• Informacje na temat:

  firmy komputerowe

Artykuły na temat: firmy komputerowe
 • Gry komputerowe przepustką do etatu

  ...jest to 10,8 proc. wszystkich graczy - wynika z badań firmy Newzoo.  W sumie w gry komputerowe gra 1/3 Polaków. Mimo to jeszcze do niedawna były one traktowane przez wielu z nas tylko jako(...) nam ogromne możliwości - wyjaśnia manager.   Tym samym gry komputerowe mogą okazać się prawdziwym hitem procesów rekrutacyjnych. Rekruterzy już teraz doceniają, że dzięki nim mogą sprawdzić...

 • Zamierzamy zakupić program księgowy, który złożony jest z kilku modułów. Łączna ich wartość wynosi ponad 3.500 zł netto, a wartość poszczególnych modułów jest niższa od tej kwoty. Czy w takim przypadku można potraktować każdy moduł oddzielnie i dokonać jego amortyzacji jednorazowej?

 • Ukraińcy zalewają polski rynek pracy. Firmy są gotowe płacić im więcej niż Polakom

  ...75 proc. pracowników ze Wschodu deklaruje, że zarabia u nas ponad 2,5 tys. zł na rękę. Niektóre firmy są gotowe płacić im więcej niż Polakom.

 • Piractwo to globalny problem

  Firmy płacą coraz większe odszkodowania za korzystanie z nielegalnego oprogramowania. Naraża je to również na cyberataki.

 • Praca zdalna dla firmy z listy Fortune 500 – Crossover znajdzie polskich specjalistów

  Polscy specjaliści od lat są łakomym kąskiem dla wielkich zagranicznych korporacji. Naszych ekspertów wyróżnia doświadczenie, wiedza i wysokie kwalifikacje. Polski oddział firmy Crossover zajmie się poszukiwaniem ekspertów z branż: IT, finansów, czy kadr zarządzających dla globalnych firm z listy Fortune 500. Największą zaletą takiego zatrudnienia jest praca zdalna - za amerykańskie stawki.

 • Ponad 600 tys. złotych odszkodowania za piractwo komputerowe

  Sąd Rejonowy w Opolu orzekł ponad 600 tys. zł odszkodowania oraz karę ograniczenia wolności dla trzech osób skazanych za niezgodne z prawem rozpowszechnianie kluczy produktów informatycznych - poinformował we wtorek koncern Microsoft.

 • Roboty wyręczą pracowników w centrum firmy Amazon pod Wrocławiem

  Kilkaset robotów, które automatycznie podnoszą i dowożą do pracowników całe regały z produktami do wysyłki, pracuje w centrum logistycznym amerykańskiej firmy Amazon pod Wrocławiem. Polska jest(...), że teraz na tej samej powierzchni można pomieścić o połowę więcej produktów. W czwartek Amazon oficjalnie zaprezentuje w Polsce swoje nowe rozwiązanie technologiczne. Przedstawiciele firmy zapewniają...

 • Jaki podatek od sprzedaży wirtualnego miecza, "wykutego" w grze komputerowej?

  Ustawowe zapisy są jasne - stawka zryczałtowanego podatku od działalności wytwórczej wynosi 5,5 proc., działalność usługowa jest objęta stawką 8,5-proc., a usługi w zakresie handlu opodatkowane są w wysokości 3 proc. przychodów. W takim razie jaką stawką będzie objęta sprzedaż "towarów" pozyskanych w grze komputerowej, a ile trzeba będzie zapłacić od zysku ze zbycia "przedmiotów" wytworzonych

 • Ile kosztuje firmy wyjście "na dymka"?

  W dawnych czasach każdego ranka przy wejściu do firmy stała kadrowa, która sprawdzała czy pracownicy przychodzą na czas. Dziś nikt już tego nie robi. Pracodawcy starają się kierować zasadą zaufania do swoich pracowników. Jednak część z nich, nie zawsze świadomie, naraża firmę na koszty.  Wyjście "na dymka" - Palący pracownicy mogą być prawdziwym problemem z punktu widzenia szefa. Wykorzystują...

 • Elektronika z Chin: Polskie firmy chcą konkurować z azjatyckimi

  Eksperci oceniają, że wysoka jakość produkowanej w naszym kraju elektroniki może być czynnikiem, który da polskim firmom przewagę nad konkurencją z Chin.