• Informacje na temat:

  firmy leasingowe w polsce

Artykuły na temat: firmy leasingowe w polsce
 • Solska: Niemcy nie podniosą nam zarobków

  Najbardziej zdumiewająca wiadomość ostatnich tygodni. Polscy związkowcy za swój sukces uznali to, że Niemcy zażądali, aby nasze firmy transportowe operujące na terenie ich kraju musiały płacić swoim pracownikom co najmniej tyle, ile wynosi tam płaca minimalna.

 • Firmy najczęściej leasingują samochody

  Leasing to popularna metoda finansowania zakupu potrzebnych w firmie pojazdów i sprzętów. Badania serwisu Oferteo.pl pokazują, że w Polsce najczęściej leasingowane są samochody osobowe i ciężarowe, wkład własny najczęściej nie przekracza 20%, a okres leasingowania wynosi od 4 do 6 lat.

 • ...kredyt. Poza tym firmy leasingowe zwykle mniej rygorystycznie niż banki podchodzą do oceny zdolności kredytowej. Niezależnie od tego czy jesteśmy osobą prywatną, czy prowadzimy firmę, przed podpisaniem(...) stajemy się jej właścicielami. Jakie są zalety umowy leasingowej? – Niski wkład własny i oprocentowanie, możliwość uzyskania leasingu już od pierwszego dnia działalności oraz korzystanie z atrakcyjnych...

 • KRD: Firmy budowlane są winne innym przedsiębiorstwom ponad 2,2 mld zł

  Przedsiębiorstwa z branży budowlanej są winne innym firmom ponad 2,2 mld zł i ich zaległości rosną - wynika z najnowszego raportu Krajowego Rejestru Długów. Gros tego zadłużenia stanowią zobowiązania zaciągnięte kilka lat wcześniej z tytułu kredytów lub leasingów.

 • HAYS Poland otwiera oddział w Krakowie

  HAYS Poland, firma będąca światowym liderem w zakresie rekrutacji specjalistycznej otworzyła nowe biuro w Krakowie. Małopolski oddział HAYS jest piątym z kolei w Polsce, po dotychczas działających placówkach w Warszawie, Katowicach, Trójmieście i Wrocławiu.

 • Idea Bank kupuje Getin Leasing, powstanie największa firma leasingowa w Polsce

  Idea Bank kupi Getin Leasing - transakcja zostanie sfinalizowana w ciągu trzech lat.

 • Czy pracownicy handlu zmienią się w bankowców?

  .... Są na polskim rynku firmy z branży finansowej, które podobnych praktyk nie stosują. Warto także zwrócić uwagę na to, że poszczególne segmenty różnią się od siebie - inaczej wygląda  praca(...). Podobne wyniki zaprezentował Związek Polskiego Leasingu - dynamika branży leasingowej na koniec 2017r. wyniosła 15,7 proc. oraz Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów - wynajem długoterminowy...

 • W Polsce zaczyna upadać coraz więcej małych firm. Przegrywają z koncentracją rynku

  Euler Hermes, spółka z Grupy Allianz, na podstawie oficjalnych danych z Monitora Sądowego i Gospodarczego przeanalizowała sytuację polskich firm w kontekście bankructw - w maju 2015 roku oficjalnie opublikowano informację o upadłości 75 przedsiębiorstw, wobec 79 w maju roku ubiegłego (-5 proc.).

 • "Der Spiegel": Niemcy wyzyskują pracowników z Europy Wschodniej

  Mirosław Kacała, "brudnym bagnem zaludnionym przez mafijne firmy leasingowe", a prałat Peter Kossen z Vechty określił ten system mianem "diabelskiego niewolnictwa". Nie zdało się to na wiele. Wykorzystywanie pracowników w sektorze niskopłacowym, pominąwszy przypadki czysto kryminalne, odbywa się w pełnym majestacie prawa i od strony formalnej niemal zawsze wszystko jest w porządku. Firmy...

 • "Rzeczpospolita": Rekordowy rok leasingu

  Aż o 17 proc. wzrosły w 2016 roku obroty branży leasingowej. Głównie dzięki samochodom dla firm - pisze "Rzeczpospolita".