• Informacje na temat:

  firmy doradcze

Artykuły na temat: firmy doradcze
 • Niemcy: Biura doradcze dla oszukiwanych pracowników ze wschodu UE

  W sześciu miastach Niemiec powstają biura doradcze dla pracowników ze wschodnioeuropejskich państw UE, którzy są oszukiwani przez nieuczciwych pracodawców bądź tego się obawiają - poinformowała we wtorek Annelie Buntenbach z centrali związkowej DGB.

 • Środki UE: Przedsiębiorcy oszukani przez firmy doradcze

  Do urzędów marszałkowskich zgłaszają się przedsiębiorcy oszukani przez firmy konsultingowo-doradcze - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Firmy narzekają na brak pracowników

  Na polskim rynku brakuje nawet 30 tys. kierowców. Firmy kuszą wysokimi pensjami, nawet do 7 tys. zł.

 • Zarząd Lauren Peso Polska S.A. informuje o złożeniu istotnego dla firmy projektu na działania szkoleniowo-doradcze z projektu RPSL.11.03.00-IP02-24-008/16...

 • Polskie firmy cenią zagranicznych pracowników

  ...w sektorze IT czy usług BPO generuje od połowy do dwóch w usługach. Wpływa więc ożywczo i pozytywnie na cała gospodarkę. Z raportu "Atrakcyjność inwestycyjna Europy" firmy doradczej EY wynika, że w ubiegłym(...) znajomości języka hiszpańskiego. Popularne są wśród nich również firmy działające w obszarze obsługi informatycznej zatrudniające programistów. Jak podaje Anna Nowosielska, krajowa branża IT może zatrudnić...

 • Firmy doradcze notują systematyczny wzrost sprzedaży kredytów gotówkowych i hipotecznych

  W czwartym kwartale 2014 r., wolumen sprzedaży kredytów hipotecznych przez firmy doradcze wyniósł 3440 mln zł. Oznacza to, że blisko 40 proc. wartości wszystkich kredytów w Polsce było udzielanych z pomocą doradców.

 • ​"Rzeczpospolita": Firmy podwyżką walczą o fachowca i specjalistę

  Już 82 proc. pracodawców składa kontroferty rozważającym zmianę pracy. Walka o zatrzymanie pracowników może zmusić firmy do podwyższenia ostrożnych planów wzrostu płac w 2019 roku - podaje w piątek "Rzeczpospolita".

 • Światowe marki kosztują nas ponad 4 mld zł rocznie. Za co płacą polskie firmy?

  Działające polskie filie zagranicznych firm muszą płacić swym właścicielom fortunę za korzystanie ze znaków towarowych, opłaty franczyzowe czy dywidendę. Które kraje najbardziej korzystają z opłat, wnoszonych przez polskie firmy?

 • Badanie: Polskie firmy stawiają na płeć piękną

  ...stanowiskach zasiada w Japonii (7 proc.), Argentynie (15 proc.), Indiach (17 proc.) i w Niemczech (18 proc.) - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton.  - Choć(...) pokazuje, że o ile kobietom w Polsce relatywnie łatwo osiągać wysokie i odpowiedzialne stanowiska w biznesie - zwłaszcza w zakresie opieki nad finansami firmy czy jej kadrą - o tyle funkcje liderów...

 • Ustawa o kredycie. Firmy pożyczkowe straszą likwidacją tysięcy miejsc pracy

  Ustawa o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami finansowymi może doprowadzić do likwidacji pośrednictwa kredytowego w Polsce - oceniają firmy z branży. 17 stycznia w Ministerstwie Finansów została złożona petycja, podpisana przez 25 tys. osób, o wycofanie przepisów, które grożą załamaniem rynku pośrednictwa finansowego.