• Informacje na temat:

  firmy doradcze warszawa

Artykuły na temat: firmy doradcze warszawa
 • Firmy czeka zatrudnianie pracowników z różnych kręgów kulturowych

  Firmy uczą się zarządzać pracownikami różnych płci, narodowości i w różnym wieku. Różnorodność - swoiste "multi-kulti" w polityce kadrowej - może być lekarstwem na problemy rynku pracy - przekonują eksperci.

 • Kraków utrzymuje pozycję drugiego po Warszawie rynku biurowego

  Kraków utrzymuje pozycję drugiego po Warszawie rynku biurowego w Polsce - wynika z raportu opublikowanego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield. W zeszłym roku stolica Małopolski przekroczyła 1 mln m kw. całkowitego zasobu powierzchni biurowej.

 • Kariera menedżera nie tylko w Warszawie

  Menedżerowie i specjaliści należą do najbardziej mobilnych pracowników w Polsce. Jak podaje Antal International, aż 95 proc. z nich jest otwartych na rozmowy z headhunterami [1]. Co ważne, ponad połowa z nich przynajmniej raz w życiu relokowała się z powodów zawodowych do innego miasta. Z rozwojem rynków regionalnych, Warszawa przestaje być jedyną opcją dla ambitnych menedżerów. Duże szanse...

 • Polskie firmy szturmują Bułgarię

  Eksport polskich towarów do Bułgarii od 2010 roku wzrósł blisko dwukrotnie do 720 mln euro. Bułgarscy konsumenci cenią polską żywność i meble. Polacy szukają też okazji do inwestowania w Bułgarii, kusza ich bardzo atrakcyjne podatki.

 • Brexit może kosztować City 30 tys. stanowisk; wygrać może m.in. Warszawa

  ...​- Wielka Brytania może stracić przez wyjście z UE 30 tys. miejsc pracy w sektorze finansowym - wyliczyli analitycy brukselskiego think tanku Bruegel. Zyskać mogą na tym centra kapitałowe na kontynencie; wśród potencjalnych wygranych może być też Warszawa.

 • Firmy tracą na zbyt długim przygotowywaniu sprawozdań finansowych

  Najsprawniej działające spółki w Polsce na sporządzenie informacji finansowej o osiągniętych wynikach potrzebują 4 dni jednak większości podmiotów zajmuje to dużo dłużej. ,

 • 53 tysiące polskich pracowników firm transportowych może stracić pracę

  Z raportu firmy doradczej Deloitte wynika, że ustawa o płacy minimalnej w Niemczech (MiLoG) może spowodować utratę zatrudnienia przez 53 tys. polskich pracowników firm transportowych. Takie rozwiązania mogą sprawić, że nasze firmy zaczną przenosić się do Niemiec.

 • "CPK? Ludzie, trzeba się opamiętać. Podatnicy zapłacą dwa razy za Centralny Port Komunikacyjny"

  - Podatnicy zapłacą dwa razy za Centralny Port Komunikacyjny: najpierw za jego wybudowanie, a potem za utrzymanie - mówi Jacek P. Krawczyk, przewodniczący Grupy Pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (ciała doradczego UE), sprawozdawca licznych opinii EKES dotyczących lotnictwa, były przewodniczący Rady Nadzorczej PLL LOT.

 • Polsce rośnie groźny konkurent

  Z najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield dotyczącego czynników wpływających na działalność firm z sektora BPO wynika, że najlepszą lokalizacją świata dla usług outsourcingowych został po raz pierwszy Wietnam.

 • Raport Banku Światowego: Całkowita stopa podatkowa w Polsce rośnie

  Jak wynika z najnowszego raportu Banku Światowego i firmy doradczej PwC "Paying Taxes 2015" - badającego stopień skomplikowania systemu podatkowego - Polska zajmuje 87. miejsce, w porównaniu do zeszłorocznej 113 pozycji.