• Informacje na temat:

  firmy leasingowe

Artykuły na temat: firmy leasingowe
 • Solska: Niemcy nie podniosą nam zarobków

  Najbardziej zdumiewająca wiadomość ostatnich tygodni. Polscy związkowcy za swój sukces uznali to, że Niemcy zażądali, aby nasze firmy transportowe operujące na terenie ich kraju musiały płacić swoim pracownikom co najmniej tyle, ile wynosi tam płaca minimalna.

 • Firmy najczęściej leasingują samochody

  Leasing to popularna metoda finansowania zakupu potrzebnych w firmie pojazdów i sprzętów. Badania serwisu Oferteo.pl pokazują, że w Polsce najczęściej leasingowane są samochody osobowe i ciężarowe, wkład własny najczęściej nie przekracza 20%, a okres leasingowania wynosi od 4 do 6 lat.

 • ...kredyt. Poza tym firmy leasingowe zwykle mniej rygorystycznie niż banki podchodzą do oceny zdolności kredytowej. Niezależnie od tego czy jesteśmy osobą prywatną, czy prowadzimy firmę, przed podpisaniem(...) stajemy się jej właścicielami. Jakie są zalety umowy leasingowej? – Niski wkład własny i oprocentowanie, możliwość uzyskania leasingu już od pierwszego dnia działalności oraz korzystanie z atrakcyjnych...

 • Rok 2016 nie był łaskawy dla polskiej branży budowlanej. Trudności, z którymi musiała się zmagać, odbiły się także na wynikach instytucji finansowych. Leasingodawcy po trzech kwartałach 2016 roku odnotowali istotne spadki w zakresie leasingu maszyn i urządzeń budowlanych.

 • Instytucje finansowe nie są już w stanie przyciągać pracowników tylko wysoką pensją

  Instytucje finansowe coraz mniej "korpo" - W instytucjach finansowych, do których zaliczamy banki, firmy ubezpieczeniowe, leasingowe, faktoringowe, a także windykacyjne, zachodzi szereg zmian, jeżeli chodzi o strukturę zatrudnienia. Po pierwsze, zmienia się średnia wieku zatrudnionych. Po drugie, zwiększa się elastyczność pracy: pracownicy coraz częściej są zatrudniani na część etatu lub...

 • Prawie 138 mln zł niezapłaconego czynszu miały firmy i osoby prywatne na koniec sierpnia br., znajdujące się w Rejestrze Dłużników; to wzrost w ciągu 5 miesięcy o ponad 2 mln zł - podał BIG InfoMonitor. Średni dług firm to ok. 53,5 tys. zł, a osób fizycznych - 12,3 tys. zł.

 • Wynajem pracowników coraz popularniejszy w sektorze IT

  ..., lecz także by obniżyć ich koszty. Tym bardziej dziś pozyskanie wykwalifikowanego pracownika IT jest dużym wyzwaniem i zajmuje sporo czasu. W tym modelu firmy dostawcze mają zespoły zajmujące się(...). O dobrych perspektywach body leasingu może świadczyć fakt, że dziś takie usługi świadczą zarówno firmy rekrutacyjne (jak devire), jak i firmy technologiczne.

 • PKO finansuje leasing samolotów

  PKO Leasing, spółka zależna PKO Banku Polskiego, sfinansuje linii Enter Air leasingiem zwrotnym samolot Boeing 737-800 za 26 mln dolarów. To już siódma transakcja firmy leasingowej z tym przewoźnikiem.

 • "Der Spiegel": Niemcy wyzyskują pracowników z Europy Wschodniej

  Mirosław Kacała, "brudnym bagnem zaludnionym przez mafijne firmy leasingowe", a prałat Peter Kossen z Vechty określił ten system mianem "diabelskiego niewolnictwa". Nie zdało się to na wiele. Wykorzystywanie pracowników w sektorze niskopłacowym, pominąwszy przypadki czysto kryminalne, odbywa się w pełnym majestacie prawa i od strony formalnej niemal zawsze wszystko jest w porządku. Firmy...

 • KRD: Firmy budowlane są winne innym przedsiębiorstwom ponad 2,2 mld zł

  Przedsiębiorstwa z branży budowlanej są winne innym firmom ponad 2,2 mld zł i ich zaległości rosną - wynika z najnowszego raportu Krajowego Rejestru Długów. Gros tego zadłużenia stanowią zobowiązania zaciągnięte kilka lat wcześniej z tytułu kredytów lub leasingów.