• Informacje na temat:

  firmy handlowe

Artykuły na temat: firmy handlowe
 • Coraz wyższe wynagrodzenia w sieciach handlowych. W ciągu kilku lat mogą wzrosnąć nawet o jedną trze

  Zdaniem ekspertów rosnące bezrobocie, presja płacowa i niedobory pracowników na rynku pracy spowodują, że zarobki w handlu detalicznym wzrosną w najbliższych latach nawet o jedną trzecią. Świadome tego sieci handlowe regularnie podnoszą wynagrodzenia i oferują coraz bogatsze pakiety świadczeń pozapłacowych. Mimo to związki zawodowe chcą, aby płace rosły szybciej i żądają kolejnych podwyżek.

 • Firmy nie naliczają dłużnikom dodatkowej kary za opóźnienia

  Zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 2013 roku o terminach zapłaty w transakcjach handlowych, przedsiębiorcy mogą żądać równowartości 40 euro za opóźnienie w płatności choćby o jeden dzień. Kara jest niezależna od odsetek za zwłokę i innych sankcji. Jednak w praktyce firmy niezwykle rzadko po nią sięgają.

 • Zarobki przedstawicieli handlowych w 2017 r.

  Mediana zarobków przedstawiciela handlowego w 2017 roku wyniosła 4100 zł brutto. Zarobki 25 proc. z nich wynosiły 5400 zł i więcej.

 • Małe firmy wystraszyło widmo złej koniunktury

  Małe firmy już wiedzą, że najlepsze czasy mają za sobą - wynika badania przeprowadzonego przez bank Pekao. Już w zeszłym roku dramatycznie spadł wśród niedużych firm produkcyjnych odsetek eksporterów. Mikro- i małe przedsiębiorstwa są coraz mniej innowacyjne, mniej inwestują i mniej korzystają z zewnętrznego finansowania.

 • Firmy inwestują w bonusy pozapłacowe dla pracowników

  Bezpłatne badania profilaktyczne, finansowanie kolonii dla dzieci to niektóre z przykładów pozapłacowych bonusów, które oferują swoim pracownikom duże sieci handlowe.

 • Zmiany w dziedziczeniu firm dotyczące spółek prawa handlowego

  Planowana nowelizacja ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej przewiduje także zmiany dotyczące kwestii sukcesyjnych w spółkach prawa handlowego.

 • Firmy gorączkowo poszukują Ukraińców

  ...​ Na rynku brakuje rąk do pracy. Firmy gorączkowo poszukują obywateli Ukrainy. Obecnie 35% pracodawców zgłasza problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów - wynika z badania zrealizowanego przez Work Service S.A. Wobec powiększających się niedoborów kadrowych, już 38% firm rozważa zatrudnienie pracowników z Ukrainy. Zdaniem ekspertów Work Service, w tym roku możemy spodziewać się napływu...

 • Zagraniczne firmy tracą zainteresowanie Polską

  Na przestrzeni 2015 i 2016 roku o ponad 60 proc. spadła liczba zakładanych zagranicznych firm w naszym kraju. Z Polski uciekają przede wszystkim spółki handlowe.

 • Firmy chcą krócej płacić za chorego pracownika

  Dziś wszystkie firmy same muszą finansować 33 dni w roku zwolnienia lekarskiego pracowników (14 dni w przypadku osób po 50. roku życia). Wkrótce może się to zmienić za sprawą propozycji zgłoszonej(...) przypadkach mamy bowiem do czynienia z nierówną konkurencją - tłumaczy. Obawia się, że taka zmiana może sprawić, że firmy nie będą chciały zwiększać zatrudnienia o dwóch lub trzech pracowników ze względu na...

 • Polskie firmy są europejskim liderem w nieterminowych płatnościach. Niemal 12 proc. faktur płaconych jest co najmniej 120 dni po terminie - pisze "Rzeczpospolita".