• Informacje na temat:

  firmy fryzjerskie

Artykuły na temat: firmy fryzjerskie
 • ...wszystkich pracowników. Jeśli chcesz się upewnić, jakie są zasady fundowania paczek, sprawdź to w regulaminie funduszu. Musi być dostępny do wglądu w kadrach. Ważny przepis: zamiast paczek firmy mogą...

 • Pieniądze na start - teraz Unia Europejska chce wspierać "kulturę innowacji" w biznesie

  Dokładnie 1218 osób bez pracy (w tym prawie 400 długotrwale bezrobotnych) założyło własne firmy dzięki wsparciu tylko jednego unijnego programu realizowanego w Opolu. W tym i wielu innych przypadkach unijne pieniądze na start własnego biznesu spełniły już swoje zadanie.

 • ...tak małych obrotów, jakie osiąga moja firma, muszę mieć kasę fiskalną? Specjalistka potwierdziła, że, tak jak i inne osoby prowadzące nawet najmniejsze zakłady fryzjerskie, Joanna ma obowiązek posiadać(...)... – Teraz kasy muszą być zainstalowane w zakładach, które świadczą usługi fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne, sprzedają perfumy i wody toaletowe, a także w stacjach naprawy samochodów, motocykli...

 • Wakacje, czyli doskonała okazja do zarobku

  Polscy konsumenci częściej korzystają z internetu za pomocą urządzeń mobilnych niż komputerów - wynika z barometru konsumenckiego Google.

 • Coraz więcej osób otrzymuje 18,6 tys. zł na własną firmę

  Rośnie liczba bezrobotnych, którzy otrzymują z urzędu pracy dotacje na założenie własnego biznesu. Najczęściej bezrobotni otwierają firmy remontowo-budowlane, kosmetyczne, zakłady fryzjerskie i warsztaty samochodowe. Coraz częściej o pieniądze ubiegają się młode osoby wracające z zagranicy.

 • E-paragony fiskalne mają pomóc w walce z szarą strefą

  Szara strefa odpowiada nawet za 40 proc. luki w VAT. Straty budżetu z tego tytułu szacuje się na ok. 50 mld zł. Dlatego rząd wprowadza kolejne zmiany, które mają uszczelnić system. Jednym z elementów walki z szarą strefą jest wprowadzenie elektronicznych paragonów fiskalnych, co jest zaplanowane na 2018 rok.

 • Samozatrudnienie w Niemczech może być opłacalne

  Założenie własnej działalności gospodarczej w Niemczech jest proste, zasady funkcjonowania firmy są bardzo zbliżone do polskich, jednak możliwości rozliczeń są o wiele bardziej korzystne i elastyczne, dlatego prowadzenie własnej działalności w Niemczech może być dochodowe.

 • Jedna czwarta mandatów za nieprawidłowości związane z kasami fiskalnymi jest nakładana w godzinach popołudniowych, wieczornych i w nocy.

 • .... Słyszałam, że firmy z niskim dochodem są zwolnione z tego obowiązku. Nie obejdzie się bez paragonu Rozmowa ze specjalistą w dziedzinie finansów dużo obojgu wyjaśniła. – W przyszłym roku niewiele się zmieni w stosunku do roku bieżącego – powiedział. – Jeżeli obrót firmy nie przekracza dwudziestu tysięcy złotych rocznie, ci, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą i świadczą usługi dla...

 • Lekarze i m.in. fryzjerzy będą instalować kasy fiskalne - bez względu na obroty

  Minister finansów podpisał rozporządzenie, które przewiduje, że m.in. lekarze, fryzjerzy i doradcy podatkowi muszą zainstalować kasy fiskalne. Wiceszef resortu Janusz Cichoń zaznaczył, że podatnicy będą mieli czas na dostosowanie się do zmian.