• Informacje na temat:

  firmy komputerowe

Artykuły na temat: firmy komputerowe
 • Gry komputerowe przepustką do etatu

  ...jest to 10,8 proc. wszystkich graczy - wynika z badań firmy Newzoo.  W sumie w gry komputerowe gra 1/3 Polaków. Mimo to jeszcze do niedawna były one traktowane przez wielu z nas tylko jako(...) nam ogromne możliwości - wyjaśnia manager.   Tym samym gry komputerowe mogą okazać się prawdziwym hitem procesów rekrutacyjnych. Rekruterzy już teraz doceniają, że dzięki nim mogą sprawdzić...

 • Zamierzamy zakupić program księgowy, który złożony jest z kilku modułów. Łączna ich wartość wynosi ponad 3.500 zł netto, a wartość poszczególnych modułów jest niższa od tej kwoty. Czy w takim przypadku można potraktować każdy moduł oddzielnie i dokonać jego amortyzacji jednorazowej?

 • Praca zdalna dla firmy z listy Fortune 500 – Crossover znajdzie polskich specjalistów

  Polscy specjaliści od lat są łakomym kąskiem dla wielkich zagranicznych korporacji. Naszych ekspertów wyróżnia doświadczenie, wiedza i wysokie kwalifikacje. Polski oddział firmy Crossover zajmie się poszukiwaniem ekspertów z branż: IT, finansów, czy kadr zarządzających dla globalnych firm z listy Fortune 500. Największą zaletą takiego zatrudnienia jest praca zdalna - za amerykańskie stawki.

 • Piractwo to globalny problem

  Firmy płacą coraz większe odszkodowania za korzystanie z nielegalnego oprogramowania. Naraża je to również na cyberataki.

 • Roboty wyręczą pracowników w centrum firmy Amazon pod Wrocławiem

  Kilkaset robotów, które automatycznie podnoszą i dowożą do pracowników całe regały z produktami do wysyłki, pracuje w centrum logistycznym amerykańskiej firmy Amazon pod Wrocławiem. Polska jest(...), że teraz na tej samej powierzchni można pomieścić o połowę więcej produktów. W czwartek Amazon oficjalnie zaprezentuje w Polsce swoje nowe rozwiązanie technologiczne. Przedstawiciele firmy zapewniają...

 • Ponad 600 tys. złotych odszkodowania za piractwo komputerowe

  Sąd Rejonowy w Opolu orzekł ponad 600 tys. zł odszkodowania oraz karę ograniczenia wolności dla trzech osób skazanych za niezgodne z prawem rozpowszechnianie kluczy produktów informatycznych - poinformował we wtorek koncern Microsoft.

 • Ile kosztuje firmy wyjście "na dymka"?

  W dawnych czasach każdego ranka przy wejściu do firmy stała kadrowa, która sprawdzała czy pracownicy przychodzą na czas. Dziś nikt już tego nie robi. Pracodawcy starają się kierować zasadą zaufania do swoich pracowników. Jednak część z nich, nie zawsze świadomie, naraża firmę na koszty.  Wyjście "na dymka" - Palący pracownicy mogą być prawdziwym problemem z punktu widzenia szefa. Wykorzystują...

 • Jaki podatek od sprzedaży wirtualnego miecza, "wykutego" w grze komputerowej?

  Ustawowe zapisy są jasne - stawka zryczałtowanego podatku od działalności wytwórczej wynosi 5,5 proc., działalność usługowa jest objęta stawką 8,5-proc., a usługi w zakresie handlu opodatkowane są w wysokości 3 proc. przychodów. W takim razie jaką stawką będzie objęta sprzedaż "towarów" pozyskanych w grze komputerowej, a ile trzeba będzie zapłacić od zysku ze zbycia "przedmiotów" wytworzonych

 • Cisco zapowiada wzrost zatrudnienia i nowe zadania dla centrum w Krakowie

  ...​Globalne centrum usług amerykańskiej firmy technologicznej Cisco w Krakowie, które obchodzi 5-lecie działalności, zapowiedziało dalszy rozwój polegający na zwiększaniu zatrudnienia i pozyskiwaniu nowych zaawansowanych zadań. Teraz zatrudnia ono 1,3 tys. osób. Akcje firmy notowane są na NASDAQ (walor CSCO).

 • Elektronika z Chin: Polskie firmy chcą konkurować z azjatyckimi

  Eksperci oceniają, że wysoka jakość produkowanej w naszym kraju elektroniki może być czynnikiem, który da polskim firmom przewagę nad konkurencją z Chin.