• Informacje na temat:

  firmy konsultingowe

Artykuły na temat: firmy konsultingowe
 • Polskie firmy szukają informatyków. Płacą coraz lepiej, ale chętnych do pracy wciąż jest za mało

  W polskich firmach dramatycznie brakuje informatyków. Mimo że warunki zatrudnienia, jakie są oferowane specjalistom, nie odbiegają już od tych, jakie są w innych krajach Unii Europejskiej, to chętnych do pracy jest wciąż za mało. Firmy z branży ściągają więc fachowców z zagranicy, nie tylko z krajów biedniejszych od Polski, lecz także np. z Grecji czy Hiszpanii.

 • Światowe marki kosztują nas ponad 4 mld zł rocznie. Za co płacą polskie firmy?

  Działające polskie filie zagranicznych firm muszą płacić swym właścicielom fortunę za korzystanie ze znaków towarowych, opłaty franczyzowe czy dywidendę. Które kraje najbardziej korzystają z opłat, wnoszonych przez polskie firmy?

 • Pozwy zbiorowe mogą doprowadzić firmy do upadłości

  ...tak może, zanim sąd potwierdzi zasadność pozwu. - Sądzę, że z obawy przed oskarżeniami i tzw. czarnym PR-em firmy często będą godzić się na ugody, zanim jeszcze sprawy trafią na wokandę - mówi...

 • - Firmy jadą na Expo do Kazachstanu z konkretną ofertą - mówi Interii Andrzej Stefański, komisarz generalny Sekcji Polskiej Astana EXPO 2017, który podkreśla, że Kazachstan można uznać dzisiaj za doskonały przykład polskiego sukcesu eksportowego. Przypomina także, że Polskę i Kazachstan na przestrzeni lat łączyły nie tylko stosunki gospodarcze, ale również historia. - Niestety zbyt często o rysie

 • Capgemini chce zatrudnić w tym roku ponad 700 osób

  Ponad 700 osób planuje w tym roku zatrudnić Capgemini Polska, należąca do międzynarodowej grupy Capgemini, oferującej usługi konsultingowe, technologiczne i outsourcingowe. Właśnie rozpoczyna rekrutację ponad 100 pracowników do centrów w Katowicach i Opolu.

 • UE bierze na celownik doradców podatkowych firm; mają donosić na swych klientów

  Doradcy podatkowi, czy firmy konsultingowe w UE pomagające swym klientom w zmniejszaniu opodatkowania przez przenoszenie zysków do innych krajów, będą narażeni na grzywny, jeśli nie poinformują władz o tym procederze. Dyrektywę w tej sprawie uzgodniła Rada UE.

 • Capgemini zatrudni w 2018 r. kolejnych pracowników w Polsce

  Capgemini - zaznaczyła przedstawicielka firmy - specjalizują się w obsłudze klientów europejskich, a także firm ze Stanów Zjednoczonych. - Rosną kompetencje i skomplikowanie powierzanych nam zadań...

 • Firmy na celowniku cyberprzestępców

  Coraz więcej firm pada ofiarą cyberataków. Najbardziej zagrożone są wielkie koncerny o obrotach rzędu miliarda euro. Mimo niepokojących danych większość przedsiębiorców czuje się bezpiecznie.

 • Rynek pracownika, ale nie dla każdego. Kogo tak naprawdę brakuje na rynku pracy?

  ...firm. 69 proc. ankietowanych menadżerów wskazało problemy z zatrudnieniem i utrzymaniem pracowników jako główną barierę dla rozwoju innowacyjności firmy. Menedżerowie zdają sobie sprawę ze znaczenia innowacyjności. Nasze firmy są jednak daleko za międzynarodowymi liderami innowacji. Dotyczy to np. podejścia do tego, w jaki sposób mierzyć efektywność innowacji. U nas patrzy się na to przez pryzmat...

 • Oszczędność energii w firmie nie wymaga gigantycznych inwestycji. Sama zmiana nawyków pracowników pozwala ograniczyć zużycie prądu o 5 proc.