• Informacje na temat:

  firmy handlowe

Artykuły na temat: firmy handlowe
 • Coraz wyższe wynagrodzenia w sieciach handlowych. W ciągu kilku lat mogą wzrosnąć nawet o jedną trze

  Zdaniem ekspertów rosnące bezrobocie, presja płacowa i niedobory pracowników na rynku pracy spowodują, że zarobki w handlu detalicznym wzrosną w najbliższych latach nawet o jedną trzecią. Świadome tego sieci handlowe regularnie podnoszą wynagrodzenia i oferują coraz bogatsze pakiety świadczeń pozapłacowych. Mimo to związki zawodowe chcą, aby płace rosły szybciej i żądają kolejnych podwyżek.

 • Firmy nie naliczają dłużnikom dodatkowej kary za opóźnienia

  Zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 2013 roku o terminach zapłaty w transakcjach handlowych, przedsiębiorcy mogą żądać równowartości 40 euro za opóźnienie w płatności choćby o jeden dzień. Kara jest niezależna od odsetek za zwłokę i innych sankcji. Jednak w praktyce firmy niezwykle rzadko po nią sięgają.

 • Zarobki przedstawicieli handlowych w 2017 r.

  Mediana zarobków przedstawiciela handlowego w 2017 roku wyniosła 4100 zł brutto. Zarobki 25 proc. z nich wynosiły 5400 zł i więcej.

 • Zagraniczne firmy tracą zainteresowanie Polską

  Na przestrzeni 2015 i 2016 roku o ponad 60 proc. spadła liczba zakładanych zagranicznych firm w naszym kraju. Z Polski uciekają przede wszystkim spółki handlowe.

 • Firmy inwestują w bonusy pozapłacowe dla pracowników

  Bezpłatne badania profilaktyczne, finansowanie kolonii dla dzieci to niektóre z przykładów pozapłacowych bonusów, które oferują swoim pracownikom duże sieci handlowe.

 • Polskie firmy są europejskim liderem w nieterminowych płatnościach. Niemal 12 proc. faktur płaconych jest co najmniej 120 dni po terminie - pisze "Rzeczpospolita".

 • Firmy gorączkowo poszukują Ukraińców

  ...​ Na rynku brakuje rąk do pracy. Firmy gorączkowo poszukują obywateli Ukrainy. Obecnie 35% pracodawców zgłasza problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów - wynika z badania zrealizowanego przez Work Service S.A. Wobec powiększających się niedoborów kadrowych, już 38% firm rozważa zatrudnienie pracowników z Ukrainy. Zdaniem ekspertów Work Service, w tym roku możemy spodziewać się napływu...

 • W 2016 roku tylko w transporcie drobnicowym obsłużono ok. 1,5 mln palet i był to najlepszy wynik w historii - wynika z danych firmy FM Logistic. W stosunku do poprzedniego roku łączny wolumen zwiększył się aż o 93 proc. Rosnący popyt napędza koniunkturę na rynku powierzchni magazynowych. W ofercie najemców coraz częściej można spotkać oferty skierowane wyłącznie do klientów drobnicowych

 • Dzwonił do ciebie przedstawiciel jakiejś firmy z propozycją zawarcia nowej umowy na usługi lub zakupu towaru? Pewnie tak, bo każdy z nas takie telefony odbiera. Pamiętaj, że(...) obowiązek przesłać treść proponowanej umowy. Firmy najchętniej wysyłają umowy drogą mailową lub na płycie CD. Ale przecież nie każdy ma internet czy sprawnie się nim posługuje. I to właśnie wykorzystują...

 • Właściciele niewielkich firm handlowych obawiają się nowego podatku

  Małe firmy widzą swoją przyszłość optymistycznie. Pogorszenia sytuacji spodziewa się branża handlowa.