• Informacje na temat:

  firmy doradztwa personalnego

Artykuły na temat: firmy doradztwa personalnego
 • Trwa walka o pracownika. Firmy kuszą nie tylko finansami

  Pracodawców" realizowane przez firmę doradztwa personalnego Randstad.

 • Skuteczny PR podnosi wycenę przedsiębiorstwa o 20-30 proc.

  Usługi niezależnych firm analitycznych dynamicznie się rozwijają. Jak pokazują przykłady amerykańskie skuteczny PR, poprawia ocenę postrzeganie spółki, i podnosi jej wycenę średnio o 20-30 procent.

 • 1/3 zmieniających pracę odchodzi z firmy z powodu zbyt małych zarobków

  ..., dyrektor ds. prawnych i public affairs z agencji pracy tymczasowej i doradztwa personalnego Randstad Polska. Najłatwiej pozyskać osoby zajmujące się zadaniami administracyjno-biurowymi. Jak wynika z 31. sondażu "Plany Pracodawców", 68 proc. przedsiębiorców ocenia sytuację finansową swojej firmy jako dobrą. Sprzyjającą koniunkturę czują też pracownicy, którzy coraz częściej wywierają presję...

 • Firmy czeka walka o pracowników

  We wrześniu - jak wskazuje resort pracy - stopa bezrobocia w Polsce po raz pierwszy od siedmiu lat osiągnęła poziom jednocyfrowy. Firmy będą więc musiały coraz bardziej zabiegać o pracowników. Eksperci prognozują, że czeka nas walka o talenty. Działy HR powinny postawić na programy motywujące budujące lojalność, w tym na bonusy pozapłacowe.

 • Stres przyczyną 60 proc. nieobecności w pracy. Europejskie firmy tracą na nim ponad 600 mld euro roc

  ...sobie z nimi poradzić - wskazuje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Lucyna Pleśniar, prezes firmy doradztwa personalnego People. - To także brak wsparcia menadżerów lub niewystarczająca(...) wpływa na absencję pracowników, a największe koszty tego zjawiska ponoszą pracodawcy - zauważa Pleśniar. - Jak pokazują badania, europejskie firmy tracą co roku około 617 mld euro właśnie z powodu...

 • Firmy będą zwiększać zatrudnienie i podwyższać pensje

  Co trzecia firma planuje zwiększenie zatrudnienia jeszcze w tym półroczu. Aż 21 procent pracodawców zamierza podnieść wynagrodzenia dla pracowników.

 • I znowu rynek będzie pracownika: Firmy już mają problem ze znalezieniem specjalistów

  ...- 46 proc. Niewiele lepiej jest w sektorach spożywczym (40 proc.) oraz energii i czystych technologii (39 proc.). Najmniejsze kłopoty mają firmy hotelarskie i turystyczne (12 proc.). Rosnące zapotrzebowanie na pracowników potwierdzają też inne badania. Według firmy doradztwa personalnego Manpower Group pracodawcy coraz bardziej odczuwają tzw. niedobór talentów, co skłania ich do obniżania...

 • Chiński biznes coraz sprawniej rozpoznaje polski rynek. Nasze firmy powinny wykorzystać ten moment

  Chińczycy wydają się dość trudnymi partnerami w interesach. Polacy narzekają, że rozmowy z nimi przebiegają zbyt wolno. Dużo szybciej realizują projekty z Japończykami czy Koreańczykami. Ale ten ogromny kapitał może przynieść nieporównywalnie większe zyski tym, którzy zgłębią oczekiwania inwestorów z Państwa Środka.

 • Outsourcing pracowników nadużywany przez nieuczciwe firmy

  ...​Na polskim rynku pracy tzw. outsourcing pracowników nie jest regulowany szczegółowymi przepisami prawa. Dla wielu pracodawców jest to korzystne, umożliwiające elastyczność narzędzie, ale nieuczciwe firmy wykorzystują tę furtkę, obchodząc dzięki niej przepisy o pracy tymczasowej. Skorzystanie z usług takiej firmy może okazać się dla pracodawcy kosztowne.

 • Wskaźnik prognoz zatrudnienia w IV kw. spadł w porównaniu z poprzednim kwartałem o 3 pkt., a prognoz sytuacji gospodarczej wzrósł o 1 pkt - wynika z opublikowanego w poniedziałek badania firmy Randstad i TNS Polska. Wskaźnik prognoz wynagrodzeń wzrósł o 5 pkt.