• Informacje na temat:

  firmy meblarskie

Artykuły na temat: firmy meblarskie
 • Najłatwiej stracić dzisiaj pracę w branży spożywczej i meblarskiej

  ...eksport mogło się zmniejszyć z powodu kryzysu, który dotknął część Unii - mówi Andrzej Marek, prezes firmy Kler, która jest znanym producentem mebli. Innego zdania jest dr Tomasz Wiktorski, właściciel firmy B+R Studio, analityk branży meblarskiej. - Zatrudnienie spadło, bo drożały materiały do produkcji i rosły wynagrodzenia. To podniosło koszty firm. Część z nich, aby utrzymać rentowność...

 • Polskie firmy meblarskie coraz mocniej wchodzą na zagraniczne rynki

  Dzięki inwestycjom w nowe technologie i wysoko wykwalifikowaną kadrę polskie firmy meblarskie stają się coraz poważniejszym graczem na arenie międzynarodowej. Tylko w ciągu ostatnich 20 lat zagraniczna sprzedaż wzrosła dziewięciokrotnie. Atutem polskich mebli jest wysoka jakość przy konkurencyjnej cenie. Najwięcej produkcji trafia na rynki unijne, ale polskie firmy aktywnie szukają odbiorców poza

 • Firmy oszczędzają na etatach. 24 tysiące osób trafi na bruk

  Choć firmy mają dobre wyniki finansowe i duże oszczędności na kontach, zaczynają reagować na spowolnienie gospodarcze. Redukcjami w załogach. Branżą, która tnie najbardziej, są finanse. Tylko(...) restrukturyzacje po fuzjach. - Cięcia czekają także branże meblarską i samochodową - dodaje Wojciechowski. Eksperci nie spodziewają się, by redukcje przybrały gigantyczne rozmiary, bo firmy, które...

 • Co czwarty mebel w niemieckim domu pochodzi z Polski

  "Polski przemysł meblowy rujnuje niemiecki rynek" - to jedno z delikatniejszych określeń, jakie niemieccy producenci mebli kierują pod adresem polskich firm meblowych, które od kilku lat podbijają rynek w Niemczech.

 • Praca nie tylko dla fachowców

  Nie musisz być z zawodu stolarzem by podjąć pracę w branży meblarskiej na Wyspach. Wielu Polaków niemających za sobą żadnej praktyki w zakładach stolarskich znajduje zatrudnienie przy montażu mebli.

 • KUKE: Coraz mniej firm ogłasza bankructwo

  Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że sądy gospodarcze w lutym 2016 r. ogłosiły upadłość 47 przedsiębiorstw. Było to tyle samo co w styczniu 2016 r. oraz o -19,0 proc. mniej niż w lutym 2015 r., w którym upadło 58 podmiotów. W lutym 2016 r. najwyższe natężenie upadłości wystąpiło w województwie zachodniopomorskim (1,57 proc.), natomiast najniższe w województwie podlaskim (0,32 proc.). Średnie natężenie upadłości spółek prawa handlowego w Polsce uległo obniżeniu...

 • 320 miejsc pracy powstanie w firmach dzięki dotacjom z UE

  ...320 nowych miejsc pracy powstanie w 43 małych i średnich firmach dzięki unijnym dotacjom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego - poinformował Podlaski Urząd Marszałkowski po zakończonym konkursie na te projekty. Łącznie podlaskie firmy zainwestują 104 mln zł, z czego dotacje wynoszą 42 mln zł.

 • Ponad 60 proc. polskich przedsiębiorców prowadzących działalność za granicą nie obawia się Brexitu - wynika z badania przeprowadzonego przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy. Wśród przeszkód wymieniają m.in. dużą konkurencyjność i biurokrację.

 • Białystok: 200 osób ma pracować w pierwszym zakładzie w podstrefie SSSE

  Około 200 osób będzie pracować w nowym zakładzie poligraficznym firmy Masterpress, który w środę zostanie oficjalnie otwarty w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE) - poinformowano we wtorek na konferencji prasowej w zakładzie.

 • Polskie firmy mogą zyskać na prosperity w Rumunii

  Rumunia, po 10 latach od wejścia do Unii Europejskiej, stała się czarnym koniem wśród gospodarek unijnych. Według danych Eurostatu za III kw. 2016 r. jest liderem wśród państw członkowskich pod względem wzrostu PKB (+4,6 proc. r/r) i wynagrodzeń (+14,7 proc. r/r). Eksperci wskazują, że wzrost napędzany jest głównie wewnętrzną konsumpcją, co rodzi ogromne możliwości dla polskich dostawców towarów i usług.