• Informacje na temat:

  firmy inwestycyjne

Artykuły na temat: firmy inwestycyjne
 • Superhub 3M we Wrocławiu wyrasta na największą inwestycję firmy w Europie

  W 3M we Wrocławiu działają dwa centra produkcyjne, centrum badawczo-rozwojowe, centrum innowacji i centrum szkoleniowe, a nakłady inwestycyjne firmy nie zwalniają tempa. We wrześniu w ramach części(...) działalności produkcyjnej firmy w Polsce odzwierciedla charakterystyka Grup Biznesowych, w których 3M operuje. We Wrocławiu koncern zainaugurował pierwszą inwestycję w działalność produkcyjną 17 lat temu...

 • Małe firmy wystraszyło widmo złej koniunktury

  Małe firmy już wiedzą, że najlepsze czasy mają za sobą - wynika badania przeprowadzonego przez bank Pekao. Już w zeszłym roku dramatycznie spadł wśród niedużych firm produkcyjnych odsetek eksporterów. Mikro- i małe przedsiębiorstwa są coraz mniej innowacyjne, mniej inwestują i mniej korzystają z zewnętrznego finansowania.

 • BIG InfoMonitor: Co czwarty student i co siódma studentka myślą o założeniu firmy

  Studenci realnie oceniają swoje szanse na rynku pracy. Aby realizować swoje ambicje, już w czasie studiów myślą o... założeniu własnej firmy.

 • Chińskie firmy chemiczne szukają w Polsce partnerów

  Dla chińskich firm Polska to nie tylko atrakcyjny rynek zbytu, lecz także coraz ciekawsze miejsce do inwestowania. Interesują się polskim rynkiem ze względu na silną pozycję w regionie i Europie, a także środowisko sprzyjające inwestorom zagranicznym. Chińskie firmy z branży chemicznej poszukują w Polsce partnerów.

 • Dwa nowe projekty inwestycyjne w KSSE

  Dwa nowe projekty inwestycyjne zrealizują działające w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE) firmy Elektrolux i JBG-2. W sumie zainwestują ok. 30 mln zł, tworząc blisko 40 nowych miejsc pracy.

 • Czy rząd uratuje polskie firmy z branży OZE?

  Przedsiębiorcom, którzy zainwestowali w odnawialne źródła energii grozi bankructwo. Firmy apelują o reformę systemu wsparcia, który całkowicie się rozsypał.

 • Polskie firmy cenią zagranicznych pracowników

  ...w sektorze IT czy usług BPO generuje od połowy do dwóch w usługach. Wpływa więc ożywczo i pozytywnie na cała gospodarkę. Z raportu "Atrakcyjność inwestycyjna Europy" firmy doradczej EY wynika, że w ubiegłym(...) znajomości języka hiszpańskiego. Popularne są wśród nich również firmy działające w obszarze obsługi informatycznej zatrudniające programistów. Jak podaje Anna Nowosielska, krajowa branża IT może zatrudnić...

 • Zagraniczne firmy tracą zainteresowanie Polską

  Na przestrzeni 2015 i 2016 roku o ponad 60 proc. spadła liczba zakładanych zagranicznych firm w naszym kraju. Z Polski uciekają przede wszystkim spółki handlowe.

 • ...on wiedział tyle samo, co ja – tymi słowami Monika podsumowała swoją opowieść. Adwokat wtedy zadał pytanie: – Z usług jakiego doradcy pani korzystała: finansowego czy inwestycyjnego? Gdy zobaczył jej(...). Doradcą finansowym może więc nazwać się każdy, choć duże firmy doradcze mają wewnętrzne zasady rekrutacji pracowników na to stanowisko. Inaczej jest z doradcami inwestycyjnymi. Ci muszą zdać egzamin...

 • Raport Interii: Firmy mogą inwestować, czekają na rządowe konkrety

  Przedsiębiorcy chcą zobaczyć jak rząd PiS będzie realizować program rozwoju polskiej gospodarki. Nie narzekają na brak gotówki i dostępność kredytu, ale kluczem jest uzyskanie pewności, że perspektywy biznesowe są dobre - pisze w analizie Bartosz Bednarz z Interii.