temat: firmy deweloperskie warszawa
 • Dwa tygodnie temu sąd ogłosił likwidację firmy Gant. To największe bankructwo dewelopera, które do tej pory miało miejsce w Polsce. Setki osób straciło swoje pieniądze. Wyjaśniamy jak się przed tym uchronić...

 • Deweloperzy budują tylko w 20 miastach

  Kierowanie dopłat do kredytów jedynie do rynku deweloperskiego stoi w sprzeczności z ideą zrównoważonego rozwoju całego kraju. W ostatnich 5 latach co piąte mieszkanie deweloperskie powstawało w Warszawie. Co więcej, w tym czasie w ponad połowie polskich miast deweloperzy nie zbudowali ani jednego mieszkania - wynika z danych GUS.

 • Gonitwa, która nas zabija. Polacy stali się ofiarami walki o godną pracę

  Jeśli człowiek już coś w życiu ma, kupił mieszkanie, wybudował dom, zwykle na kredyt, to jest totalnie uwiązany. Zanim go sprzeda, mija półtora roku. Im większy lokal, tym dłużej. A trzeba z czegoś żyć. Łatwiej kupić bilet na samolot, wynająć kąt w Irlandii, niż każdego dnia wsiadać w pociąg Łódź – Warszawa.

 • Grupa Orion Investment S.A., Spółka notowana na GPW w Warszawie, zajmująca się realizacją projektów deweloperskich, poinformowała o zawarciu przez spółkę zależną Orion Ogrody 3 Sp. z o.o. umowy nabycia nieruchomości położonych w Krakowie o łącznej powierzchni 3,3447 ha. Spółka zamierza zrealizować na nich inwestycję deweloperską na ok. 800 mieszkań.

 • HAYS Poland otwiera oddział w Krakowie

  W ciągu sześciu lat działalności firmy w Polsce, HAYS niejednokrotnie obsługiwał w zakresie rekrutacji przedsiębiorstwa z regionu Małopolski, a w bazie liczącej ponad 75.000 kandydatów, znajdują się(...) i dostawców usług telekomunikacyjnych, firmy call center i przedsiębiorstwa świadczących usługi informatyczne; HAYS Manufacturing - Obsługuje firmy produkcyjne z sektorów: energetyki, motoryzacji, FMCG...

 • W jakim kierunku zmierza rynek mieszkaniowy w Polsce?

  W ostatnim czasie często porównuje się obecną sytuację na rynku mieszkaniowym do boomu w latach 2006-2007 i następnie gwałtownego załamania w 2008 r. Czy rzeczywiście sytuacja jest podobna do tej sprzed dekady? Przed jakimi szansami i zagrożeniami stoi rynek deweloperski w 2019 r.? Na te i inne pytania odpowiada ekspert Michael/Ström Dom Maklerski.

 • Outsourcing w sektorze IT hamuje odpływ informatyków z polskiego rynku

  ...w sektorze usług outsourcingowych, a różnice w płacach względem państw rozwiniętych są dość duże i nie ulegają zmniejszeniu. Dlatego firmy i koncerny usługowe chętnie przenoszą do takich lokalizacji(...) Zachodniej. - Z naszych doświadczeń wynika, że niemieckie firmy bardzo doceniają fakt, że Polska jest "tuż za rzeką" i jest zdecydowanie bliższa kulturowo niż kraje azjatyckie. Biznes zna takie...

 • Gotówkowi nabywcy mocno wspierają deweloperów

  Krajowe firmy deweloperskie nie są całkowicie uzależnione od koniunktury panującej na rynku kredytowym. Sporą część popytu na nowe mieszkania generują tzw. klienci gotówkowi. W największych miastach osoby kupujące lokale za własne pieniądze zapewniają deweloperom wyższe przychody niż kredytobiorcy.

 • Pożegnanie z Mordorem? Nie tak szybko

  ...proc. Zdaniem analityków z firmy Cushman & Wakefield w perspektywie kolejnych trzech lat na Służewcu Przemysłowym średnia stopa pustostanów może wzrosnąć (dziś jest podobna do średniej warszawskiej, czyli ponad 14 proc.). Stracą przede wszystkim starsze budynki, z których firmy wyprowadzą się do nowocześniejszych, również tych położonych w innych częściach Warszawy. Jednak czy rzeczywiście mamy do...

 • W blisko połowie sądów rejestracja spółki trwa miesiąc i dłużej. Najszybciej idzie w Kielcach, Szczecinie i Toruniu

  Instytut Badawczy ABR SESTA sprawdził we wszystkich wydziałach gospodarczych KRS, jak długo trzeba czekać na założenie sp. z o.o.