• Informacje na temat:

  firmy fryzjerskie

Artykuły na temat: firmy fryzjerskie
 • ...wszystkich pracowników. Jeśli chcesz się upewnić, jakie są zasady fundowania paczek, sprawdź to w regulaminie funduszu. Musi być dostępny do wglądu w kadrach. Ważny przepis: zamiast paczek firmy mogą...

 • Kot jako środek trwały, czyli pięć nietypowych kosztów firmowych

  Jedną z zalet prowadzenia własnej działalności gospodarczej jest możliwość rozliczania faktycznie poniesionych wydatków związanych z prowadzeniem firmy. Koszty firmowe to te, które służą uzyskaniu przychodu lub zabezpieczają jego źródła.

 • ...tak małych obrotów, jakie osiąga moja firma, muszę mieć kasę fiskalną? Specjalistka potwierdziła, że, tak jak i inne osoby prowadzące nawet najmniejsze zakłady fryzjerskie, Joanna ma obowiązek posiadać(...)... – Teraz kasy muszą być zainstalowane w zakładach, które świadczą usługi fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne, sprzedają perfumy i wody toaletowe, a także w stacjach naprawy samochodów, motocykli...

 • Pieniądze na start - teraz Unia Europejska chce wspierać "kulturę innowacji" w biznesie

  Dokładnie 1218 osób bez pracy (w tym prawie 400 długotrwale bezrobotnych) założyło własne firmy dzięki wsparciu tylko jednego unijnego programu realizowanego w Opolu. W tym i wielu innych przypadkach unijne pieniądze na start własnego biznesu spełniły już swoje zadanie.

 • Coraz więcej osób otrzymuje 18,6 tys. zł na własną firmę

  Rośnie liczba bezrobotnych, którzy otrzymują z urzędu pracy dotacje na założenie własnego biznesu. Najczęściej bezrobotni otwierają firmy remontowo-budowlane, kosmetyczne, zakłady fryzjerskie i warsztaty samochodowe. Coraz częściej o pieniądze ubiegają się młode osoby wracające z zagranicy.

 • Podatnicy, którzy zainstalują kasy fiskalne online dostaną zwrot do 700 zł

  Podatnicy, objęci obowiązkiem instalacji kas fiskalnych online, dostaną zwrot do 700 zł kosztów zakupu - przewiduje projekt rozporządzenia MF. "Z uwagi na ograniczenia budżetu" zwrotu nie dostaną firmy, które wymienią kasę tradycyjną na online, a które nie muszą tego robić.

 • Samozatrudnienie w Niemczech może być opłacalne

  Założenie własnej działalności gospodarczej w Niemczech jest proste, zasady funkcjonowania firmy są bardzo zbliżone do polskich, jednak możliwości rozliczeń są o wiele bardziej korzystne i elastyczne, dlatego prowadzenie własnej działalności w Niemczech może być dochodowe.

 • Odlicz szminkę od podatku. Oto trzy nietypowe koszty firmowe

  Jedną z zalet prowadzenia własnej działalności gospodarczej jest możliwość rozliczania faktycznie poniesionych wydatków związanych z prowadzeniem firmy. Koszty firmowe to te, które służą uzyskaniu przychodu lub zabezpieczają jego źródła. Do najpopularniejszych kosztów tego rodzaju należą związane z transportem, zakupem sprzętu i usług, wydatki mieszkaniowe i na edukację. Co ciekawe, do kosztów

 • .... Słyszałam, że firmy z niskim dochodem są zwolnione z tego obowiązku. Nie obejdzie się bez paragonu Rozmowa ze specjalistą w dziedzinie finansów dużo obojgu wyjaśniła. – W przyszłym roku niewiele się zmieni w stosunku do roku bieżącego – powiedział. – Jeżeli obrót firmy nie przekracza dwudziestu tysięcy złotych rocznie, ci, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą i świadczą usługi dla...

 • 30-letni mężczyźni prowadzący od sześciu lat jednoosobowe firmy zajmujące się handlem i usługami - to oni tworzą krajobraz polskiej mikroprzedsiębiorczości. Ich największym problemem jest zachowanie płynności finansowej i konkurencyjności. Tak wynika z badania zrealizowanego przez Smartscope na zlecenie Aasa Polska.